دربی، جنگ جنگ تا پیروزی

دربی تهران حالا حساس تر از همیشه برگزار خواهد شد.

ایمان گودرزی؛ تکلیف هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ برتر با برگزاری دیدارهای شنبه شب مشخص شد و تیم‌های بالانشین جدول پیروزی‌های فوق‌العاده ارزشمندی به دست آوردند تا جنگ برای قهرمانی همچنان ادامه داشته باشد. البته نبردی که شرایط کاملاً متفاوت برای استقلال و پرسپولیس در قیاس با سپاهان دارد. زردپوشان سرزمین نصف جهان حداقل با توجه به پیروزی مقابل مس رفسنجان و حریفانی که طی چهار هفته باقیمانده لیگ برتر باید با آنها مصاف بدهند، شانس بیشتری به لحاظ تئوری برای قهرمانی این فصل دارند. وضعیت استقلال و پرسپولیس کاملاً متفاوت با سپاهان و به نوعی شبیه به یکدیگر است. آنها یکشنبه هفته آینده باید دربی پایتخت را برگزار کنند. مسابقه‌ای که به خودی خود همواره حساسیت بسیار بالایی دارد و متأسفانه گاهی اوقات همین مسأله روی جذابیت کار تأثیر فوق‌العاده منفی می‌گذارد اما داستان مسابقه آتی استقلال و پرسپولیس کاملاً متفاوت است چون مساوی تنها به درد هیچ‌کدام از آنها نمی‌خورد بلکه موجب خواهد شد تا سپاهان یک قدم بسیار موثر به قهرمانی نزدیک‌تر شود بنابراین آبی و قرمز پایتخت از همان ابتدای کار برای پیروزی به میدان می‌آیند و تا آخرین لحظه می‌جنگند چون پیروز شدن در این مسابقه می‌تواند امیدهای‌شان برای قهرمانی در فصل جاری را زنده نگه دارد و به این مسأله دل ببندند که سپاهان امتیاز از دست می‌دهد.

آرایش جنگی با همه نفرات
اگر بازیکنان استقلال و پرسپولیس در هفته پیش‌رو مصدوم نشوند، از بابت محرومیت مشکلی برای حضور در دربی ندارند و سرمربیان هر دو تیم می‌توانند تمام بازیکنان خود را برای این مسابقه در اختیار داشته باشند. شاخصی بسیار مطلوب که می‌تواند کیفیت مسابقه را بالاتر ببرد چون همانطور که گفتیم احتیاط دیگر در این مسابقه معنایی نداشته و تساوی هیچ تفاوتی با ناکامی ندارد بنابراین هر دو تیم حتماً با شیوه تهاجمی وارد زمین می‌شوند.

کشتن برای زنده ماندن
مساوی در این بازی حکم هدیه ارزشمندی برای سپاهان را دارد تا با اتکا بر آن یک قدم بسیار مؤثر برای قهرمانی بر دارد بنابراین قاعده جدول اینگونه حکم می‌کند که استقلال و پرسپولیس احتیاط همیشگی را کنار بگذارند و به میدان بیایند تا پیروز شوند. این مسابقه در زمره معدود دربی‌های چند سال اخیر خواهد بود که کادر فنی دو تیم بیشتر از اینکه در اندیشه نباختن باشند به بردن فکر می‌کنند. این مسأله را هم نباید فراموش کنیم که تیم پیروز دربی شانس قهرمانی خود را به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد و حداقل این است که می‌تواند امیدوار باقی بماند که در پایان فصل حتی اگر قهرمان هم نشد عنوان نایب قهرمانی‌اش تا حد زیادی مسجل می‌شود و بالاتر از حریف سنتی خود قرار خواهد گرفت.

دربی، جنگ جنگ تا پیروزی

نمایش در اوج
استقلال و پرسپولیس در بهترین فرم تاکتیکی این فصل خود به مصاف یکدیگر می‌روند. شرایط فنی استقلال که اصلاً نیاز به تعریف ندارد. شاگردان ریکاردو ساپینتو به هیچ تیمی رحم نمی‌کنند و از ابتدای نیم فصل دوم تاکنون فقط یک شکست داشته‌اند. البته پرسپولیس هم وضعیت بسیار خوبی دارد و زدن سه گل در کرمان نشان داد که این تیم حرف‌های بسیار زیادی برای گفتن دارد. قطعاً یکشنبه هفته آینده جدال عناصر تهاجمی فوق‌العاده توانمند استقلال در تقابل با خط دفاعی و البته دروازه‌بان آماده پرسپولیس نیز صحنه‌های زیبایی را خلق خواهد کرد.

تماشا کردن و حسرت خوردن
در کنار همه مواردی که جزو مزایای دربی به حساب می‌آید و می‌تواند باعث زیباتر شدن این مسابقه همیشه حساس شود، دیدن این بازی از یک جهت ما را حسرت به دل هم خواهد کرد. دربی تهران یعنی یک ویترین تمام عیار از فوتبال باشگاهی ایران. یعنی تقابل دو تیمی که بارها در آسیا برای فوتبال ما آبرو خریده‌اند اما متأسفانه به خاطر مشکلات مالی و مدیریتی حالا مدت‌هاست این دو تیم را در لیگ قهرمانان نمی‌بینیم. آنها فصل گذشته از حضور در مسابقات مذکور محروم شدند و در این فصل هم استقلال به احتمال بسیار زیاد متأسفانه همچنان محروم خواهد شد و سرنوشت پرسپولیس نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1755559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =