روحیه ولایت پذیری شهیدان باید به نسل جوان انتقال داده شود

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی همزمان با شب میلاد با سعادت مولای متقیان، حضرت علی (ع) با پدر شهیدان و جانباران دهنوی در مشهد مقدس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان، دکتر بهرام عین اللهی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و تجلیل از مقام والای پدران و مادران شهدای گرانقدر اظهار کرد: روحیه ولایت پذیری شهیدان و دفاع از میهن اسلامی باید به نسل جوان انتقال داده شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اهدای سه شهید و دو جانباز به میهن اسلامی از یک خانواده نشان دهنده روحیه ایثار و فداکاری این پدر و مادر است که همچنان همانند یک سرو استوار و مقاوم پای ارزش های انقلاب اسلامی ایستاده اند خاطر نشان کرد: باید آثار و خاطرات این شهیدان و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس، حفظ و در قالب ساخت مستند، ثبت خاطرات و ساخت فیلم به نسل جوان منتقل شود.

دکتر عین اللهی با بیان اینکه منزل شهیدان دهنوی در دوران دفاع مقدس به یک پایگاه برای اعزام جوانان به مناطق عملیاتی تبدیل شده بود و در حال حاضر نیز آثار شهیدان در این منزل به عنوان یک موزه حفظ شده است تصریح کرد: رسانه های گروهی به ویژه صدا و سیما، و مسئولان استان خراسان رضوی باید از این ظرفیت به عنوان یک مدرسه برای انتقال روحیه جهاد، انقلابی گری و ولایت پذیری به نسل جوان استفاده کنند.

وی تاکید کرد: حضور مقام معظم رهبری در منزل شهیدان دهنوی نشان از عظمت این مکان دارد و باید تمام مردم به ویژه جوانان با این شهیدان و خانواده های آنها بیش از پیش آشنا شوند.

وی با بیان اینکه حضور پزشکان و کادر پزشکی کشورمان در دوران هشت سال دفاع مقدس در خط مقدم عملیات و یا ارائه خدمات درمانی به مجروحان در نزدیکترین مکان به خط مقدم ویژگی بارز و وجه تمایز با سایر جنگ های جهان است تصریح کرد: در این میان شهدای گرانقدری تقدیم انقلاب اسلامی شد که متاسفانه آن طور که لازم است به نسل جوان اطلاع رسانی و منعکس نشده است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: وجود روحیه ایثارگری موجب خلق حماسه ای دیگر در دوران همه گیری بحران کرونا در قالب کمک های مومنانه و ارائه خدمت به بیماران شد و ثمره این تلاش شبانه روزی موجب شکست کرونا گردید که باید این روحیه در میان مردم به ویژه نسل جوان حفظ شود و مسئولان استان خراسان رضوی برای این مهم، تمام تلاش خود را داشته باشند.

دکتر عین اللهی تاکید کرد: استان خراسان رضوی به ویژه مشهد مقدس به دلیل وجود بارگاه مقدس حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) از معنویت خاصی برخوردار است و دشمنان تمام تلاش خود را دارند که در قالب فتنه انگیری این فضای معنوی را کم رنگ کنند که به طور حتم این فتنه ها با هوشیاری مردم خنثی می شود.

گفتنی است؛ برادران شهید علی اکبر، حمید رضا و حسین دهنوی در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۴۵، پنجم مهر ۱۳۳۸ و ۲۰ شهریور ۱۳۵۰، چشم به جهان گشودند و در نهم دی ماه ۱۳۵۷ در دوران انقلاب در مشهد، سوم تیر ۱۳۶۲ در مهران و ۲۹ اسفند ۱۳۶۶ در ماووت عراق به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1727310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =