عکس | مقایسه عجیب پهپاد ترکیه ای با اف 16  آمریکایی!

اعتماد آنلاین نوشت:یکی از کاربران توییتر نوشت:بیرقدار TB-۲ با کشتار ۵۷ عراده پدافند هوایی در برابر تلفات کمتر از ۴۰ فروندی دومین پلتفرم سرکوب دفاع هوایی تاریخ بعد از F-۱۶ هست

درک دلیل کارآمدی بیرقدار کلیدی هست:دلیل این رکورد شگفت انگیز بیرقدار نفوذ به یک گپ خیلی خاص در سیستم های دفاع هوایی شرقی هست.

سیستم های راداری شرقی ضعف ترسناکی در برابر اهداف پرواز کننده در اتفاع پایین دارند. برای مثال رادار کاستا به عنوان یک رادار تخصصی ارتفاع پایین یک هدف پرواز کننده در ارتفاع ۵۰ متری با سرعت ۰.۸ ماخ رو در فاصله ۴۲ کیلومتری شناسایی می کنه.

این میزان قطعا برای یک هدف با سرعت کم بسیار پایین تر هست. این در حالی هست که سیستم اپتیکی پهپاد بیرقدار اجازه رصد اهداف تا فاصله ۱۰۶ کیلومتری رو میده

علاوه بر این بیرقداربا توجه به سرعت کم و طراحی خاص ریشه بالها که جدایی لایه مرزی رو به تاخیر می اندازند قابلیت مانور دهی غیر معمولی داره.

این توانایی باعث میشه خلبان بتونه با مانورهای نسبتا سریع و پرواز در زاویه ۹۰ درجه رادار پدافند هوایی با اجرای مانور کلاسیک notching و به صفر رسوندن اثر داپلری پرنده. عملا بیرقدار رو به یک پهپاد پنهانکار تبدیل کنه.

 این پهپاد ترکیه‌ای رقیب اف-۱۶ آمریکایی شده + عکس

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1745951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =