دانش‌آموزان البرز در المپیادهای علمی ۳۵ مدال کشوری را به خود اختصاص دادند

مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: دانش‌آموزان این استان در المپیادهای علمی ۳۵ مدال کشوری را به خود اختصاص دادند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ علی حجرگشت گفت:با اعلام نتایج نهایی المپیاد اقتصاد و مدیریت، دانش‌آموزان البرز با کسب ۳۵ مدال رنگین المپیادهای علمی کشور در سال ۱۴۰۱ خوش درخشیدند.

وی خاطرنشان کرد: دل آرا اسمعیلی، ملیکا سیاوشی و مهشید نوبهاری از دانش آموزان مدارس سمپاد البرز با کسب سه مدال برنز در المپیاد اقتصاد و مدیریت برای استان افتخار آفرینی کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه البرز تا کنون در المپیادهای علمی دانش آموزی کشور ۳۵۵ مدال کسب کرده است، یادآورشد: در سال گذشته ۳۳۰ دانش آموز استان به مرحله المپیادهای علمی مدارس سمپاد راه یافت.

حجرگشت هدف از برگزاری المپیادهای علمی را ایجاد الگوسازی، ایجاد روحیه نشاط و نوآوری برای جوانان، شکوفایی استعداد دانش آموزان ایرانی و ارتقای سطح علمی کشور ذکر کرد.

وی با بیان اینکه باید با برنامه‌ریزی عملیاتی جایگاه البرز را در المپیادهای علمی کشور ارتقاء دهیم، تصریح کرد: راهیابی و کسب مدال‌های رنگارنگ در المپیادهای علمی کشور نشان از وجود استعدادهای برتر فراوان در بین دانش‌آموزان استان دارد.

او ادامه داد: تربیت استعدادهای درخشان دانش‌آموزی حلال مشکلات کشور است زیرا با آموزش درست دانش‌آموزان دارای استعداد درخشان، قادر خواهیم بود نسلی را تربیت کنیم که توان رفع مشکلات کشور را داشته‌ باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز؛ موفقیت البرز در المپیادهای علمی دانش آموزی کشور را حاصل تلاش شبانه روزی دانش آموزان، پیگیری مستمر اولیا، سیاستگذاری کلان و عمیق اداره کل، حمایت و تسهیل نواحی و مناطق، برنامه ریزی و پیگیری مجدانه مدیران ،تدریس اساتید، هماهنگی و برنامه ریزی معاونان و دبیران در استان برشمرد.

حجرگشت تاکید کرد: آینده نظام جمهوری اسلامی در گروه شکوفایی علمی استعدادها و شناسایی دانش آموزان جوان و مستعد کشور است و حمایت، تقویت و راهنمایی و به منظوربهبود و ارتقای سطح دانش آنان تاثیر به سزایی در نیل به این هدف خواهد داشت.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1754559

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =