ببر،در کورس بمان؛شاید قهرمان شدی

امروز بازی های روز دوم هفته بیستو سوم لیگ برتر برگزار خواهد شد.

ایمان گودرزی؛ روز گذشته در مهم ترین بازی هفته بیست و سوم، سپاهان به مصاف پرسپولیس رفت که تقابل جذاب دو مدعی با برتری سپاهان به پایان رسید تا زردهای اصفهانی گام بلندی برای قهرمانی بردارند. سپاهان با این برد 49 امتیازی شد و پرسپولیس 45 امتیازی باقی ماند. شاید نتیجه مساوی بهترین اتفاق برای آبی ها بود اما شاگردان ساپینتو این فرصت را دارند که با برد مقابل فولاد منصوریان خود را تا رده دوم جدول بالا بکشند و همچنان پشت سر سپاهان قدم بردارند؛

فولاد خوزستان - استقلال

ساعت:19:00

ورزشگاه فولاد آرنا
استقلال و فولاد در نیم‌فصل اول در ورزشگاه آزادی با هم به تساوی رسیدند. استقلالی‌های بسیاری اعتقاد دارند که داور در آن بازی هم دچار اشتباهات فاحش و کشنده شد و استقلال درنهایت به حقش نرسید. با این حال سیستم بسته تاکتیکی جواد نکونام که آن روزها سرمربی فولاد بود، اثر بسیاری در کسب تساوی با این تیم اهوازی داشت و استقلال در نیم‌فصل اول 2 امتیاز باارزش مقابل خوزستانی‌ها که همواره مقابل استقلال باانگیزه ظاهر شده‌اند، از دست داد.
استقلال اما در هفته‌های اخیر اوضاع رو به راهی را تجربه می‌کند و به تیمی هماهنگ و عمیقاً امیدوار تبدیل شده است. در بازی با گل‌گهر سیرجان دیدیم که آبی‌ها تا پایان بازی امیدوارانه به حملات خود ادامه دادند تا نه تنها بازی باخته را با تساوی عوض کنند، بلکه به برتری هم برسند و 3 امتیاز شیرین به اندوخته‌های خود بیفزایند.
با این استراتژی که استقلال در هفته‌های اخیر از خود به نمایش گذاشته، بدون شک شانس آبی‌ها برای کسب پیروزی در اهواز نیز کم نخواهد بود و با وجود دشواری‌هایی که تقابل با منصوریان برای استقلال به همراه دارد، اما آبی‌ها می‌توانند با ارائه فوتبالی حساب شده و هدفمند، از پس این بازی هم برآیند و با 3 امتیاز شیرین به تهران بازگردند.
استقلال اگر در اهواز نیز 3 امتیاز دیگر به اندوخته خود بیفزاید و همین روند را در هفته‌های پیش رو نیز حفظ کند، صدرنشینی‌اش در هفته‌های آتی بسیار محتمل خواهد بود و ساپینتو به جام قهرمانی در لیگ برتر نزدیک خواهد شد.

فیلم| خلاصه بازی استقلال و فولاد خوزستان امروز جمعه 15 مهر 1401 | دیلی فوتبال
سرمربی استقلال پیش از شروع فصل قول دستیابی به چهار جام را داد. او ابتدا سوپرجام را به دست آورد و حتی اگر فقط به جام قهرمانی لیگ برتر هم دست یابد و دیگر جام‌ها را صاحب نشود، از نگاه هواداران به قولش عمل کرده است. به همین دلیل سرمربی استقلال باید بازی‌های باقی‌مانده در لیگ برتر را بسیار جدی بگیرد. ساپینتو به لحاظ شخصی نیز عمیقاً نیازمند موفقیت در فوتبال ایران است. او تجربیات موفقی را در گذشته پشت سر نگذاشته‌ و جای خالی یک جام مهم در کارنامه مربیگری‌اش به وضوح احساس می‌شود. اگر ساپینتو بتواند در فوتبال ایران صاحب جام قهرمانی شود، اعتبار تازه‌ای به مربیگری‌اش خواهد بخشید. رسیدن به این دستاورد بدون شک از اهواز می‌گذرد و چنانچه ساپینتو موفق به کسب بردی دیگر شود علاوه بر اینکه جایگاهش را میان مدعیان قهرمانی محکم‌تر خواهد کرد، یک مربی استقلالی دیگر را هم از پیش روی خود برخواهد داشت. علیرضا منصوریان که امروز رخ در رخ ساپینتو می‌نشیند، روزگاری سرمربیگری استقلال را به عهده داشت. از یاد نمی‌بریم که منصوریان در رویای خود استقلال ابرقدرت را در سال 1400 می‌پروراند اما دست روزگار او را بسرعت از این باشگاه دور کرد و به نقطه‌ای رسید که زمان قابل توجهی بدون تیم بود.
منصوریان هم مانند ساپینتو برای احیای خودش سخت به‌دنبال امتیاز این بازی است و خوش‌خیالی است اگر تصور کنیم سرمربی استقلال و شاگردانش بازی آسانی پیش رو داشته باشند.
این بازی برای منصوریان اهمیت بسیاری دارد و او به‌دنبال بردی بزرگ مقابل ساپینتو است تا جایگاهش را در اهواز محکم کند. منصوریان از زمانی که پا به دایره مربیگری در فولاد خوزستان گذاشته با واکنش‌های تندی از سوی هواداران این باشگاه مواجه شده است اما علی منصور نیک می‌داند که اگر مقابل استقلال به برتری برسد و بتواند ساپینتو را از رسیدن به آرزویش دور کند، میان هواداران اهوازی جای خاصی باز خواهد کرد و جایگاهش محکم خواهد شد. به هر حال این بازی تحت تأثیر اهداف ساپینتو و منصوریان قرار گرفته و باید دید کدام یک از دو مربی موفق به اعمال تفکرات خود در میدان بازی خواهند شد و امتیاز بیشتری از این بازی به دست خواهند آورد.

آلومینیوم اراک – پیکان
ساعت:15:00

ورزشگاه امام خمینی
در ادامه بازیهای هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال کشورمان، امروز اراکی‌ها میزبان پیکان خواهند بود. آلومینیوم اراک با 31 امتیاز از 22 بازی گذشته در جایگاه هفتم جدول رده‌بندی است و البته هنوز نتوانسته انتظارات هوادارانش را برآورده کند. شاگردان مهدی رحمتی با نمایش خوب فصل گذشته انتظارات را بالا بردند، اما در این فصل آن‌طور که انتظار داشتند پیش نرفت. اراکی‌ها در هفته بیست و دوم رقابت‌ها در مصاف با ملوان به یک امتیاز دست پیدا کردند و همچنان در انتظار برد هستند. شاگردان مهدی رحمتی در حالی به مصاف پیکان خواهند رفت که برد در این بازی خانگی برای آنها بسیار مهم است و برای رسیدن به سه امتیاز تلاش خواهند کرد. در مقابل پیکانی‌ها اصلاً اوضاع خوبی ندارند، آنها با 22 امتیاز از 22 بازی گذشته در جایگاه سیزدهم جدول هستند و نتوانستند آن‌طور که باید در هفته‌های گذشته کسب امتیاز کنند. شاگردان حسینی در مصاف هفته گذشته نیز با تساوی زمین را ترک کردند و نتوانستند در خانه خود دروازه ذوب آهن را باز کنند. آنها در این هفته از بازیها، در خارج از خانه و در مقابل تیم با انگیزه اراکی‌ها، کار سختی خواهند داشت. هر چند پیکان نیز هنوز با رده سقوط فاصله زیادی دارد، اما باخت در این دیدار می‌تواند برای پیکانی‌ها گران تمام شود. چرا که رضایت زیادی از عملکرد پیکانی در میان مدیران این تیم وجود ندارد و باخت در این هفته می‌تواند برای این تیم دردسرساز شود.

ویدیو| خلاصه بازی آلومینیوم - پیکان/ آلومینیوم اجازه سبقت به پیکان نداد

هوادار مس کرمان
ساعت: 15:00

ورزشگاه پاس قوامین
تیم هوادار در میانه جدول رده‌بندی با 25 امتیاز اوضاع نسبتاً خوبی در جدول رده‌بندی دارد، هر چند این تیم در فصل گذشته عملکرد بهتری داشت و روند رو به رشدی را طی کرد، اما در این فصل خیلی موفق نبود و نتوانست بهتر از فصل گذشته عمل کند، هر چند این تیم با بضاعتی که دارد، توانسته نتایج مطلوبی را کسب کند. هوادار در هفته گذشته به مصاف مدعی اصلی لیگ برتر این فصل رفت. اما در رویاروی با سپاهان نتوانست امتیازی کسب کند که البته دروازه مدعی را باز کرد و در نهایت با نتیجه 3 بر یک بازی را واگذار کرد. هوادار نشان داده که تیم زهرداری است و از فرصت‌ها برای رسیدن به سه امتیاز استفاده می‌کند و این کار را برای مس کرمان سخت خواهد کرد. مس کرمان با 19 امتیاز در رده چهاردهم جدول است و فاصله بسیار کمی تا مرز سقوط دارد. این تیم فاصله شش امتیازی با رده سقوط دارد و به طور حتم تلاش خواهد کرد در هفته‌های آینده همچنان این فاصله را حفظ کند. این تیم هفته گذشته در رویارویی با تیم خوب فولاد توانست یک امتیاز باارزش کسب کند و انگیزه زیادی برای این هفته از بازی‌ها دارد. مس کرمان اگر بتواند در این بازی بیرون از خانه به سه امتیاز دست پیدا کند، خود را از مرز سقوط دورتر خواهد کرد و هفته‌های باقی مانده را با خیال راحت‌تری به میدان خواهد رفت. کرمانی‌ها به طور حتم انگیزه زیادی برای این دیدار دارند، آنها در رویارویی با هوادار حتماً به کسب امتیاز فکر می‌کنند.

تصاویر/ دیدار هوادار تهران و مس کرمان | خبرگزاری ایلنا

گل‌گهر سیرجان- نفت مسجدسلیمان

ساعت: 17:00

ورزشگاه شهید سلیمانی

گل‌گهر سیرجان، روزهای پر فراز و نشیبی را در این فصل از رقابت‌ها سپری کرده است؛ از رسیدن به صدر جدول تا حالا که 9 امتیاز تا صدر جدول فاصله دارد. شاگردان امیر قلعه‌نویی برای کم کردن فاصله با مدعیان باید به میدان هفته بیست و سوم رقابت‌ها پا بگذارند و تلاش کنند که فاصله بیشتر نشود. آنها در هفته گذشته در رویارویی با استقلال مدعی بازی را واگذار کردند و اگر می‌خواهند همچنان کورسوی امیدی داشته باشند، باید در این هفته برنده از زمین خارج شوند. سیرجانی‌ها برای رویارویی با یکی از تیم‌های نامزد سقوط، کار سختی نخواهند داشت بخصوص اینکه در خانه خود بازی خواهند کرد و این کار را برای آنها آسان‌تر هم خواهد کرد. حریف این هفته سیرجانی‌ها اصلاً اوضاع خوبی ندارند. نفت مسجدسلیمان با 13 امتیاز در رده پانزدهم جدول رده‌بندی قرار دارد و فاصله زیادی هم با تیم بالاتر از خود گرفته است. مسجدسلیمانی‌ها هفته گذشته رقابت‌ها به مصاف نساجی مازندران رفتند و یک امتیاز در خانه خود کسب کردند تا همچنان امیدوار به آینده بازی‌ها را ادامه دهند. هرچند آنها در مصاف این هفته به نظر می‌رسد خیلی نباید روی کسب امتیاز حساب باز کنند. نفتی‌ها بخوبی می‌دانند که سیرجانی‌ها به‌دنبال سه امتیاز هستند برای همین رسیدن به تک امتیاز هم برای آنها نتیجه بدی نخواهد بود، بخصوص اینکه مسجدسلیمانی‌ها باید در این هفته بیرون از خانه هم بازی کنند.

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز | شکست سنگین تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان مقابل گل‌گهر سیرجان

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1741835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
  4 2
  نگران نباشید منصوریان مثل سنتهای گذشته یک باخت سه گله میده تا در کورس بمانید
  • IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
   0 0
   اون تارتاره که همیشه به شما باخت میده تا حق نون و نمک رو بجا آورده باشه! خخخخ