رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران: معوقات بهمن ماه در حال پرداخت است

ایلنانوشت: روز گذشته بازنشستگان سایر سطوح کارگری از عدم پرداخت معوقات بهمن انتقاد کردند. قرار بود در این ماه، یک ماه از مابه‌التفاوت بازنشستگان سایر سطوح برقرار شود.

علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران) در این رابطه می‌گوید: معوقات بهمن در حال پرداخت است؛ برای گروهی از بازنشستگان با تاخیر پرداخت شده و برای گروهی دیگر نیز در حال واریز شدن است.

او ادامه می‌دهد: فقط مساله این است که این ماه مابه‌التفاوت‌ها با یک یا دو روز تاخیر پرداخت می‌شود؛ این تاخیر نیز چنانچه بارها گفته شده به دلیل عدم پرداخت بدهی‌های دولت است؛ سازمان کمبود نقدینگی دارد و برای پرداخت مطالبات مزدی بازنشستگان دچار مشقت شده است؛ اگر این روند اصلاح نشود و دولت اهتمامی برای پرداخت بدهی کلان خود نداشته باشد، سال بعد اوضاع بدتر می‌شود.

دهقان‌کیا در مورد سرنوشت باقیمانده متناسب‌سازی گفت: قرار است کمیته‌ای برای نحوه اجرا و تامین اعتبارِ بیست و پنج درصد باقیمانده متناسب‌سازی سال قبل تشکیل شود؛ به نظر نمی‌رسد قبل از پایان سال، احکام صادر شود؛ منتها امیدواریم موضوع را با جدیت پیگیری کنند و هرچه زودتر باقیمانده متناسب‌سازی اجرا و معوقات آن به بازنشستگان پرداخت شود.

بیشتر بخوانید:

۴۶۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1734161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =