واترباکی که در حال آب خوردن بود به معنای واقعی کلمه بدون هیچ دلیلی در زیر آب ناپدید می شود. تا انتهای ویدئو نمی توانید بفهمید چه چیزی آن را به زیر می کشد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این فیلم در پارک ملی کروگر در کنیا ضبط شده‌است، به احتمال زیاد این یک تمساح نیل است. آنها در بسیاری از مناطق آفریقا یافت می شوند و به هفت جمعیت جغرافیایی مجزا تقسیم می شوند. زیستگاه آنها آب شیرین (دریاچه ها، رودخانه ها و نهرها) است اگرچه می توانند باتلاق های ساحلی شور را نیز تحمل کنند.

بیشتر بخوانید:

«تفنگ‌آمریکا» اسلحه مرگباری که بلای جان آمریکایی‌ها شد/ عکس

عکس | شکارچی تاریکی؛ دهانی غول‌پیکر با جثه‌ای کوچک

تمساح های بالغ نیل سعی می کنند تقریباً هر چیزی را که حرکت می کند بکشند! بخش اصلی رژیم غذایی آنها را ماهی تشکیل می دهد که با قورباغه ها و خرچنگ های آب شیرین تکمیل می شود. هنگامی که حیوانات زمینی (حیواناتی که در خشکی زندگی می کنند) به داخل آب یا خیلی نزدیک به آن سرگردان می شوند، آنها نیز هدف قرار می گیرند. موجوداتی مانند این واترباک، ایمپالا، بوفالو و بسیاری دیگر در منو هستند. بنابراین، متأسفانه، انسان ها نیز در رژیم غذایی آن‌ها جای می‌گیرند. در منطقه ای که این فیلمبرداری صورت گرفته‌است، تعداد انسان هایی که توسط کروکودیل ها کشته می شوند بیشتر از مجموع سایر شکارچیان است.

چرا تمساح نتوانست واترباک را شکار کند؟/ فیلم

این خزندگان مهیب روشی کارآمد برای شکار طعمه دارند. همانطور که در اینجا می بینیم، آنها معمولاً از یک موقعیت پنهان در زیر آب برای شکارهایی مانند واترباک ها کمین می کنند. آنها بی صدا در زیر آب شنا می کنند تا زمانی که به طعمه نزدیک شوند. به لطف این واقعیت که آنها می توانند نفس خود را برای چند دقیقه حبس کنند، می توانند کاملاً در آب گل آلود پنهان بمانند. آنها می توانند چندین برابر طول بدن خود فاصله بگیرند و طعمه را بگیرند.

نقشه این است که حیوان را به زیر آب بکشند تا غرق شود. مرحله بعدی قطعه قطعه کردن لاشه است و برای دستیابی به این امر ممکن است آن را در آب بچرخانند تا لقمه ها کنده شوند. در این مورد همه چیز طبق برنامه پیش نرفت. به نوعی، واترباک دوباره روی پاهای خود ایستاد و کروک را از آب بیرون می کشد. در خشکی، کروکودیل ها به سرعت خسته می شوند، بنابراین این یکی به وضوح تصمیم گرفت که تسلیم شود!

منبع: AZANIMALS

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1755177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =