۷ ترفند برای تمیز کردن یخچال در کمتر از ۳۰ دقیقه

همشهری آنلاین نوشت: اگر وقت کافی برای تمیز کردن یخچال ندارید استفاده از دستمال مرطوب کودک یک گزینه عالی است. هر زمان که همه چیز نامرتب به نظر می‌رسد، یک دستمال مرطوب کودک بردارید و سطوح داخلی یخچال خود را پاک کنید.

یکی از اصول خانه تکانی اساسی نظافت کردن یخچال است. گاهی با روش‌هایی بسیار ساده می‌توان این کار را انجام داد. تمیز کردن یخچال قطعاً ضروری است و ترفندهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای تمیز کردن یخچال از آن‌ها استفاده کنید.

۱. از دستمال مرطوب کودک استفاده کنید

اگر وقت کافی برای تمیز کردن یخچال ندارید این گزینه عالی است. هر زمان که همه چیز نامرتب به نظر می‌رسد، یک دستمال مرطوب کودک بردارید و سطوح داخلی یخچال خود را پاک کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا هرگونه کثیفی را از بین ببرید. دستمال مرطوب کودک همچنین برای پاک کردن خرده‌ها و مواد غذایی ریخته شده هم عالی است.

۲. از دستمال جادویی نانو استفاده کنید

دستمال جادویی نانو می‌تواند به تمیز کردن لک ناشی از چاشنی‌ها کمک کند. با این پاک کن جادویی سطوح یخچال را تمیز کنید.

۳. از پارچه و آب داغ استفاده کنید

تنها چیزی که نیاز دارید یک پارچه است. پارچه‌ای را در آب داغ آغشته کنید و آن را روی غذایی که روی طبقات یخچال ریخته شده یا چسبیده قرار دهید. آن را برای چند ثانیه در آنجا نگه دارید، سپس غذا را با پارچه تمیز کنید. گرمای آب داغ باعث می‌شود که لک و بقایای غذا راحت‌تر از بین برود.

۷ ترفند برای تمیز کردن یخچال در کمتر از ۳۰ دقیقه

۴. از جوش شیرین استفاده کنید

یک قاشق چایخوری جوش شیرین را در یک فنجان آب مخلوط کنید. تمام سطوح یخچال را با استفاده از این محلول و یک پارچه پاک کنید. سعی کنید از چکه کردن محلول تمیز کننده روی طبقاتی که تمیز کرده‌اید جلوگیری کنید. برای رسیدن به نقاطی که دسترسی به آن‌ها سخت است، مانند لولاها و شکاف‌های بین قفسه‌ها، از یک مسواک نرم استفاده کنید. بعد از اینکه تمام سطوح را با محلول پاک کردید، از حوله یا پارچه میکروفیبر دیگری برای خشک کردن فضای داخلی یخچال استفاده کنید.

۵. یخچال را با این روش خوشبو کنید

یک جعبه باز شده جوش شیرین را در قفسه پایینی یخچال قرار دهید. کل جعبه باز را بگذارید یا اینکه مقداری جوش شیرین را در یک ظرف باز بریزید. این کار سبب می‌شود بعد از تمیز کردن یخچال، بوی تازگی و خوبی در آن ایجاد شود.

۶. از عصاره وانیل استفاده کنید

عصاره وانیل را در یخچال نگه دارید تا بوهایی را که بر اثر زمان در یخچال ماندگار شدند از بین ببرد. یک تکه پنبه را به عصاره وانیل خیس کنید و در یخچال قرار دهید تا بوی تازه و تمیزی بدهد. زمانی که آن را در یخچال نگهداری می‌کنید، پنبه را در یک ظرف باز شیشه‌ای یا یک فنجان کوچک نگهداری کنید تا همه چیز مرتب بماند.

۷. از روکش استفاده کنید

در نهایت برای تمیز ماندن قفسه‌های یخچال می‌توانید روکش طبقات یخچال استفاده کنید. این کار در تمیز کردن یخچال کمک زیادی می‌کند. روکش‌ها را متناسب با داخل یخچال خود ببرید و آن‌ها را در امتداد طبقات بچینید. با این کار بار ریخته شدن غذا یا هر نوع مایعی در طبقات به‌سادگی این روکش‌ها را می‌توانید بردارید و بشویید.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1731339

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =