همه چیز درباره وام ازدواج سال ۱۴۰۲؛ از مبلغ تا پایان خدمت و وام ایثارگران

ایسنا نوشت:بانک مرکزی در بخشنامه ای شرایط وام ازدواج را تشریح کرد. در این بخشنامه مواردی همچون کارت پایان خدمت،‌مبلغ وام و وام ایثارگران ذکر شده است.

بانک مرکزی در آخرین بخشنامه خود شرایط دریافت وام ازدواج را ابلاغ کرد.

بر این اساس وام‌ازدواج برای هر یک از زوجین ۱۸۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۱۰ ساله خواهد بود. البته این مبلغ برای زوج‌های زیر ۲۵ سال است. مبلغ وام‌ازدواج زوجه‌های زیر ۲۳ سال تا ۲۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

شرایط وام ازدواج سال ۱۴۰۱

مطابق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، شرایط دریافت وام ازدواج برای زوجینی که تاریخ ازدواج آن‌ها از یکم فروردین ماه سال ۱۳۹۸ به بعد بوده، به شرح زیر است:

مبلغ این تسهیلات برای هر یک از این زوجین ۱۸۰ میلیون تومان و برای زوج‌های با سن کمتر از ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال ۲۲۰ میلیون تومان است. همچنین دوره بازپرداخت این وام ۱۰ ساله قید شده است.

بانک مرکزی در این بخشنامه تخطی از هر یک از بندهای این بخشنامه را مصداق تخلف عنوان و اعلام کرده که چنین مواردی در مراجع ذیصلاح قابل پیگیری است.

برای دریافت وام‌ازدواج نیازی به کارت پایان خدمت نیست

شرایط دریافت وام ازدواج به گونه‌ای که از حکم موضوع ماده (۱۰) قانون خدمت وظیفه عمومی مستثنی شده است. یعنی اگر شما مشمول خدمت سربازی هم باشید می‌توانید این وام را دریافت کنید.

هیچ کدام از شعب بانکی نمی‌توانند از شما درخواست کنند که برای پرداخت این تسهیلات باید تکلیف وضعیت خدمت سربازی تان را مشخص کنید.

وام ازدواج ایثارگران

همچنین افراد مندرج در قانون ماده (۵۰) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، مشمول اخذ قرض‌الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی هستند.

بیشتر بخوانید:

35217

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1748982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =