قمار تاج روی فوتبال ملی جواب نداد!

مهدی تاج در سال 1401 تصمیم گرفت کارلوس کی‌روش را به تیم ملی ایران برگرداند.

سپهر ستاری: از روز 9 شهریور که مهدی تاج به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال به ساختمان سئول بازگشت، اتفاقات زیادی در تیم ملی ایران رخ داده است.

تاج تنها یک هفته پس از بازگشت به فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت به وعده قبلی خود عمل کند و روز 16 شهریور کارلوس کی‌روش پرتغالی را به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخاب کرد. بازگشت کی‌روش اتفاقی بود که مخالفان و موافقان زیادی داشت. در آن زمان حامیان او بر این باور بودند که اگر کی‌روش برنگردد ایران با اسکوچیچ در جام جهانی مقابل انگلیس گلباران خواهد شد. اتفاقی که البته با حضور او هم رخ داد و تیم ملی یکی از سنگین‌ترین شکست‌های خود را بدون حضور اسکوچیچ و با مرد پرتغالی تجربه کرد. پس از شکست مقابل انگلیس تیم ملی برابر ولز به یک برد شیرین رسید تا به صعود امیدوار بماند اما باخت مقابل آمریکا رویای صعود به مرحله حذفی را برای فوتبال ایران تمام کرد.

قمار تاج روی فوتبال ملی جواب نداد!

فدراسیون فوتبال در شرایطی پیش از جام جهانی دست به این ریسک بزرگ زد که برکناری اسکوچیچ و حضور کارلوس کی‌روش هزینه زیادی هم روی دست فوتبال ایران گذشت. فدراسیون فوتبال با توجه به پرداخت دستمزد 400 هزار دلاری اسکوچیچ ودریافتی بیش از 600 هزار یورویی کی‌روش و دستیارانش، حدود یک میلیون یورو برای نیمکت تیم ملی هزینه کرد اما در نهایت نتیجه دلخواه حاصل نشد.

پس از جام جهانی و با توجه به پایان قرارداد کارلوس کی‌روش، گمانه‌زنی‌ها در خصوص آینده نیمکت تیم ملی دوباره آغاز شد. فدراسیون فوتبال اما نسبت به تمام شایعات سکوت کرد و نشان داد عجله چندانی برای انتخاب سرمربی ندارد. در آن زمان خیلی‌ها بر این باور بودند که تاج قصد دارد با توجه به زمان کم باقیمانده تا جام ملت‌های آسیا دوباره کارلوس کی‌روش را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کند اما پیشنهاد قطری‌ها به مرد پرتغالی مورد موافقت او قرار گرفت و کی‌روش سرمربی تیم ملی قطر شد.

قمار تاج روی فوتبال ملی جواب نداد!

جدایی کی‌روش از تیم ملی چندان هم بدون حاشیه نبود و کامنت جنجالی محمدحسین کنعانی‌زادگان زیر پست خداحافظی سرمربی سابق ایران نشان داد حضور تیم ملی در جام جهانی حواشی زیادی داشته است. البته بعضی بازیکنان هم با انتشار پیام‌هایی در فضای مجازی از کی‌روش تقدیر کردند.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1748485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =