اعلام «شرط انتشار مذاکرات محرمانه» مجلس خبرگان/ یک عضو هیات رئیسه به دلیل «کهولت سن»، کناره‌گیری کرد

تسنیم نوشت : سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان گفت: درباره محرمانه بودن یا نبودن مذاکرات این مجلس، موضوع برعهده هیات رئیسه است؛ ممکن است هیئت رئیسه اجازه بدهد بخشی از مذاکرات انتشار یابد.

سید احمد خاتمی سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان در پایان یازدهمین اجلاسیه دوره پنجم این مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فردا نمایندگان این مجلس ابتدا به زیارت مرقد مطهر امام خمینی (ره) خواهند رفت و سپس با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند.

وی عنوان کرد: این دیدار در ساعت ۱۰ صبح در دفتر مقام معظم رهبری برگزار خواهد شد و ما نمایندگان مستمع رهنمودهای رهبری خواهیم بود.

آیت الله خاتمی همچنین گفت: یکی از ابعاد جهاد تبیین، بیان درست اخبار و حقایق موجود است؛ اگر این کار به درستی انجام بشود، استقبال از خبرهای بیگانگان کم خواهد شد.

وی افزود: درباره محرمانه بودن یا نبودن مذاکرات این مجلس، موضوع برعهده هیات رئیسه است؛ ممکن است هیئت رئیسه اجازه بدهد بخشی از مذاکرات انتشار یابد.

سخنگوی مجلس خبرگان عنوان کرد: این اجلاسیه دو میهمان ویژه داشت که یکی سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه و دیگری آقای خاندوزی وزیر اقتصاد بود. در این اجلاس نمایندگان از وزیر اقتصاد پرسیدند که آیا دولت در افزایش قیمت ارز دخالت دارد که ایشان این موضوع را قویا تکذیب کردند.

کهولت سن دلیل کناره‌گیری موحدی کرمانی

وی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین کار در این اجلاسیه برگزاری انتخابات هیات رئیسه و کمیسیون ها بود. طبق قانون این انتخابات هر دو سال یک بار باید برگزار شود.

خاتمی گفت: تنها تفاوتی که هیات رئیسه با گذشته پیدا کرد، آیت الله موحدی کرمانی به دلیل کهولت سن و اینکه حالشان مناسب نبود، جای خود را به آیت الله حسینی بوشهری دادند.

وی ادامه داد: آیت الله حسینی بوشهری در گذشته کارپرداز فرهنگی مجلس بود که در این اجلاسیه آیت الله اراکی با رای نمایندگان عهده‌دار این مسئولیت شدند.

واکنش خاتمی به آفتابی شدن پرویز ثابتی

عضو هیات رئیسه مجلس همچنین گفت: سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه میهمان ویژه روز اول اجلاسیه خبرگان بود. ایشان گزارش جامعی از اقتدار ایران در منطقه ارائه داد. ایشان از حالت انفعالی آمریکا در منطقه نیز سخن گفت که یکی از آن‌ها حمایت از اغتشاشات اخیر بود.

خاتمی با بیان اینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی، گروهک‌های منفور ملت و سلطنت‌طلب‌ها از صحنه‌گردانان اغتشاشات اخیر بودند، عنوان کرد: شکنجه‌های قرون وسطایی سلطنت‌طلب‌ها گوش فلک را کر کرده است. اکنون نیز با کمال وقاحت شکنجه‌گر روسیاه و جلاد طاغوت را بعد از چهل سال نشان دادند.

این عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان ادامه داد: پرویز ثابتی بهایی‌زاده نفر شماره اول ساواک بود. او در شکنجه کردن انقلابیون نقش داشت. آرزوی اینکه این جنایتکاران به ایران پا بگذارند، خام است. سلطنت طلبان منفور فکر می‌کنند که ملت ۵۷ سال سیاه حکومت پدر و پسر را فراموش کرده‌اند؛ حکومت آن ‌ها حکومت شب با انواع جنایات بود.

غرب درباره تروریسم دروغ می‌گوید

وی درباره منافقین هم گفت: منافقین آدم کش در کارنامه شان ۱۷ هزار ترور است. نسل پژوهشگر ما بداند که غرب در مبارزه با تروریسم می‌گوید. غرب اگر دروغ نمی‌گوید چرا به جنایتکاران میدان می‌دهد؟ این ها حامی تروریسم هستند.

خاتمی عنوان کرد: اغتشاشات اخیر نشان انفعال بیگانگان و نشان زنده بودن انقلاب اسلامی بود. در این اجلاس و در بیانیه پایانی از ملت بزرگ و وفادار ایران به دلیل حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلیل شد. وی اظهار داشت: مردم در ۲۲ بهمن بار دیگر با امام و شهدا بیعت کردند و جهانیان را خیره کردند. برخی رسانه‌ها جمعیت را هزاران نفر برشمردند اما دروغ است. جمعیت میلیون ها نفر و میلیونی بود.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: مردم عزیز ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن نفرت خود را از اغتشاشگران که حدود ۱۰۰ روز کشور را به اغتشاش کشیدند، نشان دادند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1734726

برچسب‌ها