رییس جمهور معتقد است که بهترین تئوری برای مدیریت جهان، طرح تئوری حاکمیت انسان کامل است.

به گزارش خبرآنلاین،محمود احمدی‌نژاد در آخرین برنامه از اولین روز سفر چهارم هیات دولت به استان همدان با علما، روحانیون و طلاب این استان، دیدار کرد. اگرچه انتظار می رفت مسائل مذهبی محور سخنان وی باشد اما او بیش از آنکه از اسلام دم بزند، از انسان سخن گفت. کما اینکه 5 بار نام «اسلام» را بکار برد و 13 بار از واژه «انسان» استفاده کرد.
تاکید بر انسانیت در این روزها بیش از تکیه وی بر اسلام دیده می شود. چه انکه حاضر به استفاده از واژه «بیداری اسلامی» در قبال انقلاب های منطقه نیست آن را «بیداری انسانی» می خواند.
بر اساس گزارشی که پایگاه اطلاع رسانی دولت  از سخنان وی منتشر کرده است، عبارت رئیس جمهور در خصوص انسان از این قرارند:
·         تشکیل حکومت جهانی گام نخست برای شکوفایی انسان . امروز مهمترین ماموریت و مسئولیت علما و روحانیون معرفی و تبیین نظم نوین جهانی برای ملت‌ها است
·          جهانی بودن انسان و تاثیرپذیری جوامع از همدیگر از جمله دلایل مهم برای توجیه جهانی بودن حقیقت انسان است.
·         تشکیل حکومت جهانی پله و گام اول برای شکوفایی انسان است. برقراری عدالت به منزله فراهم کردن شرایط شکوفایی ظرفیت‌های انسان و آغاز سیر تعالی انسان است.
·          بهترین تئوری برای مدیریت جهان تئوری حاکمیت انسان کامل است.
·          حقیقت امام و انسان کامل به ملت‌ها عرضه شود، مورد استقبال همه ملت‌ها قرار می‌گیرد زیرا مبتنی بر فطرت انساهاست و امروز این حقیقت در بیداری ملت‌ها کاملاً مشهود است.
·         در طول تاریخ زمینه‌های وحدت ادیان الهی از سوی شیاطین مورد هجمه قرار گرفته است. با آینده نگری مبتنی بر حاکمیت عدالت جهانی از سوی انسان کامل، شیاطین و زورگویان حرفی برای گفتن ندارند.
·         حاکمیت جهانی انسان کامل محور همه بشریت است. دروازه علم، کمال و شکوفایی فقط در مسیر و خط امامت و ولایت است و جمهوری اسلامی ایران با هدف معرفی مسیر و حکومت انسان کامل ایجاد شده است.
·         جهان تشنه اندیشه متعالی است و حاکمیت انسان کامل است.
اظهارات احمدی نژاد درباره اسلام نیز به این شرح است:
·          هیچ مسلمانی نمی‌تواند نسبت به آینده جهان بی‌تفاوت باشد ، زیرا اسلام به عنوان دین کامل محدود به جغرافیای خاصی نیست.
·         حقیقت اسلام فقط در مقیاس جهانی می‌تواند پیاده‌سازی‌ شود . جهانی بودن انسان و تاثیرپذیری جوامع از همدیگر از جمله دلایل مهم برای توجیه جهانی بودن حقیقت انسان است.
·         آموزه‌های اسلام ناب را دارای ظرفیت های جهانی برشمرد. نظم امروز جهان که بر آمده از اندیشه طاغوتی است در حال فروپاشی می‌باشد به همین دلیل باید درباره نظم جایگزین جهان برنامه ارائه کرد.
·          علما، مروجان و منتشرکنندگان اسلام ناب هستند و دولت با همه توان در خدمت روحانیت است.
·         اگر افق نگاه جهانی باشد، فتح قله‌های پیشرفت در داخل کشور نیز آسان‌تر خواهد شد. فرهنگ حکومت و اندیشه اسلامی، جهانی است.
/2929
 
کد خبر 176889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
  20 2
  قصد دفاع از احمدی نژاد رو ندارم اما اسلام واقعی چیزی جز انسانیت نیست
 • رضا IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
  2 0
  ايجاد اختلاف بين روحانيت وريس جمهور چه نفعي براي شما دارد كه برآن اسرار مكنيد .سخنراني فوق در جمع روحانيون وطلاب انجام شده و آقايان نيازي به وكيل ندارند
 • ایرانی IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
  0 0
  بابا شما دیگه خیلی سخت گرفتید ول کنید این همه مو از ماست کشیدن ها رو اصل باید درست بشه اینها همه حرفه انسان بدون دین معنی نداره و دین بدون انسان . چقدر انسانها داشتیم که خیلی متدین و خداپرست بودن ولی عاقبتشان چه شده مثل ابن ملجم مگر 24 ساعت نماز نمی خواند و دعا نمی کرد آخر چه شد پس انسانیت هم لازم است هر چیزی به اندازه خودش
 • بدون نام IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
  1 0
  دستش درست
 • بدون نام IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
  4 0
  مگر اسلام چیزی غیر از انسان و کرامت انسانی است .پس تفکیک اسلام و انسان بی معناست. لطفا به هر چیز ی ایراد نگیرید. در قران هم بیشتر واژه ی انسان (معادل فارسی) به کار برده شده است.
 • بدون نام IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
  4 0
  انسانیت یعنی چی! حتما طرف باید مسلمون باشه تا بشه بهش گفت انسان! بخدا قسم هر کسی با هر دینو مذهبی اگه به معنای واقعی انسان باشه پیش خدا عزیز تره تا مسلمونی که بویی از انسانیت نبرده
 • بدون نام IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
  0 0
  به نظر می آید اگر بدبینانه فرض ندانیم که این ایرادات جنگ زرگری است پس خوشبینانه باید قضاوت کنیم که خود را زدیه اید به حرف حق و زبان ناحق . ایرادات رییس جمهور فراتر از این روشهای آماری بیمار گونه است. در صورت صحت نیت خیر آقای رییس جمهور تاکید ایشان بر انسان جهت استنتاج انسان کامل است که همان امام عصر ماست و هویت اسلام نیز به انسان است دین اسلام تنها راه هدایت انسان است که از جانب خداوند به ما عرضه شده است. لطفا مانند ایرانیت و اسلامیت این دو موضوع را به جان هم نیندازید که هر دو ضرر می کنند.
 • بدون نام IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
  1 0
  آفرین
 • میثم IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
  0 0
  اسلام اومده که انسانیت روبه ما بفهمونه. (متاسفانه تا حالا بی نتیجه بوده)
 • بدون نام IR ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
  1 0
  انسانيت آخه تعريف مشخصي نداره.ولي فعلا حرفهاش بد بنظر نمياد.خب گفته، بگه
 • بدون نام IR ۰۳:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۵
  0 0
  متاسفانه در مملکتی که داد اسلام بلند شده این همه خبرهای عجیب از اوضاع بد جامعه می رسد اما باز آقایان محترم انسان را تنها به شرطی قبول دارند که اسلام در کار باشد. اصلا بنا به اصل اسلام هر کسی که توانایی کاری را نداشته باشد بایستی کاری در حد توانایی خود برگزیده و کار خارج از توانایی اش را رها سازد .آقایان با اینکه مملکت روز به روز شکوفاتر می شود(بخندید) اما باز در تخت خود جلوس کرده و بحث اسلام قبل از انسان را شروع می کنند.
 • hadi IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۵
  1 0
  مگر شما به غیر از انسان بودن راه دیگری سراغ دارید.
 • بدون نام US ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۵
  0 0
  ... چرا نظر منو نذاشتين؟