لئو در حالت آماده‌باش؛ آیا مسی به بارسلونا نزدیک‌تر شده است؟

خبرورزشی نوشت: بارسلونا در حال نهایی کردن مذاکرات برای فروش حقوق سمعی و بصری باشگاه است و اگر همه چیز خوب پیش برود احتمال بازگشت مسی افزایش می‌یابد.

هدف بارسلونا برای فصل آینده این است که ۲۰۰ میلیون یورو جمع‌آوری کند، یا به صورت درآمد یا از طریق کاهش هزینه‌ها. همانطور که نشریه مارکا گزارش داده، هدف اصلی بارسلونا همین است که برنامه اقتصادی خود را به لالیگا ارائه دهد. اگر به آنها مجوز داده شود، باشگاه می‌تواند با ضمانت‌های خاصی راهی بازار شود و مهمتر از همه تلاش کند تا بازگشت لئو مسی را به واقعیت تبدیل کند.

این باشگاه ماه‌هاست که روی فروش ۲۴ درصد از استودیوهای بارسا کار می‌کند. فصل گذشته ۲۵ درصد به مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو به Orpheus Media، شرکت متعلق به خائومه روئرس، فروخته شد. این چهارمین اهرمی بود که باشگاه برای رهایی از وضعیت مالی وخیم در آن زمان استفاده کرد و اکنون قصد دارد این حقوق سمعی و بصری را دوباره بفروشد.

دو شرکت خبره در تولید محتوای سمعی و بصری هستند که به خرید سهام علاقه دارند. و آنها مبلغی بیشتر از آن صد میلیونی که باشگاه در سال گذشته برای ۲۵ درصد دریافت کرده بود، پرداخت می‌کنند. هیئت مدیره می‌داند که در آن زمان می‌توانست برای یک‌چهارم استودیوهای بارسا درآمد بیشتری کسب کند، اما آنقدرها زمان نداشت و مجبور بود فورا آن را بفروشد تا وضعیت مالی خود را کمی سر و سامان بدهد و وارد بازار شود.

باشگاه در حال بررسی گزینه فروش ۴۹ درصدی استودیوهای بارسا به یکی از شرکت‌های علاقه‌مند است و باید با خائومه روئرس برای فروش ۲۵ درصد سهامش مذاکره کند.

در حال حاضر پاسخ به این سوال دشوار است و به نتیجه نهایی فروش بستگی دارد. آنها می‌توانند ۱۵۰ میلیون یورو به دست بیاورند، اگرچه نشریه مارکا این ارقام را تایید نمی‌کند. آنچه مشخص است این است که چنین حرکتی درآمد قابل توجهی برای باشگاه به ارمغان می‌آورد و بخش عمده‌ای از مشکلاتشان را حل می‌کند.

اگر چنین اقدامی صورت گیرد احتمال بازگشت مسی به بارسا افزایش پیدا می‌کند. ستاره آرژانتینی از علاقه باشگاه برای جذب خودش آگاه است، اما وضعیت مالی باشگاه نامتعادل است. باشگاه به دنبال درآمد است در حالی که بازیکن آرژانتینی منتظر پیشنهاد تمدید پاری‌سن‌ژرمن و پیشنهادی پرسود از سوی عربستان سعودی است که سر تا پای او را از طلا می‌پوشاند.

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1756678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =