نیروهای اوکراینی توانایی حمله بهاری ندارند

ایسنا نوشت: واشنگتن پست نوشت، نیروهای کی‌یف در اثر یک سال جنگ علیه روسیه آنقدر "تحقیر" شده‌اند که برخی از مقام‌های اوکراینی در توانایی آنها برای اجرای یک حمله برنامه ریزی شده در فصل بهار، تردید دارند.

این روزنامه نوشت، این درگیری باعث کشته شدن بسیاری از با تجربه ترین نیروهای اوکراینی شده و اکنون سربازان بی تجربه وارد ارتش شده اند.

مقام‌های اروپایی و آمریکایی تخمین زده‌اند که ۱۲۰ هزار سرباز اوکراینی در این جنگ که از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ آغاز شده، کشته یا زخمی شده‌اند.

با این حال، دولت کی‌یف آماری درباره کشته‌ها یا زخمی‌ها نمی‌دهد و آن را محرمانه نگه داشته است.

یکی از فرماندهان اوکراینی در مورد سربازان مجرب خود به روزنامه واشنگتن پست گفت: متاسفانه، همه آنها قبلا کشته یا زخمی شده‌اند. نیروهای جدید که جدیدا آموزش دیده‌اند، همزمان با آغاز نبرد همه چیز را رها می‌کنند و می‌دوند!

این روزنامه همچنین نوشت، یک مشکل دیگر که نیروهای اوکراینی با آن روبرو هستند، کمبود مهمات از جمله توپ و خمپاره است.

این فرمانده ادامه داد: شما در خط مقدم هستید. آنها به سمت شما می‌آیند و چیزی برای شلیک ندارید.

یک مقام ارشد دولتی اوکراین که خواست نامش فاش نشود، افزود: مشکل ما تجهیزات نظامی نیست. مهمات است. تلفات طرفی که در حال حمله است، معمولا دو یا سه برابر بیشتر از طرفی است که دفاع می‌کند. ما نمی‌توانیم این تعداد از مردم را از دست بدهیم.

این مقام مسئول همچنین تعداد تانک‌هایی که آمریکا و متحدانش قول ارسال به کی‌یف را دادند، "نمادین" دانست و دیگر مقام‌های مسئول دولت اوکراین نیز گفتند که باور ندارند تسلیحات غربی بتوانند در این برهه از زمان به خط مقدم نبرد برسند.

واشنگتن پست همچنین از قول یکی از مقام‌های آمریکای نوشت، اوضاع مهمات به همراه سرباز و مشکلات انگیزشی در طرف روسی بدتر است اما ادله‌ای برای اثبات این گفته مطرح نکرد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1743171

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =