۲۸ نفر
۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۷
آمریکا ایران را تحریم کرد

ایرنا نوشت: وزارت خزانه داری آمریکا در راستای رویکرد دوگانه واشنگتن در قبال جمهوری اسلامی ایران و هراس از قدرت پهپادی تهران، باز هم تحریم‌های جدیدی را به این بهانه اعمال و هشت مقام و دو شناور ایرانی را تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در راستای هراس از نفوذ و قدرت پهپادی ایران، تحریم‌های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران و در ارتباط با برنامه پهپادی اعمال کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: امروز، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا هشت نفر از مدیران ارشد شرکت پرآور پارس را تحریم می کند. این شرکت مستقر در ایران  قبلاً به دلیل ساخت پهپادهای  شاهد برای سپاه پاسداران از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم شده بود.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد همچنین دو شناور نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به نام‌های مکران و دنا را به‌عنوان اموالی که دولت ایران در آن ذینفع است، شناسایی می‌کند.

برایان  نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در تداوم ادعاهای واشنگتن گفت: شرکت‌های ایرانی به تولید پهپاد برای سپاه و ارتش ایران ادامه می‌دهند. ایران پهپاد های مورد نیاز روسیه برای عملیات های جنگی این کشور علیه زیرساخت های حیاتی در اوکراین را تامین می کند. آمریکا به هدف قرار دادن تمام عناصر برنامه پهپادی  ایران ادامه خواهد داد.

در واقع، وزارت خزانه‌داری آمریکا ۸ مقام شرکت "پرآور پارس" را که پیش از این در فهرست تحریم‌ها قرار داشتند، با ادعای تولید پهپاد شاهد دوباره تحریم کرد.

بر اساس اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، شخصیت های تحریم شده شامال حسین شمس آبادی، علی رضا تنگسیری، ابوالفضل ناظری، محسن اسدی، محمدصادق حیدری موسی، ابوالفضل صالح نژاد، محمدرضا محمدی و ابوالقاسم والاگوهر هستند که به گفته وزارت خزانه داری آمریکا در هیات مدیره شرکت پرآور پارس حضور دارند.

پیش از این، وزارت بازرگانی آمریکا در ۱۱ بهمن ماه اعلام کرد هفت شرکت ایرانی به بهانه تولید پهپادهایی که روسیه از آنها برای حمله به اوکراین استفاده کرده است، در فهرست سیاه تجاری این کشور قرار گرفته اند.

311311

کد خبر 1727210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 6
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • لام DE ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  1 6
  آمریکا دروغ میگه
 • حمیدرضا IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  5 4
  باید دید ایران در مقابل این دشمنی آمریکا راه درست را که خروج از برجام و بازرسی های آژانس یهودی است را انتخاب میکند
 • کهنه سرباز خمینی IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  5 23
  آمریکادیوانه شده است .از اول انقلاب اسلامی ایران ما در تحریم آنها بودیم ولی هر روز پیشرفت داشتیم .این پیروزی حاصل مقاومت ملت ایران است .مبارک باشد .
 • ایرانی IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  22 3
  این تحریم که اعلام میکنید فقط برای مردم هست نه مسولین و خانواده های اروپا و آمریکا نشینشون
 • Oy IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  11 5
  تموم شد؟خیلی تاثیر گذار بود😏