ویژگی های یک مهد کودک خوب از قلم پیشرو پلاس

یکی از دغدغه های والدین انتخاب مهد کودکی ایده آل برای فرزندشان است؛ چرا که برای اولین بار قرار است فرزند دلبندشان را برای چند ساعتی در محیطی جدید و دور از خانه تنها بگذارند. بنابراین برای والدین در وهله‌ی اول، انتخاب مهد کودک و خانه کودکی با محیطی امن و مطمئن در اولویت قرار دارد.

مهد کودک را می‌توان به عنوان اولین محیط برای کسب مهارت های اجتماعی و علمی کودکان دانست. در مهد کودک، به کودکان این فرصت داده می‌شود تا از طریق انجام فعالیت ها و بازی کردن، کاوش کنند و مهارت های لازم را بیاموزند.

در این محیط حمایتی، کودکان تشویق می‌شوند تا مهارت های اجتماعی و عادات مناسب را بیاموزند و آن را گسترش دهند. همچنین در مهد کودک مفاهیم پایه ای سواد ریاضی و علوم زیستی را می‌آموزند تا در ورود به پایه های بعدی تحصیلی شروعی عالی داشته باشند. مهدکودک می تواند از طریق فعالیت های عملی، بازی و تقویت مثبت معلمان، به کودکان اعتماد به نفس لازم را برای تبدیل شدن به یادگیرندگان مستقل در زندگی تبدیل می‌کنند.

تفاوت مهد کودک و خانه کودک

مهدکودک و خانه کودک هر دو منابع مهمی برای فراهم کردن محیطی امن و پرورشی برای کودکان هستند. اگرچه هر دو موسسه شکل های مشابهی از مراقبت را برای کودکان ارائه می دهند، اما تفاوت های کلیدی بین آنها وجود دارد.

مهدکودک یک مرکز آموزشی است که در آن کودکان خردسال معمولاً از سه تا شش سال سن دارند و آموزش ها و مهارت های لازم را از طریق فعالیت‌های مبتنی بر بازی در محیطی متناسب با سنشان یاد می‌گیرند. مربیان در مهد کودک برای رسیدن به نقاط عطف رشد کودکان از جمله یادگیری زبان، رشد شناختی و رشد اجتماعی-عاطفی تمرکز دارند.

در مقابل خانه کودک محیطی است که کودکان بیشتر از بودن در مهد کودک از آن لذت می‌برند چرا که در خانه کودک، کودکان با مهارت ها و مشاغل در قالب بازی کردن با اسباب بازی شغل های مختلف آشنا می شوند و مهارت های مختلف را می‌آموزند. در خانه کودک بر خلاف مهد کودک مربی حضور ندارد و کودکان می‌توانند به همراه والد یا با کودکان دیگر مشغول به بازی شوند.

2

اگرچه هدف مهدکودک و خانه کودک متفاوت است، اما واضح است که هر دو نوع مؤسسه هدف نهایی یکسانی دارند؛ فراهم کردن مکانی امن که در آن کودکان بتوانند با اعتماد به نفس، عزت نفس، استقلال و دانش رشد کنند.

هنگام انتخاب مهد کودک و خانه کودک به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای انتخاب بهترین مهد کودک و خانه کودک باید به برخی نکات توجه داشته باشید از جمله :

 • داشتن مجوز معتبر
 • تعداد مربیان مهد کودک
 • توجه به سابقه‌ی کادر مدیریت
 • از فضای کافی برخوردار باشد
 • به دنبال کشف استعداد کودکان باشند
 • قرار دادن کودکان هم سن در یک کلاس
 • امنیت محیط مهد کودک و خانه کودک
 • هزینه مناسب مهد کودک و خانه کودک
 • امکانات مناسبی را در اختیار کودکان قرار دهند
 • نزدیک بودن مهد کودک و خانه کودک به محل کار
 • فضایی با نشاط و مناسب را برای کودکان داشته باشد
 • میزان مشارکت والدین و توجه به تعداد جلسات اولیا و مربیان
 • مربیان تعلیم دیده ایی که بتوانند به خوبی با کودکان ارتباط برقرار کنند
 • محیط مهد کودک و خانه کودک از بهداشت مناسب و کافی برخوردار باشد
 • برنامه های آموزشی در مهد کودک نباید سنگین و نامتناسب با سن کودکان باشد

یکی از بهترین مهد کودک‌ها و خانه کودک‌ها در تهرانپارس

مهد کودک و خانه کودک پیشرو پلاس می‌تواند تجربه عالی را برای بچه ها در یادگیری اصول اولیه آموزش در دوران کودکی فراهم آورد؛ چرا که معلمان ما متخصصان معتبری هستند که به پرورش و تشویق ذهن های جوان برای رسیدن به حداکثر پتانسیل خود کمک می‌کنند.

تیم ما با فراهم کردن محیطی امن و با نشاط، تلاش می کند تا هر کودک را با فعالیت های تعاملی و آموزشی از جمله موسیقی، هنر، یادگیری علوم، ورزش و ... درگیر کند. کارکنان با تجربه و متخصص ما با فراهم کردن فضایی مثبت و حمایتی برای کودکان، آنها را هم از نظر تحصیلی و هم از نظر اجتماعی تشویق می‌کنند. اگر به دنبال بهترین مهد کودک و خانه کودک در محدوده تهرانپارس می‌گردید، مهد کودک پیشرو پلاس می‌تواند گزینه ایی مناسب و تجربه ایی فوق العاده برای کودکتان باشد.

منبع : مهد کودک پیشرو پلاس

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1745295

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =