۴۳ درصد از فوتی‌های ناشی از تصادفات در مراکز درمانی/ بیمارستان‌ها بخش تروما ندارند؟

اعتماد آنلاین نوشت: به گفته رییس پلیس راهور، ۴۳ درصد از فوتی‌های تصادفی در بیمارستان جان خود را ازدست می‌دهند.

به گفته سردار سید کمال هادیانفر؛ رئیس پلیس راهور، ۴۳ درصد از فوتی‌های تصادفات، در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند و آن هم به این دلیل است که برخی از بیمارستان‌ها به بخش «تروما» مجهز نیستند!

گزارش‌های مأموران بیمه نیز این موضوع را تأیید کرده است. به‌گفته آنها، اکثر تصادفی‌ها در بیمارستان، به‌دلیل خونریزی داخلی یا ضربه به سر (عدم‌تشخیص این موضوع توسط بیمارستان)، جان خود را از دست می‌دهند.

عدم‌توجه به «تکمیل و بروزرسانی تجهیزات بیمارستانی توسط وزارت بهداشت» به‌ویژه در بخش مربوط به تروما در حالی است که به‌گفته سردار هادیانفر، وزارت بهداشت سالانه ۱۰هزار میلیارد تومان بابت رسیدگی به مصدومان تصادفات دریافت می‌کند تا بهترین خدمات را بدون دریافت هزینه به آنها ارائه دهد.

لازم به ذکر است بخش عمده‌ای از فوتی‌های تصادف، در صحنه تصادف، جان خود را از دست می‌دهند؛ آمارها نشان می‌دهد ۵۱ درصد فوتی‌ها در صحنه و ۶ درصد حین انتقال مصدوم به بیمارستان و ۴۳ درصد در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

به‌گفته مسئولان فراجا، ناایمن‌بودن «خودروها» و «نقاط حادثه‌خیز» دو دلیل اصلی است که هنگام تصادفات، منجر به فوت سرنشینان خودرو می‌شود البته نکته‌ای که نباید از آن غفلت کرد این است که از میان این دو دلیلی که مرگ سرنشینان خودرو را رقم می‌زند، عامل "ناایمن‌بودن خودروهای تولید داخل" نقشی بسیار پررنگ‌تر را دارد چرا که در صورت ایمن‌بودن خودرو حتی اگر مسیری جزء نقاط حادثه‌خیز محسوب و منجر به سانحه برای خودرو شود، ایمنی خودرو به‌تنهایی می‌تواند مانع از مرگ سرنشینان خودروی سانحه‌دیده شود.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1764565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =