فارس نوشت:

مراجع عظام نجف اشرف اعلام کرده اند که بدلیل نارضایتی از عملکرد شخصیت های سیاسی عراق و عدم توجه آنها به توصیه های مراجع، دیگر آنها را به حضور نخواهند پذیرفت.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، "مراجع عظام دینی در نجف اشرف خواستار عدم استقبال از شخصیت های سیاسی عراق بدلیل نارضایتیشان از عملکرد این سیاستمداران شدند.
 
شیخ "علی النجفی" فرزند آیت الله "بشیر النجفی" یکی از 4 مرجع برجسته نجف اشرف در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: مراجع دینی تصمیم گرفته اند که از هیچ یک از شخصیت های سیاسی عراق در دفاتر خود استقبال نکنند.
 
وی افزود: این موضع به دلیل عدم پایبندی سیاستمداران عراقی به وعده های خود درباره بهبود سطح خدمات رسانی به ملت و عدم توجه آنها به توصیه های مراجع دینی است. به همین دلیل مراجع دینی از عملکرد شخصیتهای سیاسی عراق ناراضی هستند.
 
"عبدالمهدی الکربلائی" یکی از نمایندگان آیت الله "سید علی سیستانی" مرجع عالی شیعیان در عراق نیز گفت: شخصیت های سیاسی عراق به توصیه های مرجعیت توجه نکرده اند و باید به این درگیری های سیاسی پایان دهند.
 
وی در خطبه نماز جمعه در کربلای معلی گفت: بخش عمده ای از این درگیری های سیاسی و اختلاف سلیقه ها و اختلاف ایده ها هیچ ارتباطی به منافع کشور ندارند.
 
کربلائی تصریح کرد: برخی از سیاستمداران می گویند که به توصیه های مرجع عالی شیعیان در عراق نیاز داریم در حالی که اگر تاکنون به توصیه های مرجعیت گوش داده بودند، وضعیت کنونی عراق این چنین نبود.
 
"اسامة النجیفی" رئیس پارلمان عراق چند روز پیش اعلام کرده بود که امیدوار است بزودی برای بار دوم با آیت الله سیستانی در نجف اشرف دیدار داشته باشد و از توصیه های او بهره جوید. وی تاکید کرده بود که عراق در مرحله کنونی به توصیه های آیت الله سیستانی بسیار نیاز دارد.51261

کد خبر 175052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =