عکس| ادعای جنجالی بلاژویچ: توپ فوتبال را می‌بلعم!

ورزش سه نوشت: درگذشت میروسلاو بلازویچ، خبر دردناکی برای فوتبال دوستان ایرانی بود، او قبل از حضور در ایران محبوب مردم ایران شده بود.

به قلب شیر معروف بود، با کلاهی که در جام جهانی ۹۸فرانسه برای احترام به پلیس از دست رفته آلمانی ها به سر می کرد، محبوب جامعه جهانی شده بود و با کرواسی تا مقام سومی جام جهانی هم پیش رفت.
همه این ها در پیشینه سرمربی دوست داشتنی و اسبق ایران دیده می شود، مردی که چیرو صدایش می کردیم و چهار سال برای پرچم ایران جنگید، هر چند به آن چه لیاقتش را داشت همراه با ایران نرسید.
اما چیزی که از او در ذهن همه ما مانده است، جمله معروف او بعد از درخشش ایران در دیدار تدارکاتی با کرواسی و قبل از شروع جام جهانی ۱۹۹۸فرانسه است.
نبردی که دو بر صفر به نفع کروات ها با ستاره های نامدارش از جمله داور شوکر به پایان رسید. بلازویچ که در آن سالها حدود ۶۲سال سن داشت، بعد از نمایش تحسین برانگیز ایران گفت:
«در صورت پیروزی یوگسلاوی برابر ایران من یک توپ فوتبال می بلعم.»

1800135

در آن دوره یوگسلاوی روی کاشته سینیشا میهایلوویچ ایران را در نبردی پایاپای برد تا بلاژویچ به قول خود عمل نکند. قولی که یکی از جملات ماندگار تاریخ فوتبال ایران است و چیرو را قبل از مسولیتش در تیم ملی، محبوب مردم ایران کرد.

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۴

کد خبر 1729477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =