جنگ سرد ؛ برنده این رقابت کیست؟

رقابت این دو برند مثل دربی تمام‌وقت دو تیم فوتبال معروف است، رقابتی اصیل، پرحرارت و بدون توقف که سال‌هاست با تبلیغات گسترده و حتی تهاجمی پی گرفته شده؛ جنگ این نوشیدنی‌های سرد، آنقدر گرم بوده که سال‌ها در حوزه‌ی برندینگ و بازاریابی و ... مورد توجه و پژوهش قرار بگیرد.

چند روز پیش یک رستوران زنجیره‌ای امریکایی (culver) تصمیم گرفت نوشیدنی‌ همراه غذاهایش را از «پپسی» به «کوکاکولا» تغییر دهد؛ همین تصمیم به تغییر نوشیدنی سرو شده در ۹۰۰ شعبه‌ی این رستوران سبب شد تا دوباره رقابت قدیمی دو برند جهانی کوکا و پپسی مورد توجه رسانه‌ها قرار بگیرد. به این بهانه وب‌سایت خبری Business Insider به وجه مهمی از رقابت جدی این دو نوشیدنی غیرالکی پرداخت: تعداد رستوران‌های زنجیره‌ای‌ که با پپسی و کوکاکولا قرارداد دارند.

بیزینس اینسایدر در گزارش خود، ۳۹ فست‌فود زنجیره‌ای برتر ایالات متحده را بررسی کرد تا سهم هر کدام از این دو نوشیدنی‌ را از بازار این رستوران‌های پرشمار و معروف به مخاطبانش ارائه دهد. رقابت این دو برند مثل دربی تمام‌وقت دو تیم فوتبال معروف است، رقابتی اصیل، پرحرارت و بدون توقف که سال‌هاست با تبلیغات گسترده و حتی تهاجمی پی گرفته شده چیزی مثل آن تبلیغ معروف پپسی که بچه‌ای کوکاکولا می‌خرد تا زیر پاهایش بگذارد و قدش را بلندتر کند تا دستش به قوطی‌های پپسی برسد. جنگ این نوشیدنی‌های سرد، آنقدر گرم بوده که سال‌ها در حوزه‌ی برندینگ و بازاریابی و ... مورد توجه و پژوهش قرار بگیرد.

این مطلب خبرآنلاین و داده‌های گرافیکی‌اش را بخوانید و ببینید تا افزون بر نتیجه‌ی بررسی بیزینس اینسایدر، جزئیات بیشتری از رقابت پپسی و کوکاکولا را در فست‌فودهای معروف جهانی بدانید. خبرآنلاین، این «جنگ سرد» را جداگانه در بین دسته‌بندی‌های مختلف رستوران‌های زنجیره‌ای دنبال کرده است در بین برندهای معروف برگر، پیتزا، مرغ سوخاری و ...

جنگ سرد ؛ برنده این رقابت کیست؟

جنگ سرد ؛ برنده این رقابت کیست؟

جنگ سرد ؛ برنده این رقابت کیست؟

جنگ سرد ؛ برنده این رقابت کیست؟

جنگ سرد ؛ برنده این رقابت کیست؟

جنگ سرد ؛ برنده این رقابت کیست؟

2323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1729707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =