یمن قوی‌تر شده/حضور بیگانگان غیرقانونی و با هدف اشغال کشورمان است

ایسنا نوشت: سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به مشارکت آمریکا و غرب در جنگ هشت سال اخیر علیه یمن تاکید کرد، استمرار جنگ و محاصره به معنی آن است که کشورهای متخاصم و طرف‌های وابسته به آنها با خسارات و تلفات بیشتری مواجه می‌شوند.

به نقل از سایت شبکه المسیره یمن، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز یکشنبه در کنفرانس مطبوعاتی درباره هشت سال مقاومت در برابر دشمن اظهار کرد: نیروهای ما توانستند با یاری خداوند و با حمایت مردم در برابر دشمن مقاومت کرده و اهداف آشکار و پنهان دشمن را ناکام بگذارند.

یحیی سریع در این کنفرانس با اشاره به اینکه دشمن بیش از ۲۷۴ هزار و ۳۰۲ حمله هوایی انجام دادند که ۵۹ مورد آن در طول یک سال اخیر انجام شد، تاکید کرد: این حملات با هدایت و نظارت آمریکا و مشارکت غرب انجام شدند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: نیروهای ما در مقابله با حملات دشمن بیش از ۱۳ هزار و ۲۲۹ عملیات نظامی انجام داده و با ده‌ها عملیات نظامی ویژه و گسترده دستاوردهای میدانی بزرگی را رقم زدند.

او با اشاره به اینکه یگان موشکی یمن امروز سامانه‌های متعدد موشکی از جمله موشک‌های بالستیک و هدایت‌شونده در اختیار دارد، گفت: ما به افزایش موشک‌های ذخیره خود به عنوان قدرت بازدارنده‌ای که کارکرد خود را در چند سال گذشته ثابت کرده، ادامه می‌دهیم.

یحیی سریع در ادامه تاکید کرد: یگان هوایی یمن نقش برجسته‌ و مهمی در پیروزی عملیات‌های نظامی ویژه داشت و نیروهای پدافندی ما موفق شدند ۱۶۵ پهپاد و جنگنده دشمن را سرنگون کنند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: تلفات ارتش عربستان در طول ۸ سال گذشته بیش از ۱۰ هزار و ۸۴۰ کشته و زخمی و نیروهای اماراتی بیش از ۱۲۵۱ کشته و زخمی بوده است.

او افزود: استمرار جنگ و محاصره به معنی آن است که کشورهای متخاصم و طرف‌های وابسته به آنها با خسارات و تلفات بیشتری مواجه می‌شوند، در واقع تداوم جنگ تنها موجب تنش بیشتر و تلاش برای گزینه‌های قانونی برای دفاع از کشورمان می‌شود و حاکمیت‌هایی که جنگ را علیه ما به راه انداختند باید از سال‌های جنگ درس بگیرند چرا که یمن قوی‌تر شده است.

یحیی سریع با تاکید بر افزایش تلاش‌ها جهت آمادگی برای هرگونه تحولی در آینده و افزایش آمادگی جنگی نیروهای یمنی گفت: مخالف هرگونه حضور نظامیان بیگانه در داخل خاک یمن هستیم و تاکید می‌کنیم حضور بیگانگان غیرقانونی و در راستای تلاش‌ها برای اشغال کشور است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین تاکید کرد: هرگونه حضور نظامیان خارجی در داخل خاک یمن هدفی مشروع برای نیروهای ما و کل مردم یمن است.

او در ادامه گفت: برای مقابله جدی با هرگونه تغییر و در هم شکستن هرگونه فعالیت دشمن و مزدوران آماده هستیم و به تقویت نیروی نظامی ‌و مهارت جنگی‌مان ادامه می‌دهیم.

یحیی سریع در پایان نیز تاکید کرد: به رصد و پیگیری تمامی اقدامات برای غارت منابع ملی یمن ادامه خواهیم داد و در چارچوب وظیفه‌مان پاسخ مناسبی به این فعالیت‌ها خواهیم داد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1745237

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =