۱۴ نفر
۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۰
بهترین شرکت نظافتی؛ هوم سرویز

بهترین شرکت نظافتی در روزهای پایانی سال، هوم سرویز

خانم پیر همسایه در حالی که با همدیگر از پله‌های آپارتمان پایین می‌آمدیم، از من پرسید شما که سررشته‌ای در کارهای اینترنتی داری، می‌توانی من را راهنمایی کنی و بهترین شرکت نظافتی را برایم از طریق این چیزی که همه به آن گوگل می‌گویند، پیدا کنی؟ راستش خواستم توضیحات کاملی از دنیای گوگل و پیدا کردن جواب مطمئن سوالات برایش بگویم، اما جواب طولانی‌اش من را منصرف کرد و فقط به او گفتم، کار سختی را از من می‌خواهید، اما اگر به سلیقه من مطمئن هستید، حتما تلاشم را می‌کنم و جواب را تا آخر هفته بهتان می‌رسانم؛ عجله که ندارید؟ او گفت بله حتما، اما می‌خواهم نظافت آخر سال را به کمک شرکت نظافتی انجام بدهم که بعد از این همیشه مشتری‌اش باشم و هر بار دغدغه پیدا کردن آدم‌های جدید را نداشته باشم. نتیجه‌ سوال خانم همسایه، نوشته‌ای است که بعد از جستجو و تحقیق دوست داشتم نه تنها او، بلکه شما نیز از آن مطلع باشید؛ چرا که دوباره به روزهای پایانی سال و ایام خانه تکانی نزدیک شده‌ایم و با همه فراز و نشیب‌های زندگی، باید تمیزکاری خانه را در لیست کارهای اصلی خود قرار دهیم، حتی اگر حوصله‌اش را نداشته باشیم.

شرکت نظافتی چیست؟ چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

آن وقت‌ها که اینترنت هنوز وجود نداشت یا مثل این روزها جزء ضروری و اصلی زندگی نشده بود، همیشه آقا نعیم یا نصرت خانم کاردرست و مهربانی (رجوع شود به کتاب عادت می‌کنیم نوشته زویا پیرزاد) بودند که به کمک آنها کارهای خانه را انجام می‌دادیم، تمیزکاری‌های لازم قبل از مهمانی و شب عید را به پایان می‌رساندیم و خیالمان راحت بود که این آدم‌های نه تنها مطمئن، بلکه دوست‌داشتتنی همیشه کمک حال ما به وقت نظافت‌های دشوار هستند؛ اما حالا نبود این آدم‌ها را شرکت نظافتی جبران می‌کند که با وجود آدم‌های حرفه‌ای و متعهد خیالمان برای نظافت‌ شب عید، مهمانی‌ها و تمیزکاری‌های وسواس گونه همیشگی راحت می‌کنند و البته همچنان قابل اعتماد و دوست‌داشتنی هستند.

پس باید بگوییم شرکت نظافتی مجموعه‌ای است که به مشتری در استخدام و اعزام نظافتچی معتمد و آموزش دیده به صورت تمام وقت یا پاره وقت برای انجام امور نظافت منزل، نظافت شرکت، مشاعات ساختمان و یا یک واحد تخلیه، همیاری رساند. شرکت نظافتی معتبر باید به صورت قانونی فعالیت‌های خود را ثبت کرده باشد، دارای پروانه کسب باشد و البته با افرادی همکاری ‌کند که به وظایف خود کاملا آگاه باشند، قابل اطمینان بوده و به وقت نیاز در محل مورد نظر حضور پیدا کنند.

بهترین شرکت نظافتی؛ هوم سرویز

از کار یدی تا تخصصی، انواع خدمات شرکت نظافتی

 1. نظافت منزل: نظافت منزل با تقاضای همیشگی جزئیات زیادی دارد و دسته‌بندی کردن آن، کار عاقلانه‌ای به نظر می‌رسد. پس اگر فقط به دنبال نظافت استاندارد خانه هستید در پایان کار، نظافت آشپزخانه شامل کابینت ها و یخچال و ...، شستن ظروف کثیف، گردگیری و جارو زدن کل خانه، مرتب‌کردن ریخت و پاش‌ها، جمع‌آوری لباس‌های کمد و قفسه، تی‌کشی کف سالن و اتاق، تمیز کردن شیشه ها و پنجره ها، نظافت و شستشوی بخش‌های مختلف حمام و سرویس‌های بهداشتی و خارج کردن زباله ها را دریافت خواهید کرد. اما می‌توانید نظافت دیوار و شستشوی فرش و موکت را هم به این لیست اضافه کنید و البته تعرفه بیشتری پرداخت کنید.
 2. نظافت راه پله و ساختمان: حالا که آپارتمان‌ها و برج‌های مسکونی بیش از همیشه ما را محاصره کرده‌اند، نظافت راه پله و ساختمان ضروری است و بسته به جمعیت ساختمان، نظافت روزانه، هفتگی یا ماهانه آن، از واجبات هر آپارتمانی است. در این صورت هم می‌توانید روی بهترین شرکت نظافتی حساب کنید و از آنها کمک بگیرید. نظافت راه‌پله، پارکینگ، شستشوی حیاط ساختمان و نظافت آسانسور و حتی پشت بام هم از جزئیات این خدمت است.
 3. نظافت شرکت: نظافت شرکت معمولا تلفیقی از موارد 1 و 2 است و جزئیات آن کاملا بستگی به شرایط ساختمان و شرکت دارد. همچنین امکان کمک گرفتن از نیروی نظافت خانم یا آقا را به صورت دوره‌ای یا دائمی دارید.

شستشوی پرده ها، خشکشویی مبل، خانه تکانی عید (از آن موارد سخت و زمان‌گیر)، نماشویی، کفسابی، شستشوی موکت، فرش و تشک را هم باید به این لیست بلند بالای نظافت و تمیزی بهترین شرکت نظافتی اضافه کنید.

خدمات شرکت های نظافتی مناسب چه افراد و خانواده هایی است؟

جواب کلی به این سوال از نظر من، «برای همه» است؛ چرا که زمانی که صرف تمیزکاری و نظافت می‌کنید، می‌تواند برای کارهای بسیار جالب دیگری هم صرف شود. اما اگر از همه افراد نخواهیم شرکت نظافتی را انتخاب کنند، می‌توانیم خانم‌ها و آقایان شاغل مجرد، خانواده‌های پر مشغله و افرادی که در میانسالی به سر می‌برند را جزو اولین‌های این لیست در نظر بگیریم، چرا که وقت همیشه برای ما افراد شاغل کم است و فعالیت بدنی زیاد و سخت چندان مناسب افراد میانسال نیست.

برای انتخاب بهترین شرکت نظافتی به این نکته‌ها حواستان باشد

حالا که اینترنت کارها را راحت کرده، باید حواسمان را هم بیشتر جمع کنیم و نکته‌هایی را بدانیم که به وقت خرید و یا دریافت خدمات اینترنتی لازم است:

 1. هر شرکت و مجموعه‌ای که در بستر اینترنتی فعالیت می‌کند، مانند مغازه‌ها و شرکت‌هایی است که در گوشه و کنار می‌بینیم، پس باید پروانه کسب معتبر داشته باشد و آن را در بخشی از سایت (معمولا فوتر یا درباره ما)، مشخص کرده باشد.
 2. حواستان به اینماد (E-Namad) یا همان نماد اعتماد الکترونیکی باشد تا احتمال کلاهبرداری‌ اینترنتی کمتر شود؛ چرا که شرکتی که این نماد را به دست می‌آورد، در مرکز تجارت‌های الکترونیک احراز هویت کرده و امکان تهیه درگاه پرداخت اینترنتی امن را فراهم می‌کند و کاملا قابل ردیابی است.
 3. نظرات کاربران را جدی بگیرید: نظرات کاربران را از همان وب‌سایت یا سایر انجمن‌ها و فروم‌های اینترنتی که درباره آن ‌سایت و اپلیکیشن نظر داده‌اند، بخوانید.

قیمت خدمات در شرکت نظافتی چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت خدمات شرکت نظافتی به چند موضوع مهم بستگی دارد:

 • حجم کاری: معمولا هزینه نظافت منزل به صورت ساعتی محاسبه می‌شود، اما بعد از اتمام ساعت استاندارد، به ازای هر ساعت اضافی، مبلغ دیگری دریافت خواهد شد.
 • نیروی کمکی خانم یا آقا: معمولا هزینه نظافتچی خانم کمی بیشتر است که دلیل آن ظرافت کاری است که توسط خانم‌ها بیشتر انجام می‌شود.
 • ساعت دریافت خدمت: معمولا سرویس‌هایی که بعد از ساعت 8 شب درخواست می‌شود، هزینه ایاب و ذهاب نیز خواهند داشت.
 • خانه، ویلا یا شرکت: بسته به اینکه نظافت را برای چه مکانی بخواید، همچنین متراژ محل، نوع خدمات، تغییر می‌کند و این به معنای تفاوت در هزینه‌هاست.
 • کلاس خدمات مورد نظر: اکثر شرکت ها با توجه به نوع نیاز مشتریان خود و همچنین رتبه بندی کارگران نظافتچی که از بازخورد مشتریان قبلی اخذ شده، خدمات خود را در کلاس های مختلف نظیر عادی، ویژه و پریمیوم و ... ارایه می کنند.

به شرکت های نظافتی معتبر اعتماد کنیم یا افراد و شرکت های نامعتبر؟

بحث «اعتماد» یکی از موضوعات مهم در روابط انسانی است و به وقت انتخاب بهترین شرکت نظافتی هم همچنان مهم است؛ اما اگر در میان انتخاب شرکت نظافتی و فرد تردید دارید، این نکته را از ما به یادگار داشته باشید:

وقتی شما مساله نظافت را به یک شرکت نظافتی معتبر می‌سپارید، تعهد صفر تا صد نیروی انتخاب شده به آن شرکت محول می‌شود و آنها موظف هستند به نحوه کار نیروی نظافتچی خانم و یا آقا نظارت کنند، قصور آنها را پیگیری کرده و در نتیجه رضایت کامل شما را به دست بیاورند، اما در صورتی که خودتان فردی را برای اینکار انتخاب می‌کنید، ممکن است در پیگیری موارد گفته شده و دچار مشکل بشوید و یا نیرو و هزینه زیادی برای اینکار صرف کنید. ضمنا در صورت بروز مشکل و یا شکایت کسی پاسخگو و پیگیر موضوع شما نخواهد بود. برای پیشگیری خدمات را فقط به بهترین شرکت نظافتی بسپارید.

بهترین شرکت نظافتی؛ هوم سرویز

هوم سرویز، بهترین شرکت نظافتی

هوم سرویز (homeservize) پلتفرم خدماتی است که در سال 1395، کار خود را در تهران آغاز کرد و در حال حاضر بیش از 400 نوع خدمات مختلف را به کمک نیروهای جوان و متعهد خود در شهرهای تهران، کرج، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز و رشت ارائه می‌دهد. هوم سرویز برای اینکه در دسته بهترین شرکت نظافتی قرار بگیرد، کارهای مهمی انجام داده که می‌توان نقطه ضعف دیگر رقبایش دانست: الف) قیمت‌های هر خدمتی را به صورت شفاف با جزئیات مشخص کرده، ب) امکان دسترسی به افراد حرفه‌ای نزدیک محل شما را فراهم کرده است و ج) پشتیبانی بسیار قوی و قابل اطمینانی دارد که از مرحله قبل از انتخاب خدمت تا رضایت کامل شما بعد از پایان آن، حواس‌شان کاملا جمع است. در سال 1400، برنده جایزه برترین وب‌سایت و اپلیکیشن در بخش خدمات منزل شده و اگر به آن سر بزنید، کاملا آنها را محق دریافت این جایزه خواهید دانست. حالا وقتشه برم نتیجه بررسی را به فرشته خانم (همسایه خوب و مهربونمون) اعلام کنم و با خیال راحت هوم سرویز را به عنوان بهترین شرکت نظافتی بهش معرفی کنم.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1726786

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =