ظاهر شدن ستون‌های نوری عجیب در کانادا در فضای مجازی غوغا به پا کرده‌است و بسیاری از کاربران آن را به ارتباط بیگانگان با انسان مرتبط دانسته‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پدیده‌های این چنین عجیب و غریب در طبیعت کم نیستند و همیشه توضیح علمی برای شکل‌گیری آن‌ها وجود دارد؛ در تصاویر ثبت شده از این پدیده به نظر می‌رسد که نقاط نوری متعددی از روی سطح زمین در حال حرکت به سمت آسمان هستند اما برخلاف باور عمومی این پدیده منحصر به فرد و عجیب و غریب نیست، بلکه یک پدیده رایج اتمسفری است که به «ستون‌های نوری» شهرت دارد.

بیشتر بخوانید:

این آتش‌فشان به زمین تعلق ندارد!/ عکس

چرا « احتمال انقراضش» ترسناک است؟ / فقط در ۲۰ سال: کرگدن ، پلنگ ابری و لاکپشت

این پدیده شباهت زیادی به شفق‌های قطبی دارد اما ارتباطی به این رویداد، که به واسطه تحریک اتم‌های اتمسفر زمین به واسطه ذرات باردار الکتریکی فضا ایجاد می‌شود ندارد.

ظاهر شدن ستون‌های نوری عجیب در کانادا/ عکس

در عوض ستون‌های نوری در دمای انجماد، زمانی که بلورهای ۶ ضلعی یخ در لایه پایینی اتمسفر شکل می‌گیرند خلق می‌شوند. زمانی که این رویداد رخ می‌دهد، بلورها آینه‌ای غول‌پیکر ایجاد می‌کنند که می‌توانند نور را از یک منبع نوری، مانند نور شهرها یا خودروها باز بتابانند. در واقع آنچه در این تصاویر ثبت شده‌اند، نوری است که از زمین به فضا سفر می‌کند و توسط این آینه‌ها به زمین بازتابانده می‌شوند و به شکل این ستون‌های درخشان دیده می‌شوند.

ظاهر شدن ستون‌های نوری عجیب در کانادا/ عکس

ستون‌های نوری پدیده‌ای نوری به شمار می‌رود که به خانواده هاله‌ها تعلق دارد، زیرا به واسطه تعامل نور و بلورهای یخی ایجاد می‌شوند. دیگر نمونه‌های مرتبط با این خانواده هاله‌های خورشیدی هستند که نمونه آن در تصویر بالا در سوئد ثبت شده‌ است.

منبع: سی‌بی‌سی

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1737147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =