تفنگ الکترومغناطیسی چینی برای کنترل شورش/ پرتاب سکه به جای گلوله / عکس

ایسنا نوشت: چین از یک تفنگ الکترومغناطیسی رونمایی کرده است که از نیروی الکتریکی برای شتاب دادن به پرتابه استفاده می‌کند و پرتابه آن به جای گلوله، سکه است.

چین از یک تفنگ الکترومغناطیسی دستی جدید موسوم به CS/LW۲۱ برای کنترل شورش رونمایی کرد.

بر اساس گزارش روز یکشنبه رسانه دولتی ساوث چاینا مورنینگ پست(SCMP)، این سلاح، غیر کشنده است و در یک برنامه فناوری نظامی وابسته به دولت چین به نمایش گذاشته شد.

لی فنگکایو طراح این اسلحه می‌گوید: این تفنگ مانند تفنگ‌های طراحی شده با سیم‌پیچ است که از نیروی الکتریکی برای شتاب دادن به پرتابه استفاده می‌کند. هنگامی که سیم‌پیچ ۹ سطحی آن از برق نیرو می‌گیرد، میدان‌های مغناطیسی مربوطه تشکیل می‌شود که به پرتابه اجازه می‌دهد شلیک شود.

این تفنگ که توسط شرکت China North Industries Group Corporation و برخی دیگر از گروه‌های فناور ساخته شده است، از گلوله‌های سکه‌ای استفاده می‌کند که قدرت کشندگی ندارند و مثلا می‌توانند چوب را سوراخ کنند و بطری‌های شیشه‌ای را بشکنند.

در حالی که هدف این تفنگ کاهش خطر آسیب رساندن به انسان است، شکل پرتابه‌ها و مسیر حرکت آن کنترلی عالی و ضربه‌های چند نقطه‌ای را فراهم می‌کند.

این اسلحه به جای روش‌های سنتی شلیک با باروت از نیروی الکترومغناطیسی استفاده می‌کند که اجازه می‌دهد قدرت تیراندازی بر اساس فاصله یا نوع هدف تغییر یابد.

طراحی این اسلحه یکپارچه و بدون قطعات اضافی است که نگه داشتن و استفاده از آن را آسان‌تر می‌کند.

انرژی CS/LW۲۱ توسط یک باتری لیتیوم-یون داخلی تامین می‌شود که در صورت شارژ کامل می‌تواند صدها گلوله شلیک کند. زمان شارژ آن نیز کوتاه است و دما تأثیر کمی روی آن دارد.

طراحی و قدرت CS/LW۲۱

اسلحه CS/LW۲۱ شامل یک خشاب دو محفظه برای شلیک مداوم و بارگذاری مجدد سریع است. خشاب به سادگی نصب می‌شود و یک صفحه نمایش در پیشگاه اسلحه نیز ظرفیت گلوله، حالت شلیک، دمای ریل، سرعت شلیک و سطح باتری را نشان می‌دهد. شکل و محفظه گلوله‌ها حمل و نگهداری آنها را راحت‌تر می کند.

پرتابه‌های این اسلحه در آزمایش‌های میدانی به راحتی به تخته‌های چوبی دولایه به ضخامت ۳ میلی‌متر نفوذ کردند و بطری‌های شیشه‌ای نوشیدنی‌ها را شکستند.

تفنگ الکترومغناطیسی چینی برای کنترل شورش/ پرتاب سکه به جای گلوله / عکس

این سلاح‌ها صدای شلیک آرامی دارند و بدون جرقه، دود یا پوکه هستند و لگد کمی دارند که آن‌ها را برای استفاده در مکان‌های شلوغ عالی می‌کند.

البته با اینکه قرار است سلاح های الکترومغناطیسی تا حد امکان آسیب کمتری وارد کنند، اما اگر به جای پرتابه‌های کم‌خطر از گلوله‌های سوراخ کننده بدن استفاده شود، می‌توانند مخرب‌تر از سلاح‌های معمولی باشند.

به گفته کارشناسان، توانایی‌های این تفنگ الکترومغناطیسی می‌تواند منجر به نگرانی در مورد شیوه‌های کنترل شورش شود که حقوق بشر را نقض می‌کند.

با این حال، در مناطق پرجمعیت که اسلحه‌های گرم می‌توانند موجب ترس یا خشونت بیشتری شوند، صدای شلیک آرام، عدم جرقه زنی، انتشار دود یا پوکه، کارایی و مقرون به صرفه بودن آن را به جایگزینی جذاب برای سلاح‌های معمولی تبدیل می‌کند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1755365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =