۰ نفر
۲۵ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۸:۴۸

مهر نوشت:

حجت‌الاسلام سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق در دیدار با آیت‌الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی با بیان اینکه منافقین در عراق محدود شدند، اظهار داشت: منافقین باید تا پایان سال میلادی عراق را ترک کنند.

وی با اشاره به مواضع جمهوری اسلامی در قبال منافقین گفت: جمهوری اسلامی نام 100 نفر از منافقین را اعلام کرده که اگر به کشور ایران برگردند باید محاکمه شوند.

حکیم با اشاره به شکل‌گیری مشارکت عمومی در عراق و تشکیل دولت در این کشور گفت: با وجود همه فشارهایی که علیه عراق بود، خوشبختانه مشارکت عمومی حاصل شد و ما این مرحله را به خوبی سپری کردیم.

وی گفت: در حال حاضر بسیاری از مشکلات عراق به ویژه مسائل امنیتی برطرف شده و نیروهای امنیتی عراق مجهزتر شدند و به خوبی تروریست‌ها را شناسایی می‌کنند و تلفات ناشی از ترور هم کمتر شده است. اگر تفاهم سیاسی ایجاد شود، می‌توان در بحث‌های امنیتی و رفاهی و بازگشت عراق به جایگاه بین‌المللی آن موثر واقع شد،‌ از این رو برای مشارکت وسیع در مباحث سیاسی اهتمام شد که در تشکیل دولت از طیف‌ها و گروه‌های مختلفی استفاده شود.

وی ادامه داد: الان تلاش داریم حالتی از توافق و تفاهم بین نیروهای مختلف را ایجاد کنیم که به وحدت رویه در امور داخلی و خارجی برسیم.

/2929

کد خبر 173524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • شيرازي IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۵
    0 0
    كي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟