«فراخوان» رئیسی برای «ورود تمام‌قد به میدان تبیین حجاب» / از فضاسازی‌ها نترسید

ایرنا نوشت: رئیس جمهور گفت: تبلیغ دین و ارزش‌های الهی همواره با مشکلات و سختی‌ها مواجه بوده، اما پروردگار در مصادیق متعدد در صدر اسلام نبی مکرم اسلام (ص) را تنها به خشیت از خود و نترسیدن از فضاسازی‌ها توصیه و امر فرموده است.

ئیس جمهور با سفر به شهرستان ری ضمن بازدید میدانی از پروژه‌های نیمه تمام، چند طرح ملی و استانی را افتتاح کرد.

سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در چارچوب دومین دور سفرها و برای بازدیدهای میدانی از شهرستانهای استان تهران امروز پنجشنبه سیزدهم بهمن ۱۴۰۱ وارد ری شد تا نشان دهد دولت بر عهد خود با مردم برای حضور در میدان و عمل به وعده‌هایش پایبند است.

رئیس‌جمهور را در این سفر وزیر آموزش و پروش، رئیس دفتر و معاون اجرائی رئیس جمهور همراهی می‌کردند.

رئیس جمهور: هدف نهایی مدرسه‌سازی پرورش انسان‌های فرهیخته و انقلابی است

در ادامه، رئیسی در آیین افتتاح ۱۱۰۰ طرح آموزشی سراسر کشور که در فشافویه شهرستان ری به صورت برخط برگزار شد، گفت: مسئولان آموزش و پرورش و خیران در راستای شکل‌گیری آموزش و پرورش تراز انقلاب اسلامی وظایف مهمی بر عهده دارند و فراهم کردن زمینه‌های پرورش انسان‌های فرهیخته، موثر، مومن و انقلابی در کشور هدف نهایی این مسیر است.

 «فراخوان» رئیسی برای «ورود تمام‌قد به میدان تبیین حجاب» / از فضاسازی‌ها نترسید

رئیسی با اشاره به افتتاح یکهزار و یکصد طرح آموزشی و پرورشی افزود: با همکاری دولت و خیران می‌توان در برخی مناطق که کمبود فضای آموزشی و پرورشی وجود دارد، در زمان کوتاهی بسترهای مناسب برای تربیت دانش‌آموزان را فراهم کرد.

حضور رئیس جمهور در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)

رئیس جمهور سپس بر مزار برخی علمای مدفون در حرم شاه عبدالعظیم از جمله حضرت آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی، آیت‌الله خوشوقت و آیت‌الله ری‌شهری حضور یافت و با قرائت فاتحه به روح آنان ادای احترام کرد و یادشان را گرامی داشت.

رئیس جمهور در ادامه در دیدار علما و روحانیون شهر ری در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: هدف شایعه‌سازان تبدیل امید به یاس در جامعه بوده و لذا افشای ماهیت آنان ضروری است از همین رو اقدام مجاهدانه در عرصه تبلیغ دین و همچنین افشای ماهیت مرجفون یا همان شایعه‌سازان ضرورت دارد.

وی اغتشاشات اخیر را جنگ ترکیبی تمام عیار علیه ملت و نظام برشمرد که دشمن به بهانه مساله حجاب تهاجم عظیمی علیه فرهنگ و باورهای مردم تدارک دیده بود، اما به لطف خدای متعال و بصیرت مردم، شکست خورد.

وی ضمن تقدیر از مجاهدت علما، روحانیون و اساتید حوزه علمیه در کسوت تبلیغی و تبیینی افزود: تبلیغ دین و ارزش‌های الهی همواره با مشکلات و سختی‌ها مواجه بوده، اما پروردگار در مصادیق متعدد در صدر اسلام نبی مکرم اسلام (ص) را تنها به خشیت از خود و نترسیدن از فضاسازی‌ها توصیه و امر فرموده است.

رئیسی با اشاره به جایگاه دینی و قانونی حجاب در کشور از همه فعالان فرهنگی به ویژه روحانیون، رسانه‌ها و نخبگان خواست برای تبیین حجاب، این مقوله مهم دینی، فرهنگی و قانونی تمام قد وارد میدان شوند.

 «فراخوان» رئیسی برای «ورود تمام‌قد به میدان تبیین حجاب» / از فضاسازی‌ها نترسید

رئیس جمهور همچنین درباره وضعیت سند ۲۰۳۰ در دولت سیزدهم که از سوی یکی از حاضران مطرح شد، تصریح کرد: موضوع توقف اجرای سند ۲۰۳۰ در دولت قبل با تاکید رهبر معظم انقلاب در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده بود، اما به دستگاه‌ها ابلاغ نشده بود، لذا از اولین اقدامات دولت سیزدهم ابلاغ توقف اجرای این سند به دستگاه‌های اجرایی بود و بنده نیز در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به صراحت در قبال آن موضع گرفته و اعلام کردم ما در جمهوری اسلامی ایران سند تحول بنیادین داریم و بدون شک بر همان مبنا عمل خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که ما ابایی در استفاده از تجربیات خارج از مرزها نداریم، اما نسبت به نسخه‌های دیگران به شدت با حساسیت عمل می‌کنیم.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل مربوط به شهرستان ری از جمله مسائل فرهنگی اشاره کرد و گفت: تلاش بر این است که توجه به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم، دولت را از توجه به موضوعات مهم فرهنگی غافل نکند.

توجه دولت به مساجد و حوزه‌های علمیه شهرستان و همچنین مسائل بهداشتی و درمانی شهرستان ری از دیگر نکاتی بود که رئیس جمهور در جمع علما، روحانیون و اساتید حوزه این شهرستان به آنها اشاره و بر توجه دولت به این مسائل تاکید کرد.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1727069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =