ترقی: بی‌حجابی، ابزار «براندازی» است، پس «حرام سیاسی» است

همشهری آنلاین نوشت: ترقی کفت: پس ضمن اینکه ما حرام شرعی و عرفی به لحاظ فرهنگی در جامعه داریم این مسئله بی‌حجابی به حرام سیاسی هم تبدیل می‌شود. چون در واقع دشمن می‌خواهد از این ابزار برای براندازی نظام جمهوری اسلامی استفاده کند و در آن هدف دشمنی نهفته است.

یکی از مباحثی که رهبر انقلاب در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام بیان کردند، موضوع حجاب بود که از تعبیر جدیدی به عنوان حرام سیاسی در این باره استفاده کردند. رهبر انقلاب در تبیین الزام شرعی و قانونی حجاب گفتند که «در مسئله پوشش، حجاب، محدودیتی شرعی و قانونی است نه محدودیتی دولتی، و کشف حجاب نیز هم حرام شرعی است هم حرام سیاسی.

ایشان با تأکید بر اینکه بسیاری از کسانی که کشف حجاب می‌کنند از پشت پرده تحریک به این کار یعنی دستگاههای جاسوسی دشمن، مطلع نیستند، گفتند: اگر بدانند پشت کشف حجاب و مبارزه با حجاب چه کسانی و دستگاههایی هستند، این کار را نمی‌کنند چون خیلی از آنها اهل دین و تضرع و ماه رمضان و دعا هستند.»

حمید رضا ترقی قائم مقام حزب موتلفه اسلامی در این باره گفت:‌ این تعبیر جدید مقام رهبری در واقع حاکی از این است که بی‌حجابی از جنبه اخلاقی و شرعی خارج شده و به مسئله‌ای به عنوان ابزار دشمن تبدیل شده است. وقتی رفتاری به ابزار دشمن تبدیل می‌شود، طبیعتا انجام آن یک حرام سیاسی تلقی می‌شود.

ترقی افزود: مفهوم حرام سیاسی اینگونه تعبیر می‌شود، عملی که موجب ضربه زدن به اصل نظام و هویت نظام می‌شود و در نقشه براندازی نظام توسط دشمن علیه انقلاب اسلامی تاثیر دارد.

وی ادامه داد: بنابراین علاوه بر حرام شرعی و حرام عرفی نیز است، چرا که فرهنگ جامعه ما با فرهنگ پوشش عجین شده است و به لحاظ فرهنگی در طول تاریخ گذشته کشورمان زنان باحجاب بودند.

ترقی اضافه کرد: پس ضمن اینکه ما حرام شرعی و عرفی به لحاظ فرهنگی در جامعه داریم این مسئله به حرام سیاسی هم تبدیل می‌شود. چون در واقع دشمن می‌خواهد از این ابزار برای براندازی نظام جمهوری اسلامی استفاده کند و در آن هدف دشمنی نهفته است.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1751694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =