معلمان قراردادی: ۶ ماه است حقوق نگرفته‌ایم!/ آقای وزیر! چرا پاسخگو نیستی؟!

تسنیم نوشت: معلمان قرارداد کار معین می‌گویند که از مهر ۱۴۰۱ تا فروردین ۱۴۰۲، ریالی حقوق و حتی عیدی دریافت نکرده‌اند!

در کنار معوقات پرداخت نشده معلمان که البته بخشی از آن (۴ ماه حق‌التدریس معلمان و دو ماه حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی) ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ واریز شد باید به ۶ ماه حقوق معلمان قراردادی به عنوان مطالبه‌ای دیگر اشاره کرد.

جمعی از معلمان قرارداد کارمعین در تماس با خبرگزاری تسنیم ضمن ابراز گلایه شدید از عدم واریز حقوق از مهر ۱۴۰۱ تا به امروز گفتند: « از مهر سال گذشته، ۶ ماه گذشته است اما ما ریالی حقوقی دریافت نکرده‌ایم! حتی در اسفند ماه نیز از واریز عیدی خبری نشد؛ این روند باعث ایجاد مشکلات بسیاری در گذران زندگی ما شده است و حتی گاهی اوقات برای تأمین هزینه‌های رفت و آمد باید از بستگان و خانواده پول قرض بگیریم.

هیچ فردی باور نمی‌کند به عنوان معلم، ۶ ماه است حقوق دریافت نکرده‌ایم، در حالیکه پیش از این درباره مطالبات پرداخت نشده معلمان رسمی صحبت شد به عدم دریافت حقوق معلمان قراردادی اشاره‌ای نشد و حتی مسئولان نیز توجهی به آن ندارند.»

این معلمان خواستار مشخص شدن زمان واریز ۶ ماه حقوق پرداخت نشده خود هستند.

در اسفند ۱۴۰۱ نیز با سوءمدیریت عجیب مسئولان ارشد وزارت آموزش و پرورش، کلاف سردرگمی شکل گرفت و منجر شد تا حقوق اسفند ماه معلمان در روز ۲۹ اسفند ساعاتی مانده به آغاز سال جدید آن هم به صورت ناقص واریز شود و کام معلمان را در آستانه شب عید به‌شدت تلخ کرد.

در پی دستور صریح رئیس جمهور برای تعیین مقصران این افتضاح مدیریتی، محمد مخبر؛ معاون اول رئیس جمهور در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، قصور وزارت آموزش و پرورش را منجر به ایجاد تأخیر در پرداخت حقوق اسفند ماه فرهنگیان و عدم واریز معوقات رتبه‌بندی اعلام کرد.

همچنین وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای بدون اشاره به نقش شخص وزیر آموزش و پرورش در این مسئله اعلام کرد: قصور منجر به تأخیر و نحوه پرداخت به موقع حقوق اسفند ماه فرهنگیان متوجه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع، دفتر برنامه و بودجه و اداره کل مالی تشخیص داده شد که بدون تردید برخورد قانونی برابر با ضوابط به عمل خواهد آمد!

یوسف نوری؛ وزیر آموزش و پرورش نیز در تاریخ ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ گفت: «افراد مقصر در مشکلات پرداخت حقوق اسفندماه شناسایی شده‌اند و برخورد قانونی انجام خواهد شد.»

امّا اخبار رسیده به خبرنگار تسنیم حاکی است رئیس‌جمهور بر ضرورت برخورد جدّی با مقصّران این امر تأکید دارد و احتمال برکناری وزیر آموزش و پرورش طی روزهای آینده وجود دارد.

آیت‌الله رئیسی در پیام نوروزی خود نیز تأکید کرده بود که "هیچ‌ کدام از مدیران دولتی چک سفید دریافت نکردند که به‌صورت مستمر در دولت و در دستگاه‌ها حضور داشته باشند، بلکه به‌صورت مستمر در معرض ارزیابی هستند".

بیشتر بخوانید:

۲۷۱ ۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1749730

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =