۳ نفر
۲۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵
بگو مگوی خلیلزاد با «آقای ۱۰ درصدی»

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهور سابق پاکستان در مصاحبه‌ای «زلمای خلیلزاد» نماینده ویژه پیشین آمریکا برای پاکستان و افغانستان را "مامور مزدور" خواند و این نماینده پیشین هم در پاسخ واکنش تندی از خود نشان داد.

به نقل از پایگاه "ام ام نیوز"، آصف زرداری، رئیس‌جمهور سابق پاکستان در مصاحبه‌ای، زلمای خلیلزاد را "مامور مزدور" توصیف کرد و مدعی شد که ظاهرا او با لابی‌گری به عنوان "مامور" استخدام شده است.

زلمای خلیلزاد هم در توییترش با انتشار متنی به این موضوع واکنش نشان داد و آصف زرداری را "آقای ۱۰ درصدی" خواند و در عین حال تمامی اتهامات را رد کرد.

واژه "۱۰ درصدی" به رسوایی‌های مالی متعدد آصف زرداری اشاره می‌کند. این نام مستعار به دهه ۱۹۹۰ برمی‌گردد؛ زمانی که او به دریافت کمیسیون ۱۰ درصدی از قراردادهای دولتی متهم شد. با این حال این اتهامات هیچ وقت در دادگاه ثابت نشد. طرفدارانش استدلال می‌کنند که این رئیس‌جمهوری سابق پاکستان هرگز جرمی را مرتکب نشده و این نام مستعار صرفا یک نوع "تاکتیک از سوی رقبای سیاسی" است تا او را تخریب کنند.

زلمای خلیلزاد در واکنش به اظهارات زرداری در توییتر نوشت: «آقای ۱۰ درصدی! من برای کسی و یا برای هیچ کشوری لابی‌گری نمی‌کنم. من نگرانی خالصانه خود را نسبت به بحران پاکستان ابراز کرده‌ام؛ بحرانی که متاسفانه در حال بدتر شدن است و همچنین پیشنهاد داده‌ام که چه کارهایی باید انجام شود.»

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1755088

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =