برشی از خاطرات هاشمی /  «تذکر» رهبری به خاتمی درباره «فساد مطبوعات منحرف»

آقای [رضا] امراللهی، [رییس دانشگاه خواجه نصیر طوسی]، امروز به من گفته بود که جلسه اخیر رهبری و آقای خاتمی، تلخ بوده و خواسته بود که برای تفاهم بیشتر به ایشان کمک کنم. پرسیدم، گفتند جلسه تلخی نداشته‌اند، اما مطبوعات آن روز را به او نشان داده‌اند و با خواندن تیترهای مضر بخشی از آنها، فساد مطبوعات منحرف را به او تذکر داده‌اند

  • به گزارش خبرآنلاین ،در بخشی از خاطرات هاشمی رفسنجانی در بیست و سوم فروردین ۱۳۷۹ آمده است :

  • دکتر [محمدعلی] کی‌نژاد، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آمد. گزارش کارهای انجام شده و در دستور را داد و خواست که در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، آقای [عبدالله] جاسبی، [رییس دانشگاه آزاد اسلامی]، مکلف به اجرای کامل و دقیق اساسنامه شود.

  • [آقای هدایت لطفیان]، فرمانده ناجا و معاونان آمدند. هر یک گزارش‌کار حوزه مسئولیت خود را دادند و اظهار امیدواری کردند که در مجمع [تشخیص مصلحت نظام]، با تعیین سیاست‌های کلان مربوط به آنها، کارشان را تسهیل کنیم؛ در مواردی سردرگمی و تداخل دارند.

  • دکتر [علی] لاریجانی، [رییس سازمان صدا و سیما] آمد. در مورد مطبوعات و مصوبه اخیر مجمع [تشخیص مصلحت نظام] مطالبی داشت و مسأله قتل سرهنگ [حسین] بوربور که چپ‌ها می‌گویند، قتل او مربوط به قاچاق عتیقه‌جات بوده و روزنامه ایران، امروز این را بزرگ کرده است.

  • عصر آقایان [محمد] فلاح و [محمد] محمدی [ شریف‌زاده]، [مدیرکل امنیت داخلی] از وزارت اطلاعات آمدند. گفتند، در وزارت، سیاست منزوی‌کردن نیروهای ارزشی به نفع چپ‌ها جریان دارد و توضیحاتی در مورد ضاربان و پرونده ترور آقای [سعید] حجاریان دادند.

  • آقای مسیح مهاجری، [مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی] آمد. در مورد گستاخی مطبوعات دوم خردادی و راهکارهای علاج، مطالبی داشت. آقایان [علی] لاریجانی، [محمدرضا] باهنر، علی اخوی‌زاده و مهدی [هاشمی] آمدند. گفتند، با بررسی نمایندگان مجلس ششم، به این نتیجه رسیده‌اندکه نیمی از آنها طرفدار ریاست من هستند و گفتند، اگر تصمیم به پذیرش ریاست بگیرم، افراد دیگری اضافه می‌شوند؛ قول ندادم وگفتم، باید شرایط را ببینم و حتی هنوز تصمیم به رفتن به مجلس هم نگرفته‌ام.

  • شب میهمان رهبری بودم. در مورد مصوبه اخیر مجمع [تشخیص مصلحت نظام در خصوص سلب حق تحقیق و تفحص مجلس از نهادهای زیر نظر رهبری] و پرونده ترور آقای [سعید] حجاریان و محاکمات و دستگاه قضایی و مجلس و انتخابات تهران و وزارت اطلاعات و آقای خاتمی و امامت‌جمعه مذاکره کردیم.

  • آقای [رضا] امراللهی، [رییس دانشگاه خواجه نصیر طوسی]، امروز به من گفته بود که جلسه اخیر رهبری و آقای خاتمی، تلخ بوده و خواسته بود که برای تفاهم بیشتر به ایشان کمک کنم. پرسیدم، گفتند جلسه تلخی نداشته‌اند، اما مطبوعات آن روز را به او نشان داده‌اند و با خواندن تیترهای مضر بخشی از آنها، فساد مطبوعات منحرف را به او تذکر داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1753737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =