۰ نفر
۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳
گالری گردی در روزهای آخر سال

ایسنا نوشت: در صورتی که یکی از دوستداران هنرهای تجسمی هستید و قصد بازدید از نمایشگاه‌های هنری را در پایان هفته دارید، گزارش حاضر، شرح ایسنا از برنامه‌ فعالیت‌های گالری‌ها و نگارخانه‌های شهر تهران در پایان هفته است.

واج‌های شهر

«واج‌های شهر» نمایشگاهی فردی از آثار ندا مرادی است که تا ۲۲ اسفند در گالری «اُ» واقع در خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه‌ی اول برپا است. این نمایشگاه دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ برگزار می‌شود و جمعه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۱ خواهد بود.

گالری گردی در روزهای آخر سال

برای زندگی

«برای زندگی» عنوان نمایشگاه گروهی است که تا جمعه ۲۶ اسفند از ساعت ۱۳ تا ۱۸ برپا خواهد شد. این نمایشگاه در تهران، خیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر پلاک ۵ برپا شده است.

گالری گردی در روزهای آخر سال

وضعیت انسان

«وضعیت انسان» عنوان نمایشگاهی از نقاشی‌های علیرضا میرزارضایی است. این نمایشگاه انفرادی تا ۱۶ اسفند در گالری ثالث به نشانی کریمخان زند، بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره ١٤٨ برگزار می‌شود.

گالری گردی در روزهای آخر سال

اقدامات دفتری

«اقدامات دفتری» نمایشگاهی گروهی است که با گردآوری شیرین قراویسکی و با همکاری شهرزاد جهان در گالری سو واقع در خیابان ویلا، خیابان سمیه، خیابان پورموسی، شماره ۳۰ برگزار می‌شود. این نمایشگاه تا ۲۶ اسفند ادامه خواهد داشت.

در بیانیه این نمایشگاه آمده است:

مجموعه معاصر سو نمایشگاه کتاب و دفتر بنام «اقدامات دفتری»، در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ در ساختمان سو برگزار می‌کند. در این نمایشگاه منتخبی از آرشیو کتاب‌ها، آرت‌بوک‌های هنرمندان، دفتر طراحی و پوستر به نمایش درآمده است.

در توضیح این نمایشگاه آمده است: «از اواخر مهر گالری سو بعد از یک دوره تعطیلی با همکاری و مشورت هنرمندان تصمیم به بازگشایی فضا گرفت. این بازگشایی همراه با تغییر داینامیک پیشین گالری و ایجاد فضا برای تجربه‌هایی تازه شروع شد... «اقدامات دفتری» با حضور و بازدید، بازی و هم‌نشینی قصد دارد با انتخاب آثار از لایه‌های متفاوت، روش‌های خلاق هنر در شرایط بازساختارانه را نمایش دهد. تاکید این نمایشگاه بر قابلیت مدیوم‌های قابل تکثیر و همچنین نزدیکی کتاب و دفتر به عنوان ابزار در دسترس و قابل حمل برای هنرمند و مخاطب بوده است.»

این نمایشگاه در مجموعه‌ سو توسط شیرین قراویسکی با همکاری شهرزاد جهان شکل گرفت. قسمت پوسترها توسط شهرزاد جهان گردآوری شد.

گالری گردی در روزهای آخر سال

نتی به نام سکوت

«نتی به نام سکوت» نمایشگاه فردی از آثار امیرشاهرخ فریوسفی است که تا ۲۴ اسفند در نگارخانه «نگر» به آدرس زیر پل کریمخان، بعد از تقاطع ایرانشهر، پلاک ۱۵۴، زنگ دوم، طبقه اول پا برجاست.

در بیانیه این نمایشگاه آمده است:

«در فرهنگ دیرپای ایرانی، حروف ـ به خلاف فرهنگ‌های سامی که کلمات ـ آغازگر و نمودگاه هستی‌اند و موسیقیْ کشف راز هستی‌ است. مجسمه‌های شاهرخ فریوسفی از این دریچه راهش را به هست شدن آغاز می‌کند و تک‌تکْ حرف‌ها، جهان پرندگانی‌اش را می‌سازد. پرندگانی که ققنوس را به خاطر می‌آورند؛ از آهن و آتش زاده‌اند و از قفس بیرون آمده، اما هنوز آوازشان را سر نداده‌اند. به‌خلاف آنکه رابطه‌ی «پرنده-قفس» همواره ارجاعی صوفیانه به ذهن می‌رساند، اما کار شاهرخ فریوسفی را اغلب بایست از دریچه‌ای اجتماعی دید.»

گالری گردی در روزهای آخر سال

۵۷۲۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1737984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =