۲۰ نفر
۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
ازسرگیری کار گالری‌های خانه هنرمندان ایران

نمایشگاه نقاشی‌های آناهید پیمان با عنوان «گسست»، فتوکلاژهای الناز راسخ با عنوان «آدمی بی‌زمان و زمان بی‌آدمی»، نمایشگاه عکس‌های حامد غلامی با عنوان «تلواسه هامون»، عکس‌های زهرا خاوری با عنوان «نگاه»، مجسمه‌های سنگی سیدرحیم حسینی با عنوان «تلاطم» و نمایشگاه گروهی خوشنویسی با عنوان «دریای عشق» عنوان شش نمایشگاه تازه خانه هنرمندان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی خانه هنرمندان ایران، شش نمایشگاه تجسمی، روز جمعه اول اردیبهشت ۱۴۰۲، در گالری‌های خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شوند.

نمایشگاه نقاشی‌های آناهید پیمان با عنوان «گسست» در گالری استاد ممیز افتتاح می‌شود. در توضیح این نمایشگاه آمده است: «مجموعه‌ی آثار آناهید پیمان گسست طبیعت را تداعی می‌کند. انتزاعی تلخ با پوسته‌ای رنگارنگ که پرسپکتیو زیست محیطی را در قالب تراژدی حقیقی سرنوشت آن به تصویر می‌کشد. اختلالات ویرانگری که آگاهانه و ناآگاهانه اکوسیستم زیستی گونه‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

ازسرگیری کار گالری‌های خانه هنرمندان ایرانگالری زمستان نیز میزبان نمایشگاه فتوکلاژهای الناز راسخ با عنوان «آدمی بی‌زمان و زمان بی‌آدمی» است. در توضیح این نمایشگاه آمده است: «بدون انسان هیچ زمانی وجود ندارد. ولی این «نه بدونِ آدمی» چه معنایی دارد؟ آدمی دهنده‌ی زمان است یا گیرنده‌ی آن؟ آیا آدمی ابتدا آدمی است و سپس به طور اتفاقی، یعنی در زمانی یا در زمانی دیگر، زمان را دریافت می‌کند و خود را به آن پیوند می‌دهد؟ زمان راستین نزدیک‌بودگیِ حضور یافت از دل حاضر، گذشته و آینده است.»

ازسرگیری کار گالری‌های خانه هنرمندان ایراننمایشگاه عکس‌های حامد غلامی با عنوان «تلواسه هامون» در گالری پاییز برگزار می‌شود. در توضیح این نمایشگاه آمده است: ««دشمن»، «دروغ» و «خشکسالی»، کهن‌ترین جادوهای سه‌گانه‌ی بدسگال اهریمنی هستند، که تا بود؛ با سه‌گانه‌ی نیکوسگالِ «دوستی»، «راستی» و «آبادانیِ» ایران زمین در کشمکش و ستیزه بودند. در هر روزگار، خردمند پهلوانان و توانمند دانایانِ پیشین، با کمندِ خرد و دانایی، سرِ جادوان را همیشه به بند می‌آورده‌اند.»

ازسرگیری کار گالری‌های خانه هنرمندان ایرانگالری استاد میرمیران نیز میزبان نمایشگاه عکس‌های زهرا خاوری با عنوان «نگاه» است. این نمایشگاه عکس‌هایی از چهره دختران و مادران مهاجر است که بر اساس روایت‌هایشان در قاب پرتره عکاسی شده‌اند. هر کدام از آنان روایتی شیرین و عمدتاً تلخ از مهاجرت اجباری داشتند.

ازسرگیری کار گالری‌های خانه هنرمندان ایران


همچنین نمایشگاه مجسمه‌های سنگی سیدرحیم حسینی با عنوان «تلاطم» در گالری تابستان افتتاح می‌شود. در توضیح این نمایشگاه آمده است: «احساسات درونم مدام در تلاطم هستند. آنها گاهی خود را در تصویر می‌نمایند و گاهی در کلام و اینک در مجسمه. چه زیبا، سنگ‌های سخت این روزها در تنهایی‌هایم به کمک آمده‌اند تا احساساتم را به نمایش بگذارند.»

ازسرگیری کار گالری‌های خانه هنرمندان ایرانگالری بهار نیز میزبان نمایشگاه گروهی خوشنویسی با عنوان «دریای عشق» است. شش نمایشگاه تجسمی جمعه اول اردیبشهت ماه ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شوند و تا یازدهم اردیبهشت ماه میزبان علاقه‌مندان هستند.

لازم به ذکر است خانه هنرمندان ایران روزهای شنبه تعطیل است و علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند روزهای یکشنبه تا جمعه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ به گالری‌های این مجموعه مراجعه کنند.

۲۵۹۲۵۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1755756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =