شهباززاده نزدیکی‌های در خروج

سجاد شهباززاده از لیست نهایی استقلال برای بازی با فولاد خوزستان خط خورد تا در روزهایی که لیگ به نقطه حساسی برای استقلال رسیده، عملاً نقشی در نتایج تیمش نداشته باشد و از دایره بازیکنانی که حتی شانس تعویض شدن دارند نیز خارج شود.

ایمان گودرزی؛ حذف شهباززاده بی‌ارتباط با درخشش تعویضی‌های ساپینتو در بازی‌های اخیر نیست. گرچه سرمربی استقلال به‌دنبال احیای سجاد بود و بعد از نمایش ضعیفی که این بازیکن مقابل نساجی از خود به جا گذاشت و یک موقعیت صددرصد گل را از کف داد، به‌دنبال احیای این بازیکن بود اما در نهایت ساپینتو نیز به این باور رسید که سجاد شهباززاده برای استقلال بازیکن‌بشو نیست و باید روی دیگر سرمایه‌های این باشگاه تمرکز کند.
شهباززاده در حالی چنین وضعیت عجیب و تأسفباری را تجربه می‌کند که ابتدای فصل در اوج هیاهو دوباره به استقلال بازگشت. شهباززاده که یک بار نیز در گذشته بازگشت ناموفقی را به استقلال در کارنامه خود به ثبت رسانده بود بعد از گذشت دو فصل تبدیل به مرد اول سپاهان در خط حمله شد تا دوباره در فوتبال ایران احیاء شود و از او به‌عنوان مهاجمی گلزن یاد شود.
گلزنی‌های او با لباس سپاهان باعث شد تا نه فقط استقلال بلکه باشگاه پرسپولیس هم خواهان جذب این بازیکن شود اما سجاد به‌دلیل دلبستگی‌های بیشتر و در حالی که تا آستانه عقد قرارداد با پرسپولیس هم پیش رفته بود، برای سومین بار صاحب پیراهن استقلال شد تا شاید ناکامی‌های دوران گذشته را جبران کند و به مرد اول تیمش در خط آتش تبدیل شود.
شهباززاده اما در طول 23 هفته‌ای که از لیگ بیست و دوم گذشته هیچ گاه مرد اثرگذاری در خط آتش تیمش نبوده و بدون گل زده و حتی ارسال پاس گل، قعرنشین بازیکنان استقلال در فصل جاری محسوب می‌شود. شهباززاده به نقطه‌ای رسیده که حتی از آرمان رمضانی که زمان قابل‌توجهی دچار مصدومیت بود و در نیم فصل نیز زمزمه جدایی‌اش مطرح می‌شد، آمار ضعیف‌تری را از خود به‌جا گذاشته است.
شهباززاده بواقع در میان مهاجمان کنونی استقلال ضعیف‌ترین عملکرد ممکن را از خود به جا گذاشته و از رضا میرزایی نیز که دقایق قابل‌توجهی در ترکیب استقلال نبوده هم پس افتاده و به نقطه‌ای رسیده که جدایی‌اش از استقلال در پایان فصل جاری قطعی است.
اینکه تصور کنیم استقلال دوباره به شهباززاده فرصتی می‌دهد تا شاید خودش را احیا کند و روزهای سیاه گذشته را جبران کند، خیالی باطل است و او بواسطه آمار نازلی که از خود به جا گذاشته در پایان فصل راه تیم دیگری را در پیش خواهد گرفت.
برای اینکه مهر تأیید بزنیم بر ناکامی شهباززاده کافی است به دقایق حضور او درترکیب استقلال نگاهی بیندازیم. شهباززاده 16 بار در ترکیب استقلال قرار گرفته که مجموع دقایق حضورش عدد 419 را نشان می‌دهد. این عدد در حالی در کارنامه شهباززاده ثبت شده که او با احتساب هفته بیست و سوم لیگ برتر مجموعاً 1651 دقیقه بازی در ترکیب استقلال را از مجموع 2070 دقیقه فرصت حضور در ترکیب از دست داده است.
شهباززاده در طول دوران حضورش در فوتبال ایران با درخشش در دیگر تیم‌ها مورد توجه استقلال قرار گرفت و به پیراهن این باشگاه رسید. سایپا و سپاهان سکوی پرتاب این بازیکن به سمت استقلال بودند اما سجاد هیچ‌گاه در استقلال به ستاره تبدیل نشد و نتوانست بازیکنی محوری در خط آتش این تیم باشد.
برخی بازیکنان اصولاً بازیکن تیم‌های بزرگ نیستند و نمی‌توانند در چنین تیم‌هایی تبدیل به مردانی اثرگذار شوند. شهباززاده از همین دست بازیکنان است که از لحاظ روحی و روانی آمادگی کافی برای بازی در ترکیب تیمی همچون استقلال را ندارد.
البته ساپینتو به طور قطع در بازی‌های آتی باز هم فرصتی در اختیار شهباززاده قرار خواهد داد اما آنچه سجاد در فصل جاری خلق کرده به حدی ناامیدکننده بوده که اگر طلسم گل زدن‌هایش را هم بشکند باز هم شانسی برای تداوم حضور در ترکیب استقلال فصل بعد را نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1742734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =