اشتغال بیش از ۱۴۰۰ نفر درشهرستان فارسان

با بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی در «فارسان» بیش از ۱۴۰۰ نفر مشغول به فعالیت می شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، فرماندار فارسان با اشاره به کلنگ‌زنی کارخانه کارتن‌سازی با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان، گفت: با راه‌اندازی این کارخانه هزار و ۱۵۰ اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

سید هادی صالحی از فعال‌سازی شهرک صنعتی جونقان خبر داد و گفت: زیرساخت گاز با مصرف صنعتی در این شهرک ایجاد و ۱۴ مگاوات نیز به ظرفیت برق آن اضافه شده است.

فرماندار فارسان افزود: مسئله ۶ کارخانه‌ای که مشکل سرمایه در گردش یا حقوقی داشتند نیز مرتفع شده است.

صالحی با اشاره به کلنگ‌زنی کارخانه کارتن‌سازی با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان، افزود: با راه‌اندازی این کارخانه هزار و ۱۵۰ اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه مجموعه فولاد بام ایرانیان تمام مجوزهای لازم را دریافت کرده است، افزود: حدود یک‌هزار میلیارد تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری شده است و با بهره‌برداری از آن تا حدود ۳۰۰ نفر می‌توانند مشغول به کار شوند.

مجموعه فناوران فیل‌آباد احداث می‌شود

فرماندار فارسان اضافه کرد: پیگیری راه‌اندازی مجتمع فناوران در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار در فیل‌آباد نیز در دستور کار است.

صالحی با بیان اینکه حدود ۴۰ هکتار زمین به شهرک صنعتی در منطقه باباحیدر واگذار شده و درنظر داریم این ناحیه را به یک صنعت مادر واگذار کنیم، مطرح کرد: قریب به ۸۰ هکتار پیرامون این ناحیه، شهرک انرژی واقع شده است که از نظر تامین برق و ایجاد اشتغال ظرفیت قابل توجهی دارد.

وی با اشاره به اینکه افتتاح شهرک صنعتی گوجان جزو مصوبات سفر رئیس جمهور به استان است، اظهار کرد: در حال حاضر این پروژه در مرحله مطالعاتی قرار دارد و نقطه جغرافیایی آن مشخص نیست.

فرماندار فارسان از اتمام فاز مطالعاتی مجموعه دامپروری ۲ هزار رأسی جونقان خبر داد و گفت: این مجموعه در زمینی به مساحت ۲۱ هکتار و در راستای به ظرفیت رساندن کشتارگاه صنعتی جونقان طی روزهای آتی کلنگ‌زنی می‌شود

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1770733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =