مسمومیت انکار شد، علت بستری‌ها، بی‌پاسخ ماند! / فرماندار قم به والدین معترض علیه «سریال مسمومیت دانش‌آموزان» چه گفت؟ + عکس‌ها

ایران نوشت : روز نهم آذرماه امسال نخستین حادثه در یکی از هنرستان های قم، منجربه مسمومیت ۱۸ دانش آموز دختر قمی شد که همه این دانش آموزان با حضور عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

گروهی از والدین دانش آموزان قمی، امروز در اعتراض به شرایط فعلی مدارس قم و تکرار علائم مسمومیت در برخی از دانش آموزان در مقابل درب فرمانداری قم تجمع کردند و خواستار رسیدگی به این موضوع از سوی مسوولان شدند.

والدین در این تجمع که از ساعت ۱۱ آغاز شد، خواستار جوابگویی شفاف مسوولان به موضوع مسمویت احتمالی در مدارس شدند.

آنها همچنین خواستار شفافیت مسوولان در پاسخ گویی به چرایی علل این حوادث شدند و به خاطر نگرانی از وضعیت جسمی دانش آموزان، خواستار برگزاری غیر حضوری مدارس قم تا مشخص شدند علت حوادث بودند.

گروهی از تجمع کنندگان پس از حضور فرماندار قم در جمع تجمع کنندگان به نمازخانه فرمانداری قم هدایت شدند و نگرانی خود را از وضعیت موجود اعلام کردند.

عباس ذاکریان فرماندار قم، علیرضا رحیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قم و مجید محبی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم به سوالات آنها پاسخ گفتند.

فرماندار قم با اشاره به منفی شدن نتایج تمام آزمایشات و نمونه‌های گرفته شده از دانش‌آموزان قمی دچار علائم مسمومیت در عالی ترین آزمایشگاه‌های مرجع در تهران، ابراز داشت: تاکنون موردی از مشاهده آلودگی و مسمومیت در خون و نمونه‌های گرفته شده از دانش‌آموزان مورد آزمایش مشاهده نشده و اولیای دانش آموزان باید بدانند که تاکنون هیچ‌ فردی بخاطر علائم مشکوک به مسمومیت‌ دچار عارضه‌ای نشده است.

مدیرکل آموزش و پرورش قم نیز با اشاره به این موضوع که گروهی از خانواده ها خواستار غیرحضوری کردن مدارس و گروهی نیز خواستار برگزاری حضوری کلاس های درس هستند گفت: وظیفه اداره کل آموزش و پرورش قم ارائه خدمات آموزشی به کلیه دانش آموزان است و ما تمام تلاش خود را می کنیم شرایط خواسته های هر دو گروه را فراهم کنیم.

«شفافیت، شفافیت» و «تدریس را آنلاین کنید» از جمله شعارهای تجمع کنندگان بود.

سریال حوادث با علائم مسمومیت در مدارس قم بیش از دو ماه است که آغاز شده و امروز نیز براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم تعدادی از دانش آموزان قمی با علائم مشکوک به مسمومیت در مراکز درمانی قم پذیرش شده اند.

گفتنی است روز نهم آذرماه امسال نخستین حادثه در یکی از هنرستان های قم، منجربه مسمومیت ۱۸ دانش آموز دختر قمی شد که همه این دانش آموزان با حضور عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

بیشتر بخوانید:

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1731658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =