یخبندان در صدر

بازی های هفته ۲۰ لیگ بیست و دوم امروز با ۵ دیدار پیگیری خواهد شد.

ایمان گودرزی؛ بازی استقلال - پیکان به دلیل شرایط بد جوی با یک روز تاخیر انچام خواهد شد و آبی پوشان در توفیق اجباری باید در یک روز با پرسپولیس مقابل حریف به میدان بروند. به جز بازی استقلال 4 دیدار دیگر در ادامه بازی های هفته بیستم برگزار خواهد شد که در مهم ترین بازی پرسپولیس باید به مصاف هوادار ساکت الهامی برود. با هم پیش بازی دیدارهای امروز را بررسی می‌کنیم؛

استقلال - پیکان

ساعت: ۱۴:۰۰

پیکان با مجتبی حسینی از جمله تیم‌های قابل احترام در لیگ بیست و دوم به شمار می‌رود که با وجود فراز و نشیب‌هایی که داشته اما به طور کلی نتایج قابل قبولی به دست آورده است. ویژگی پیکان برخورداری از بازیکنانی جوان و خوش آتیه است که قطعاً مقابل تیم‌های بزرگ با انگیزه متفاوت گام به میدان خواهند گذاشت.
بازیکنان پیکان در تقابل با استقلال بدون شک دنبال دیده شدن خواهند بود و تلاش می‌کنند آینده خود را در فوتبال ایران بسازند. گرچه یکی از مهم‌ترین بازیکنان پیکان (سلیمان فلاح) به این بازی نمی‌رسد اما دیگر نام‌هایی که در ترکیب این تیم تهرانی قرار می‌گیرند سخت به‌دنبال خودنمایی مقابل استقلال هستند تا شاید دروازه ورود به همین تیم‌ را در سال‌های آینده پیش روی خود باز کنند.
تیم‌هایی از این دست هرگاه مقابل استقلال قرار گرفته‌اند علاوه بر اینکه بازی جذابی را به نمایش گذاشته‌اند، چالش برانگیز بوده‌اند و پیش‌بینی می‌شود امروز نیز برای استقلال لحظات سختی به وجود آید و باوجود آنکه آبی‌ها به‌دنبال افزایش امتیازات هستند و برد پرگل دیگری را طلب می‌کنند اما گذر از سد پیکان چندان ساده نباشد.
البته پیکان غایبان قابل توجهی دارد که شاید همین موجب ازهم گسستگی تاکتیکی این تیم در دقایق میانی بازی شود اما به هر شکل استراتژی استقلال در این میدان مشخص است و شاگردان ساپینتو می‌آیند تا همچنان مدعی باقی بمانند.

پیکان- استقلال؛ آبی‌ها در فکر تداوم روزهای رویایی


آنچه مسلم است مرد پرتغالی روی دستیابی به ۳ امتیاز این بازی هم حساب کرده است. ساپینتو که مقابل مدعیان نمایش مطلوبی نداشته، به‌دنبال جبران امتیازات از دست رفته مقابل همین دست تیم‌ها است تا شاید در ادامه لیگ با وقوع برخی اتفاقات به سود تیمش بتواند به صدر جدول برسد.
استقلال با ساپینتو با وجود شایستگی‌هایی که داشته از ابتدای لیگ تا کنون هیچ گاه نتوانسته صدرنشین باشد. تنها در دو هفته استقلال هم امتیاز با پرسپولیس صدرنشین بود که آن هم به‌دلیل تفاضل گل کمتر نتوانست حضور در رتبه اول را تجربه کند اما ساپینتو اخیراً در صحبتی که با بازیکنانش داشته اعلام کرده تیمش بزودی به صدر جدول خواهد رفت. حتی گفته شده ساپینتو هفته بیست و یکم را هفته صدرنشینی استقلال می‌داند که باید دید آیا تیم او از پس حریفان نه چندان سخت برخواهد آمد تا رؤیای صدرنشینی‌اش محقق شود یا خیر؟!
ساپینتو برای رسیدن به این جایگاه روی ترکیب برنده تیمش که در هفته‌های اخیر نتایج مطلوبی به دست آورده، حساب کرده است. او به ترکیب تیمش دست نخواهد زد و تنها سیدحسین حسینی را به ترکیب اصلی تیمش اضافه خواهد کرد که حضور این دروازه‌بان هم تأثیری در روند تاکتیکی استقلال نخواهد داشت و سرمربی آبی‌ها در خطوط سه گانه از همان بازیکنانی استفاده می‌کند که در سه بازی موفقیت‌آمیز اخیر بهره گرفته است.
بدون شک اگر ساپینتو موفق شود با استقلال بعد از پیروزی مقابل ملوان، مس کرمان و نفت مسجد سلیمان به چهارمین برد پی در پی دست یابد هم تیمش از لحاظ روانی در وضعیت مطلوبی قرار خواهد گرفت و هم اینکه دست‌کم برای یک شب هم که شده هم‌امتیاز با پرسپولیس و سپاهان خواهد شد که این از لحاظ روحی برای استقلال پرفایده خواهد بود.
پرسپولیس دوشنبه مقابل هوادار قرار می‌گیرد و سپاهان یک روز بعد در اصفهان میزبان ذوب آهن است که هر دو بازی برای این دو مدعی که اکنون در جایگاه بالاتری نسبت به استقلال قرار دارند، دشوار خواهد بود و هیچ بعید نیست امتیازاتی را از دست بدهند. حتی اگر یکی از این دو تیم امتیازی از کف بدهد و استقلال بتواند پیکان را مغلوب کند، ساپینتو بیش از هرزمان دیگری به اهدافش برای رسیدن به صدر جدول نزدیک خواهد شد.
این شرایط وابسته به ارائه فوتبالی هدفمند مقابل پیکان است و استقلال همچون سه بازی قبل باید برای تمام دقایق بازی برنامه داشته باشد. در سه بازی اخیر عملکرد خط دفاع استقلال تا حدی نقدبرانگیز بود و استقلال اگر می‌خواهد آمار دفاعی خودش را هم سروسامان دهد باید در بازی با پیکان در فاز دفاعی نمایش مطلوب‌تری را از خود به جا بگذارد.

پرسپولیس – هوادار

ساعت: 16:00

فصل قبل همین تیم هوادار که روی کاغذ حریف دشواری برای پرسپولیس به حساب نمی‌آمد و تازه از لیگ یک بالا آمده بود چهار امتیاز از پرسپولیس گرفت.فصل قبل رضا عنایتی در رأس کادر فنی هواداری بود که هیچ کس روی آن حساب نمی‌کرد اما همان چهار امتیازی که آنها از پرسپولیس گرفتند تأثیری زیادی در قهرمان نشدن تیم یحیی برای ششمین بار متوالی داشت. به همین سبب هوادار ساکت الهامی را هم نمی‌توان دست‌کم گرفت.تیمی که با هزینه و سر و صدای نه چندان زیاد مکان آبرومندی در جدول دارد و بد بازی نمی‌کند.
هوادار در پنج بازی قبلی فقط یک بار شکست خورده که اتفاقاً همین هفته قبل رخ داد.آنها در همان بازی هم نمایش قابل احترامی ارائه دادند و در لحظات پایانی غافلگیر شدند. تیم الهامی برای بازی امروز نیما انتظاری را در اختیار ندارد اما پرسپولیس بدون محروم و مصدوم پا به این میدان خواهد گذاشت.

پرسپولیس - هوادار؛ عملیات بازگشت به صدر در آزادی / پیش بازی | طرفداری
پرسپولیس که مقابل فولاد و آلومینیوم نتایج جالبی نگرفته بود بعد از برد درآبادان روی ریل موفقیت برگشت اما در رقابت فشرده با استقلال و سپاهان باید به این روند ادامه دهد. پرسپولیس برای رسیدن به این پیروزی با توپ پر به میدان می‌آید و شاید وقت قدرت‌نمایی یحیی و تیمش رسیده باشد.در حضور پریرا که احتمالاً امروز از او رونمایی خواهد شد پرسپولیس چهار مهاجم نوک دارد و تمام وینگرها و عناصر تهاجمی‌اش هم در دسترس هستند. بازی در حضور هواداران برگزار خواهد شد و احتمالاً خبری از برف و بوران روز گذشته نخواهد بود پس پرسپولیس بهانه‌ای برای نبردن نخواهد داشت.
پرسپولیس باید این بازی را بدون بهانه و بدون حاشیه بگذراند تا در آستانه دیدار مهم و سرنوشت‌ساز با سپاهان در جام حذفی از حواشی کم کند و هیزم به آتش مخالفان و دشمنان خود نریزد. در حضور همه ستاره‌ها و هواداران، پرسپولیس دنبال بردی بی‌بهانه می‌گردد تا منتظر لغزش سپاهان و استقلال بماند و دوباره در صدر جدول تنها شود.

ملوان - گل گهر

ساعت: 15:00

ملوان با ۲۲ امتیاز در رده یازدهم جدول رده‌بندی قرار دارد، تیمی که این دوره از رقابت‌ها را خوب آغاز نکرد، اما در آستانه هفته بیستم رقابت‌ها و مصاف با گل‌گهر سیرجان اوضاع خوبی دارد و توانسته فاصله خوبی از انتهای جدول بگیرد و البته هفته‌های اخیر را هم با روند رو به رشدی سپری کند.
ملوان در ۵ هفته اخیر مقابل تیم‌های نفت مسجدسلیمان، پیکان و نساجی مازندران به پیروزی رسیده است، در رویارویی با ذوب‌آهن به تساوی رضایت داده و در مقابل استقلال بازی را واگذار کرده است.
۱۰ امتیاز از ۵ بازی به طور حتم برای تیمی که در میان نامزدهای سقوط بود، آمار بسیار خوبی است و ادامه این روند، می‌تواند ملوان را به روزهای بهتری هم برساند. در مقابل حریف این هفته انزلی‌چی‌ها اوضاع خوبی ندارد. گل‌گهر سیرجان در هفته‌های گذشته به نزدیک‌ترین نقطه از صدر جدول هم رسید، اما حالا قبل از بازی هفته بیستم رقابت‌ها، با ۳۱ امتیاز در رده پنجم جدول است و حتی این جایگاه هم به‌شدت تهدید می‌شود. گل‌گهر سیرجان با هدایت امیر قلعه‌نویی از ۵ بازی گذشته، ۴ بازی مقابل تیم‌های آلومینیوم اراک، تراکتور، مس رفسنجان و مس کرمان را با تساوی به پایان رساند و در رویارویی با سپاهان با شکست سنگین روبه‌رو شده است و در مجموع از ۱۵ امتیاز فقط ۴ امتیاز کسب کرده است.

مهمترین بازی هفته / استقلال و گل گهر سیرجان ؟ زمان و داور بازی


این شرایط در کنار اینکه ملوان در خانه‌اش بازی می‌کند، باعث شده این پیش‌بینی وجود داشته باشد که ملوان هم به گل‌گهر باج نخواهد داد و این تیم را ناکام از انزلی بدرقه می‌کند.

تراکتور - آلومینیوم

ساعت: 16:00

هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشورمان در حالی آغاز خواهد شد که دو مدعی جدید باید به مصاف هم بروند. تراکتور تبریز این روزها، خوب نتیجه می‌گیرد و توانسته با برتری مقابل حریفان، خود را تا رده چهارم جدول بالا بکشد. این تیم تبریزی ۳۲ امتیازی است و هفته نوزدهم رقابت‌ها را هم با برد مقابل هوادار به پایان رسانده است.
تراکتور فراز و نشیب زیادی در این دوره از رقابت‌ها داشته اما روند فعلی این تیم، کاملاً رو به رشد بوده و این تیم را به یکی از مدعیان تبدیل کرده است. در مقابل تراکتور در این هفته آلومینیوم اراک به میدان خواهد رفت، تیمی که مثل حریف این هفته‌اش، روند رو به رشدی داشته و توانسته خود را تا رده ششم جدول بالا بکشد. شاگردان مهدی رحمتی ۲۸ امتیازی هستند و اگر به سه امتیاز این هفته برسند، ممکن است جایگاه گل‌گهر سیرجان را در رده پنجم تصاحب کنند و به جمع مدعیان برسند.

تراکتور - آلومینیوم اراک؛ ادامه یک قصه شیرین؟ / پیش بازی | طرفداری

به این ترتیب هفته بیستم رقابت‌ها، با مصاف سنگین و مهم تراکتور و آلومینیوم اراک شروع خواهد شد و این می‌تواند نوید خوبی برای این هفته از رقابت‌ها باشد. تراکتور سه بازی اخیر خود را مقابل تیم‌های ذوب‌آهن، فولاد و هوادار با برد سپری کرده و احتمالاً باز هم به برد در این هفته فکر می‌کند.
در مقابل آلومینیوم اراک در سه هفته اخیر دو برد و یک تساوی مقابل تیم‌های صنعت نفت آبادان، پرسپولیس و مس رفسنجان داشته است که تساوی مقابل پرسپولیس برای این تیم کمتر از برد نبود.

مس رفسنجان - فولاد

ساعت: 17:00

مس رفسنجان را نمی‌توان تیم موفق این روزهای لیگ برتر دانست، هر چند این تیم با کسب ۲۵ امتیاز از بازی هفته‌های گذشته در رده هفتم جدول قرار دارد، اما آمار هفته‌های اخیر این تیم ناامیدکننده است و کار این تیم را در هفته بیستم آن هم در مقابل فولاد سخت خواهد کرد. مس رفسنجان در ۵ هفته اخیر رقابت‌ها، به مصاف تیم‌های ذوب‌آهن، نساجی مازندران، گل‌گهر سیرجان، ذوب‌آهن و آلومینیوم اراک رفته است. رفسنجانی‌ها در رویارویی با ذوب‌آهن به برتری رسیده‌اند، سه بازی مقابل تیم‌های نساجی مازندران، گل گهر سیرجان و ذوب‌آهن را با تساوی پشت سر گذاشته و در هفته نوزدهم در رویارویی با آلومینیوم اراک بازی را بازنده از زمین خارج شدند، آنها از مجموع ۱۵ امتیاز، شش امتیاز کسب کرده‌اند، که فاصله معناداری با نتایج این تیم قبل از این ۵ هفته دارد. در مقابل به نظر می‌رسد اوضاع حریف این هفته مس‌ رفسنجان هم خیلی بهتر نیست، فولاد با ۲۴ امتیاز یک رده پایین‌تر از مس رفسنجان و در جایگاه هشتم قرار دارد، این تیم هم اوضاع چندان خوبی در هفته‌های اخیر نداشته است.

تساوی فولاد و مس رفسنجان در یک بازی جنجالی

شاگردان نکونام در ۵ بازی اخیر به مصاف خوشه طلایی ساوه (جام حذفی) رفتند و با برد بازی را تمام کردند، در رویارویی با صنعت نفت آبادان به تساوی رضایت دادند، بازی مهم مقابل پرسپولیس را با برد یک بر صفر بردند، اما در دو هفته بعد از یک برد، مقابل تراکتور و سپاهان بازی را واگذار کردند. دو باخت پیاپی بعد از یک برد مقابل پرسپولیس، اوضاع بد این تیم را نشان می‌دهد و اگر تیمی بخواهد از این اوضاع خلاص شود، باید در این هفته برنده از زمین خارج شود.

بیشتر بخوانید:

۲۵۷ ۲۵۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1730786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =