کشورهای اسلامی جایگاه خود را مدیون امام خمینی(ره) هستند

سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین گفت: پیش از انقلاب اسلامی، استعمار غرب هرکاری که تمایل داشت در منطقه انجام می‌داد اما امروز مردم منطقه و کشورهای اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند که این امر را نیز بدون اغراق مدیون امام (ره) هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ غلامحسن اسلامی‌صدر، سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین در دومین جلسه هماهنگی بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که با حضور رحیمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و نمایندگان دستگاه‌های متولی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهارکرد: افتخار، عزت و استقلال امروز کشور را مرهون رهنمودها و رهبری امام خمینی(ره) هستیم، قبل از انقلاب جابه‌جایی سلسله‌های پادشاهی نیز با نظر غرب صورت می‌گرفت و پادشاهان زیر سلطه آن‌ها قرار داشتند اما به برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت حضرت امام(ره) وضعیت تغییر کرد و استعمار غرب دیگر نمی‌تواند در منطقه هر کاری بکند.

او با اشاره به موقعیت مردم منطقه، افزود: پیش از انقلاب اسلامی، استعمار غرب هرکاری که تمایل داشت در منطقه انجام می‌داد اما امروز مردم منطقه و کشورهای اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند که در چند قرن اخیر بی‌سابقه بوده است، این امر را نیز بدون اغراق مدیون امام(ره) هستند.

اسلامی‌صدر گفت: در تحولات جهانی ایران نقش بسزایی دارد، برای مثال در کشور سوریه به منظور حفظ منطقه و جان مردم، ایران از سوریه پشتیبانی کرد و ایستاد و پیروزی را رقم زد، این اقتدار حتی قبل از دوره صفویه وجود نداشت.

این مسئول یادآورشد: اقتدار ایران به قدری افزایش یافته است که در حال حاضر مسئله ابرقدرت غرب این است که ابرقدرت شرق به تسلیحات ایرانی دسترسی پیدا نکند، این‌ها را باید قدر بدانیم و در مراسم بزرگداشت سالرزو ارتحال امام(ره) تبیین کنیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین اظهار کرد: بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی به معنی فراموشی مشکلات نیست، ضمن اینکه برای حل مشکلات باید تلاش کرد و باید این موارد را نیز تبیین کنیم.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =