آموزش مرحله به مرحله راه اندازی جارو دستی استخر

جارو دستی استخر از ضروری‌ترین لوازم جانبی استخرها به شمار می‌رود که ذرات گرد و غبار، کثیفی و جلبک‌های موجود را به سادگی از بین می‌برد.

در این مطلب با نحوه راه‌اندازی جارو دستی استخر و نکات ضروری استفاده از این محصول، آشنا خواهید شد.

جارو دستی استخر چیست؟

جاروی استخر انواع مختلفی دارد و جارو دستی یکی از انواع تجهیزات کمکی برای نگهداری و نظافت استخرها است و از مونتاژ یک پمپ استخری بر روی یک گاری (برای سهولت حمل) تشکیل می‌شود. از دیگر اجزای آن می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • گاری چرخدار بزرگ یا کوچک:

گاری‌های جارو استخری دستی در ونداد تجهیز در دو مدل گاری آهنی و استیل موجودند. گاری‌های آهنی دارای رنگ کوره‌ای بوده و مزیت آن‌ها نسبت به گاری‌های استیل این است که زنگ نمی‌زنند و برخلاف رینگ‌های اسپری‌ای، رنگ آن‌ها نمی‌ریزد و نسبت به گاری‌های استیل قیمت پایین‌تری دارند.

 • سر جارو (برس دار و چرخدار)

سر جارو در انواع مدل‌های ایرانی و چینی، پلاستیکی و آلومینیومی و سایزهای مختلف، به انتخاب مشتری قابل سفارش است.

 • شلنگ UV دار

این شلنگ‌ها در برابر نور آفتاب مقاوم بوده و ضد جلبک هستند.

 • دسته جارو تلسکوپی

دسته جارو تلسکوپی در سایزهای مختلف از ۳ تا ۷ متر توسط مشتری قابل انتخاب است.

 • استرینر (موگیر):

مو و نخ‌های موجود در آب داخل استرینر جمع می‌شود تا از پاره شدن پروانه پمپ جلوگیری شود، در نهایت مو و نخ‌های جمع شده در استرینر از طریق سبد آن تخلیه می‌شود.

 • شلنگ تخلیه

اگر بخواهید آب به مدار استخر شما بازگردد، باید فیلتر کارتریجی به جارو استخر خود اضافه کنید، عدم استفاد از این فیلتر کارتریجی باعث می‌شود آب از شلنگ دور ریز شود. اما با استفاده از آن، آب تصفیه شده و به استخر برمی گردد.

 • فیوز و کابل برق جارو

جارو استخر دستی باتوجه به قدرت پمپ، برای تمامی استخرها با عمق و ابعاد متفاوت و حتی استخرهای تجهیز شده به مدار تصفیه یا استخرهای بدون مدار تصفیه، مناسب است. با استفاده از جارو استخر دستی می‌توانید جلبک‌های دیواره و کف استخر، مواد معلق سنگین یا هر نوع آلودگی ته نشین شده در آب استخر، که با کفشور جمع آوری نمی‌شود را، بدون نیاز به تخلیه آب استخر، جمع آوری و پاکسازی کنید.

آموزش مرحله به مرحله راه اندازی جارو دستی استخر

انواع جارو دستی استخر | با فیلتر تصفیه و بدون فیلتر تصفیه

بنا به سفارش مشتری می‌توان فیلتر کارتریجی (استخری) به جاروهای استخر دستی ونداد اضافه کرد. در صورتی که جارو دستی بدون فیلتر تصفیه باشد، آب توسط پمپ به بیرون از استخر منتقل شده و می‌توان آن را به وسیله شلنگ تخلیه، دورریز کرد. اما با فیلتر تصفیه، آب پس از تصفیه کامل، مجددا به مدار استخر باز می‌گردد. برای مشاوره رایگان و خرید جارو دستی استخر با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۹۰۰۳ تماس بگیرید.

نحوه استفاده از جارو استخر دستی

پاکسازی استخر با این وسیله بسیار ساده است، در ادامه به صورت کامل با نحوه استفاده از جارو دستی استخر آشنا خواهید شد، پس با ما همراه باشید.

مرحله اول: جارو را سر هم کنید

ابتدا سر جارو، شلنگ و دسته تلسکوپی را روی هم سوار کنید. سر جارو را به انتهای دسته تلسکوپی متصل کرده و سپس آن را به شلنگ متصل کنید. برای سر هم کردن سر جارو به دستگیره، فشار زیادی نیاز نیست. سپس باید برای هواگیری پمپ آن اقدام کنید.

مرحله دوم: هواگیری پمپ

نحوه هواگیری پمپ: ابتدا شلنگ جارو را تا خروجی پمپ پر از آب می‌کنید و سپس هم زمان پمپ جارو را روشن می‌کنید و یا استرینر را (موگیر) پر از آب کنید و بعد پمپ را روشن کنید. باید هواگیری قبل ورود جارو به استخر باشد و هر زمان جارو استخری شما از استخر خارج می‌شود به هواگیری مجدد نیاز دارد. حالا جارو دستی شما آماده است.

مرحله سوم: جمع‌آوری برگ‌های روی استخر

با استفاده از برگ گیر، زباله‌های بزرگ را جمع آوری کنید. در این مرحله می‌توانید از یک چنگک دسته بلند برای پاکسازی زباله‌های شناور کمک بگیرید. حالا باید منتظر باشید تا مواد و ذرات معلق به صورت کامل ته نشین شود.

مرحله چهارم: از مناطق کم عمق شروع کنید

سرجارو، شلنگ و دسته تلسکوپی را وارد استخر کنید و از قسمت کم عمق، جارو کنید. حرکت دست باید آرام و با طول زیاد باشد تا مانع از معلق شدن ذرات کوچک شود. مسیر حرکت‌های جارو باید هم پوشانی داشته باشند. اگر جارو استخر شما به سیستم تصفیه متصل نیست، حتما سیستم تصفیه را خاموش کنید. در صورتی که حجم کثیفی استخر بیش از حد باشد، باید چند توقف داشته باشید و صافی دستگاه را تخلیه کنید تا مکش و عملکرد دستگاه افت نکند.

مرحله پنجم: برس کشیدن دیواره استخر

دسته تلسکوپی را از سر جارو جدا کنید و آب داخل شلنگ را کامل تخلیه کنید. برس استخری را روی دسته تلسکوپی سوار کنید و با استفاده از برس، دیواره‌های استخر را تمیز کنید. نقاط دور از دسترس، مانند گوشه و پله‌ها را از قلم نیاندازید. در انتها تمام تجهیزات را به خوبی شسته و خشک کنید.

نکات ضروری برای عملکرد بهتر و طول عمر بیشتر جارو استخری

برای حفظ عملکرد و کارایی انواع جاروی استخر، خوب از آن نگهداری کنید. این محصول باید هر چند وقت یک بار بررسی و قبل از پر شدن، تمیز شود. برس جاروها بعد از مدتی فرسوده می‌شوند و نیازمند تعویض هستند. هر قدر فواصل نظافت بیشتر باشد، نظافت لکه‌ها سخت‌تر می‌شود و جارو فشار بیشتری متحمل می‌شود.

آموزش مرحله به مرحله راه اندازی جارو دستی استخر

هر چند وقت یک بار استخر را جارو کنیم؟

برای یک استخر معمولی دو روز در هفته کافیست. در صورت رشد شدید و غیرعادی جلبک‌ها، طوفان و بارش باران یا بعد استفاده از مواد شفاف کننده و منعقد کننده آب، می‌توانید بیش از دو بار در هفته اقدام کنید.

مزایای جارو استخر دستی:

 • جارو دستی استخر اتوماتیک نسبت به مدل‌های رباتیک قیمت پایین‌تری داشته و به صرفه‌تر است

 • جارو و تصفیه آب استخر در این مدل جارو از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است

 • طول عمر بالای این دستگاه از نقاط قوت آن به شمار می‌رود که در بعضی موارد به بیش از ۱۰ سال هم می‌رسد

 • هزینه‌های جانبی استفاده از جارو دستی استخر بسیار پایین است.

معایب جارو دستی استخر:

 • جدا بودن قطعات و احتمال آسیب دیدگی هر قطعه به صورت مجزا

 • نیازمدی به نیروی انسانی برای عملیات پاکسازی و جارو کردن استخر

 • سنگین بودن دستگاه و سختی حمل آن حین جارو کردن استخر

 • زمان بر شدن پروسه جارو زدن کف استخر

آیا داشتن جاروی استخری ضروری است؟

گرد و خاک و ذرات معلق همیشه در سطح آب استخر وجود دارند و یک حرکت کوچک آب کافی‌ست تا این ذرات معلق یا ته نشین شده و به کدر شدن آب استخر و آلودگی افراد درون استخر منجر شوند. عده‌ای برای تمیز کردن استخر به تزریق کلر اکتفا می‌کنند. اما ذرات ریز و گرد و غبار با کلر از بین نمی‌روند و باید از آب جدا شوند.

آموزش مرحله به مرحله راه اندازی جارو دستی استخر

مشاوره و خرید بهترین جارو دستی استخر

انواع جاروهای دستی استخر طبق سفارش مشتری، آماده تحویل است و قیمت‌ دستگاه با توجه به نوع پمپ و فیلتر و گاری آن بنا به درخواست شما، قابل تغییر است. بنا به سفارش مشتری پمپ چینی، ایرانی و ایتالیایی جارو دستی استخر قابل تغییر است. گاری جارو در دو نوع استیل و آهنی قابل انتخاب است. برای دریافت مشاوره رایگان و خرید جارو دستی استخر باکیفیت، با شماره ۸۸۸۳۹۰۰۳ (۰۲۱) تماس بگیرید. وبسایت تخصصی ونداد تجهیز با با اخذ نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن، تنها ارائه دهنده تجهیزات ساختمانی و تاسیساتی باکیفیت در ایران است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1770652

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =