جنجال کونسیسائو: من و طارمی مشکل‌ساز هستیم!/او خودش را به زمین می‌اندازد

ورزش سه نوشت: سرمربی پورتو در نشست خبری بعد از بازی با اینتر، به دلیل اینکه در پرتغال ارزش کار او و تیمش را درک نمی کنند، به خشم آمد.

پورتو امیدوار بود تا در میان حمایت حداکثری هواداران خودی، شکست یک بر صفر برابر اینتر را جبران کرده و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. اتفاقی که رخ نداد و علی رغم شایستگی های این تیم و از دست رفتن چندین فرصت گلزنی که یکی از آنها توسط مهدی طارمی به تیرک دروازه برخورد کرد، اژدهایان از دور مسابقات کنار رفتند.

سرجیو کونسیسائو که از زمان نشستن روی نیمکت پورتو عناوین متعددی را به دست آورده و 9 عنوان قهرمانی در رقابت های مختلف را به ویترین افتخارات آبی و سفیدها اضافه کرده است، شب گذشته و در نشست خبری پس از دیدار برابر اینتر، به انتقاد از وضعیت موجود درخصوص نگاه ها به عملکرد خود و تیمش پرداخت.

این سرمربی جوان و آینده دار با شکستن سکوتش، برخی افراد را محکوم کرد که به نظر او، بی وقفه از بازیکنان و مربی پورتو انتقاد می کنند و هرگز به کاری که او در این مدت برای تیمش انجام، هیچ امتیازی نمی دهند و برای جام های متعددی که او کسب کرده، ارزشی قائل نمی شوند. او مدعی شد اسکواد پورتو را با بازیکنانی تشکیل داده که در تیم های متوسط پرتغال بازی کرده اند یا از تیم دوم پورتو به تیم اصلی راه یافته اند.

در این نشست خبری و پس از اینکه کونسیسائو درباره بازی با اینتر و شایستگی های تیمش صحبت کرده، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بازیابی روحی بازیکنان پس از این شکست تیم چقدر مهم است، سکوتش را شکست و گفت: ما دو عنوان برای بحث داریم. بازیابی چه چیزی؟ شما در یک مسابقه به این شکل پیروزی را از دست می دهید و به تساوی دست پیدا می کنید که می بینید بازیکنان ناامید و غمگین هستند. اگر بازیکنی اشک بریزد، خوب است. این نشان می دهد که با جان و دل برای تیم بازی می کند. آنها باید با افتخار به کارهایی که در هر دو بازی انجام دادند نگاه کنند.

سرمربی پورتو ادامه داد: تیم ما اغلب در میان سکوت من درخصوص سر و صداهایی که در فوتبال وجود دارد، کارش را انجام می دهد. تاکنون هرکاری که در اینجا و برای پورتو انجام داده ایم، با بازیکنانی بوده که 30 درصد آنها را از تیم B پورتو در اینجا جمع کرده ایم و 40 درصد بازیکنان را نیز از تیم های متوسطی مانند پاسوس ده فریرا، سانتاکلارا، فامالیسائو، ریو آوه و... بوده است. بعد می گویند که شایستگی ما صفر بوده است. آنها مدان از اوتاویو صحبت می کنند یا می گویند طارمی خودش را روی زمین می اندازد یا سرجیو کونسیسائو یک هولیگان است. انگار که من، اوتاویو و طارمی دردسرساز هستیم!

کونسیسائو در پایان گفت: پنج سال و نیمی که من اینجا در پورتو پشت سر گذاشتم، بسیار سخت بوده است. سالهاست که باید قانون فیرپلی مالی را رعایت کنیم، بدون اینکه بتوانم هیچ بازیکنی را انتخاب کنم و به تیم اضافه کنم، باید برای متعادل شدن حساب ها بازیکنانم را بفروشم. در فوتبال پرتغال همه باید به شایستگی پورتو در پنج سال گذشته و قهرمانی هایی که کسب کرده پی ببرند. این سخت است. واقعا کار سختی است و خیلی ها از این موضوع بی اطلاع بوده اند. مرا به خاطر طغیانم در نشست خبری ببخشید!

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1743516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =