«شکایت» از جهانگیری؛ «گل‌به‌خودی» ناخودآگاه قالیباف

نواندیش نوشت: حق‌شناس گفت: شاید قالیباف، خیلی متوجه این امر نبوده که این شکایت ،نه تنها برایش منفعتی ندارد، بلکه در سال انتخابات برای اسحاق جهانگیری و به خصوص حسن روحانی و همینطور طرفداران احمدی نژاد که از مخالفان سرسخت قالیباف هستند، فرصتی فراهم کرده تا از این اقدام بهره بگیرند.

  • محمد جواد حق شناس، عضو سابق شورای شهر و فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به شکایت محمدباقر قالیباف از اسحاق جهانگیری درباره موضوعاتی که در مناظره های انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ مطرح شده بود، اظهار داشت: وقتی خبر شکایت قالیباف از جهانگیری را شنیدم، خیلی تعجب کردم. در واقع این شکایت رویکردی مطالعه شده و بر مبنای وضعیت جامعه نیست. چون فکر نمی کردم، سخنانی که برای مخاطبان چند میلیونی آنهم در فضای انتخاباتی مطرح و بارها و بارها دست به دست شده است، مورد بحث و شکایت قرار داده شود.
  • عضو حزب اعتماد ملی در ادامه گفت: البته برای جهانگیری توسط قالیباف و مشاورینش فرصت خوبی فراهم شده است. چرا که می تواند از این شکایت حداکثر بهره را بگیرد و در فضایی مبتنی بر کارشناسی مطالب ایشان در اختیار افکار عمومی قرار بگیرد و بی توجهی که در همان مقطع به این موارد ذکر شده بود، از جانب مقامات به نوعی جبران شود. به هرحال شخصی که در مظان سوال‌ها و ابهامات جدی ای در سال ۹۶ شد، حالا رئیس مجلس است. پس جامعه باید بداند، قالیباف می تواند پاسخی قانع کننده برای قانون داشته باشد یا خیر؟
  • او راجع به انگیزه احتمالی قالیباف از این شکایت تصریح کرد: به نظر می رسد قالیباف که به هرحال ریاست قوه مقننه را در اختیار خود می بیند، از مشورت مناسبی بهره نمی برد که این برای کسی که سمتِ بالایی در نظام دارد، اصلاً مناسب نیست. به هرحال اگر سخنان جهانگیری واجد حقیقت نبودند، چرا همان شش سال پیش اعتراض یا شکایتی نشد؟ باید از ایشان و مشاورانش پرسید که این تصمیم بر اساس چه مبنا و دلیلی صورت گرفته است؟ به هرحال این برای مردم سئوال است که در شرایط پرمشکل فعلی، رئیس مجلس به چه دلیل این بحث شخصی را بعد از شش سال باز کرده است. این نوعی گل به خودی است.
  • وی توضیح داد: البته کشور در سال منتهی به انتخابات به سر می برد و از آنجایی که قالیباف در فکر تمدید دوره نمایندگی و حتی تکرار ریاست بر مجلس است، این رفتار به به طور آشکاری به نفع اش نیست. بالاًخره ایشان در جایگاه ریاست قوه است و شاید خیلی متوجه این امر نبوده است که این شکایت نه تنها برایش منفعتی ندارد، بلکه در سال انتخابات برای اسحاق جهانگیری و به خصوص حسن روحانی و همینطور طرفداران احمدی نژاد که از مخالفان سرسخت قالیباف هستند، فرصتی فراهم کرده است تا از این اقدام بهره بگیرند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1765559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =