هشدار برای افزایش مسمومیت در تهران/ مراقب این گاز باشید

ایسنا نوشت: رئیس اورژانس تهران از افزایش موارد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در تهران طی روزهای اخیر خبرداد.

یحیی صالح طبری به آمار موارد ناشی از گازگرفتگی در پایتخت طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت:‌ متاسفانه در روزهای اخیر موارد مسمومیت‌های ناشی از استشمام گاز سمی منوکسید کربن افزایش چشمگیری داشته است، به طوری‌که تنها در تهران و طی حدود ۱۰ روز اخیر بیش از ۱۲۰ مورد مسمومیت با گازمنوکسید کربن گزارش شده که آمار بالایی است.

رئیس اورژانش تهران: طی ۱۰ روز اخیر بیش از ۱۲۰ مورد مسمومیت با گازمنوکسید کربن گزارش شده که آمار بالایی است.

وی با بیان اینکه افزایش این آمار با کاهش دما در تهران بی‌ارتباط نیست، گفت:‌ مونوکسیدکربن گازی بدون بو و رنگ است، به‌طوریکه وقتی کسی وارد این فضا می‌شود هیچ بویی حس‌نمی‌کند و اکثریت فوت‌های ناشی از آن در زمان خواب اتفاق می‌افتد. این گاز ۲۰۰ برابر بیشتر از اکسیژن، تمایل به ترکیب با سلول‌های خونی (هموگلوبین) را دارد و بنابراین سریعاً جذب خون انسان می‌شود.

رئیس اورژانس تهران از شهروندان خواست که اگر در منزل، ویلا یا هر محیط بسته‌دیگری قصد استفاده از بخاری و حتی شومینه را دارند از باز بودن منافذ و خروجی هوا مطمئن باشند و از وسایل گازسوز ایمن و استاندارد استفاده کنند. همچنین درصورت مواجهه با افراد مسموم بلافاصله آن‌ها را از فضا خارج و در و پنجره‌ها را باز کنند چرا که بهترین راهکار برای نجات افراد مسموم با گاز مونوکسید کربن، اکسیژن فراوان است.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1733928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =