پیام حزب موتلفه اسلامی در پی درگذشت غفوری‌فرد

فارس نوشت: حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: دکتر غفوری فرد همچنین در سال‌های اخیر به نمایندگی از حزب موتلفه اسلامی عضو مجمع احزاب آسیایی(آیکپ) بود که این جایگاه او را به چهره ای بین المللی تبدیل کرد.

حزب موتلفه اسلامی به مناسبت درگذشت مرحوم حسن غفوری فرد، پیامی را به شرح زیر صادر کرد:

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت دانشمند فرهیخته و مدیر پاک دست جمهوری اسلامی، دکتر حسن غفوری فرد، موجب تاسف و تاثر است.
این انسان ارزشمند که از دوران دانشجویی با نهضت انقلاب اسلامی همراه شد، در سال‌های پس از پیروزی انقلاب در عرصه های مختلف منشا اثر و خدمت بود؛ از خادمی آستان قدس رضوی و استانداری خراسان تا معاونت رئیس جمهور و ریاست سازمان تربیت بدنی، وزارت نیرو و نمایندگی مردم در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی.

حضور در قامت نامزدی ریاست جمهوری در ادوار مختلف از دیگر نمادهای توانمندی این مدیر رجایی گونه بود.

مرحوم دکتر غفوری فرد همچنین به دلیل توانمندی‌های علمی در این عرصه نیز حضور بسیار پررنگی داشت؛ از استادی و نیز ریاست دانشگاه تا ریاست هیات نظارت و بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی.

فعالیت سیاسی دیگر نماد توانمندی این چهره خدوم نظام جمهوری اسلامی بود که عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، عضویت در دوره های مختلف شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، دبیرکلی جامعه اسلامی مهندسین، دبیرکلی جامعه اسلامی ورزشکاران و عضویت در شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشگاهیان و نیز تلاش در مسیر وحدت نیروهای انقلاب در قالب جبهه پیروان خط امام و رهبری از جمله سوابق آن مرحوم است که از همین منظر در ادوار مختلف خانه احزاب و نیز در جایگاه ریاست خانه احزاب منشا اثر بود.

دکتر غفوری فرد همچنین در سال‌های اخیر به نمایندگی از حزب موتلفه اسلامی عضو مجمع احزاب آسیایی(آیکپ) بود که این جایگاه او را به چهره ای بین المللی تبدیل کرد.

حزب موتلفه اسلامی درگذشت این یار دیرین خود و یاور توانای انقلاب اسلامی را به محضر امام خامنه ای، خانواده و بستگان، جامعه علمی و نخبگانی، جامعه ورزشی و نیز فعالان سیاسی تسلیت گفته، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت مسألت دارد.

به گزارش فارس، مراسم تشییع مرحوم غفوری‌فرد در تهران صبح جمعه (۱۹ اسفند ماه) ساعت ۹ صبح در حسینیه جماران برگزار می‌شود، همچنین مراسم تدوین مرحوم غفوری شنبه(۲۰) ساعت ۹ صبح در حرم مطهر امام رضا(ع) و در صحن آزادی برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1741090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =