سعیدی، نماینده مجلس: فرمان عفو رهبری، «شجاعانه» بود / این اقدام، چراغ راه تریبون‌دارانی شود که به‌شدت بر «طبل نفرت‌پراکنی» کوبیدند

تسنیم نوشت: نماینده چابهار گفت: آمار قطعی از افرادی که در استان سیستان و بلوچستان در حوادث اخیر بازداشت شدند، ندارم ولی امیدوارم همه افرادی که مرتکب قتل نفس نشدند یا آسیب جدی به اموال عمومی و خصوصی وارد نکردند، مشمول این طرح شوند.

معین‌الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس با اشاره به موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی با عفو عمومی محکومان اغتشاشات اخیر در کشور گفت: این اقدام قدرت و شجاعت نظام را به اثبات رساند، به‌ویژه آنکه در این فرمان عفو تأکید شده است که حتی سوءسابقه‌ای نیز در پرونده محکومان حوادث گذشته به ثبت نرسد.

وی افزود: البته عدم ثبت سوءسابقه قطعاً شامل افرادی که به‌شکل سازمان‌یافته و برنامه‌ریزی‌شده و بعضاً در هماهنگی و ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه اقدام علیه امنیت ملی کرده بودند، نمی‌شود اما بسیاری از افراد بازداشت‌شده بدون شک با هدف اعتراض به وضع موجود به خیابان‌ها آمدند.

نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: امیدوارم اقدام بزرگ اخیر از سوی رهبر انقلاب چراغ راهی برای آن دسته از تریبون‌دارانی شود که در این مدت به‌شدت بر طبل نفرت‌پراکنی می‌کوبیدند. به‌اعتقاد من نمی‌توان جوانی را که صرفاً از فرط ناراحتی به‌دلیل مشکلات در روند اجرایی کشور اقداماتی کرده است، دشمن نظام تلقی کرد و برخی صاحبان تریبون در کشور را که بارها در این مدت به‌شیوه‌های مختلف اقدام به نفرت‌پراکنی و دودستگی میان مردم کردند دوست و خیرخواه نظام قلمداد کرد.

سعیدی با اشاره به تأثیر عفو عمومی محکومان اغتشاشات اخیر در خنثی‌سازی تبلیغات ضدایرانی رسانه‌های معاند گفت: رسانه‌های فارسی‌زبان خارج‌نشین که در این مدت به‌شکل مستمر شعارهای حقوق بشری سر می‌دادند علی‌القاعده باید از فرمان عفو عمومی توسط رهبر انقلاب استقبال می‌کردند اما در عمل دیدیم که نه‌تنها استقبالی صورت نگرفت بلکه تلاش کردند این اقدام شجاعانه را نیز به‌انحای مختلف تخطئه کنند.

وی تصریح کرد: آمار قطعی از افرادی که در استان سیستان و بلوچستان در حوادث اخیر بازداشت شدند، ندارم ولی امیدوارم همه افرادی که مرتکب قتل نفس نشدند یا آسیب جدی به اموال عمومی و خصوصی وارد نکردند، مشمول این طرح شوند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1729025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =