۰ نفر
۲۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
آینده NFT چطور پیش‌بینی می‌شود؟

امروزه بازار کریپتوکارنسی بسیار داغ است و هر چند وقت، یک توکن می‌تواند انقلابی ایجاد کند و سبب سودآوری برای معامله‌گران شود.

ان‌اف‌تی توکنی است که مانند دیگر ارزهای دیجیتال روی بستر بلاک‌چین فعال است. این توکن یکی از بحث‌های داغ و پرطرفدار دنیای کریپتویی است و کاربران به دنبال بررسی و تحلیل خبرهای مرتبط با آن هستند. توکن ان‌اف‌تی انحصاری و منحصربه‌فرد است که قابلیت استفاده در زمینه‌های متفاوتی را به معامله‌گران و کاربران می‌دهد. این توکن با نام‌های متفاوتی در بازار شناخته می‌شود که ازجملهٔ آن می‌توان به توکن غیرقابل معاوضه و توکن غیرمثلی اشاره کرد. اگر قصد خرید یا فروش این توکن را دارید، پیشنهاد می‌شود تحلیل‌های مربوط به آن را دنبال کنید تا بهتر بتوانید نسبت‌به آیندهٔ آن تصمیم‌گیری کنید.

ان‌اف‌تی چیست؟

برای بررسی آیندهٔ این توکن محبوب، ابتدا مفهوم آن را با خود مرور می‌کنیم، اما منظور دقیقاً از nft چیست؟ توکنی است که قابلیت تعویض ندارد و اختصاری از عبارت Non Fungble Token بوده که ارز دیجیتالی رمزنگاری‌شده است. این نوع توکن سند مالکیت اثری دیجیتال را در دنیای بلاک‌چین صادر می‌کند که خود کاربردی مهم دارد.

Nft در ابتدا یک توکن خاص برای اتریوم بود و روی استاندارد شبکهٔ ErC721 مشابه ERC20 توسعه یافت، اما در حال حاضر روی دیگر بسترهای بلاک‌چین نیز توسعه پیدا کرده‌است.

کاربرد عمده و اصلی این توکن، در بازی‌های کارتی و دنیای متاورسی است که برای تعریف انواع دارایی‌ها درون بازی استفاده می‌شوند. از مهم‌ترین و خاص‌ترین ویژگی‌های این توکن غیرقابل معاوضه می‌توان به منحصربه‌فرد بودن آن اشاره کرد.

یکی از بازارهای ان‌اف‌تی آینده‌نگر دیسترالند است که روی مفهوم متاورس کار می‌کند و در حدی محبوب است که در حال تبدیل به یکی بهترین بسترهای رمز ارزی متاورسی است.

آینده NFT چطور پیش‌بینی می‌شود؟

چه آینده‌ای برای nft پیش‌بینی می‌شود؟

اگر تحلیل‌ها و بررسی‌های جهانی را بخوانیم، می‌بینیم که در سطح بین‌المللی آن‌طور که باید و شاید این توکن مورد توجه قرار نگرفته‌است و مورد استفاده نیست. این اتفاق دلایل خود را دارد و اولین مورد آن، بستر توکن‌های غیرقابل‌معاوضه است.

دنیای کریپتویی و بلاک‌چین‌ها، دنیای بسیار جذاب و سودآوری است، اما جذابیت آن تنها برای افراد آگاه و اهل کسب دانش مشخص است. برای دیگر افرادی که نسبت‌ به این بازار اطلاعات کافی ندارند، تنها آوازی است که از دور خوش است و ممکن است به آن‌ها ضررهای جدی وارد کند. افرادی وجود دارند که اطلاعات لازم و کافی از بازار ارز دیجیتال و توانایی تحلیل آن را ندارند. افرادی که با فن‌آوری ان‌اف‌تی و شبکه‌های غیرمتمرکز آشنایی ندارد، هنگام ورود به این حوزه دچار تردید می‌شوند. این افراد دچار ترس هستند، زیرا نگرانی‌هایی از بابت توکن nft دارند؛ برخی افراد فکر می‌کنند که قوانین nft را به‌درستی متوجه نشده‌اند و ممکن است سردرگم شوند.

نکتهٔ مهم دیگری نیز وجود دارد که آن‌هم تصمیم جدی توسعه‌دهندگان این توکن برای کمیاب بودن آن است. توسعه‌دهندگان توانایی تولید انبوه توکن nft را دارند، اما تصمیم آن‌ها به تولید بسیار کم است، این یعنی سرعت رشد و توسعهٔ ان‌اف‌تی بسیار پایین است. استفاده از ان‌اف‌تی هزینه‌های زیادتری نسبت‌به دیگر توکن‌ها دارد و این ممکن است انتخاب سازمان‌ها نباشد، یعنی افراد و سازمان‌ها معمولاً در تلاش‌اند هزینه‌های خود را کم کرده و از فناوری‌هایی با قیمت پایین‌تر استفاده کنند.

با وجود همهٔ این نکات، در یک سال اخیر اتفاقات جالبی در این حوزه افتاد و ما شاهد شیفتگی دنیای متاورس نسبت‌ به این ارز دیجیتال بودیم. دنیای متاورس روزبه‌روز در حال پیشرفت و گسترش است و غول‌های زیادی در دنیا به آن توجه نشان داده‌اند. شرکت‌های بزرگی در دنیا وجود دارند که ازجملهٔ آن می‌توان به فیس‌بوک اشاره کرد، آن‌ها مشغول به گسترش زیرساخت متاورس هستند. توکن‌های ان‌اف‌تی در حال حاضر به کاربران این امکان را می‌دهند تا در دنیای متاورسی فعالیت داشته باشند. برخی از فعالان در حوزه‌های ارز دیجیتال بر این عقیده هستند که اکنون برای سرمایه‌گذاری روی ان‌اف‌تی، زمان بسیار مناسبی است، زیرا زمین‌های متاورسی در حال گسترش هستند.

آینده NFT چطور پیش‌بینی می‌شود؟

ویژگی‌هایی که ممکن است توکن nft را رشد دهد

جدای از خاص بودن و کمیاب بودن این توکن غیرقابل معاوضه، ویژگی‌های خاصی در این توکن وجود دارد که امکان رشد و پیشرفت آن را به ما می‌دهد. در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

امکان ثبت آثار هنری در دنیای دیجیتال

همیشه دغدغهٔ هنرمندان، دزدی آثار آن‌ها یا یاد نشدن از نام آن‌ها پس از فروش آثارشان است که ان‌اف‌تی آن را به زیبایی حل کرده‌است. البته حل این مشکل تنها در دنیای دیجیتال اتفاق افتاده‌است و هنرمندان آثار دیجیتالی دیگر نباید نگران سرقت آثار خود باشند.

استفاده در صنعت بازی

بازیکنان می‌توانند به‌راحتی دارایی خود را از طریق nft به دنیای بازی انتقال داده و از آن برای خرید استفاده کنند.

امکان حفظ دارایی دیجیتال

یک ویژگی کاربردی دیگر مالکیت هر نوع از دارایی‌های دیجیتال مانند دامنه‌های اینترنتی است که از این طریق می‌توان برای همیشه آن را به نام شخص یا شرکتی ثبت کرد.

دارایی‌های فیزیکی

از nft می‌توان هنگام خرید و فروش دارایی‌های فیزیکی مانند زمین، خانه، ماشین و غیره استفاده کرد و مالکیت آن‌ها را در فضای بلاک‌چین ثبت کرد.

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی آیندهٔ توکن ان‌اف‌تی پرداختیم و ویژگی‌های آن را برای گسترش در آینده بررسی کردیم. کسب اطلاعات در این حوزه می‌تواند شما را به سمت موفقیت در بازار کریپتوکارنسی هدایت کند، بنابراین هرچه بیشتر آگاهی کسب کنید، جلوتر هستید. برای خرید و فروش توکن غیرقابل معاوضه ان‌اف‌تی سعی کنید ویژگی‌های آن را به‌طور کامل بشناسید و اخبار و تحلیل‌ها را دنبال کنید. امروزه به دلیل توجهٔ زیاد شرکت‌های بزرگی مانند فیس‌بوک به دنیای متاورس و حضور ان‌اف‌تی در متاورس به‌طور هم‌زمان، آیندهٔ خوبی برای آن تصور می‌شود، اما نباید فراموش کنیم که توسعه‌دهندگان این توکن تصمیم به تولید انبوه آن ندارند و در تلاش‌اند که آن را منحصربه‌فرد نگه دارند. بنابراین هنگام خرید این توکن، باید وسواس بیشتری به خرج دهید تا در آینده دچار ضرر و زیان ‌های غیرقابل‌جبران نشوید، زیرا این بازار بسیار بی‌رحم است. در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیش‌تر مقاله nft چیست را مطالعه کنید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1754590

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =