روایتی از نبرد نابرابر پنج مرزبان شهید سراوان با ۴۰ مهاجم مجهز به انواع سلاح‌ها

ایسنا نوشت: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: این عزیزان پنج نفر در مقابل ۴۰ نفر ایستادگی کردند آن هم مقابل کسانی که به انواع سلاح‌ها مجهز بودند. بررسی‌های میدانی ما حکایت از این دارد که این اتفاق با همکاری با گروهک‌ها و مخالفان صورت گرفته و آنها را تجهیز، کمک، هدایت و آموزش داده‌اند.

  • شهریار حیدری در توضیح بازدید هیاتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از مرز استان سیستان و بلوچستان بعد از حادثه سراوان اظهار کرد: این سفر در راستای بررسی آخرین وضعیت امنیتی و مرزبانی کشورمان در استان سیستان و بلوچستان انجام شد البته بنده به عنوان رئیس کمیته مرز بازدیدهایی از مرزهای مختلف انجام می‌دهم تا شرایط مرزها مورد بررسی قرار گیرد.

  • وی اضافه کرد: به دلیل فعالیت گروههای ضد امنیتی در منطقه بازدیدهای میدانی از مرزها صورت می‌گیرد که این بار ما از محل حادثه سراوان و شهادت چند نفر از مرزبانان بازدید داشتیم؛ این عزیزان پنج نفر در مقابل ۴۰ نفر ایستادگی کردند آن هم مقابل کسانی که به انواع سلاح‌ها مجهز بودند. بررسی‌های میدانی ما حکایت از این دارد که این اتفاق با همکاری با گروهک‌ها و مخالفان صورت گرفته و آنها را تجهیز، کمک، هدایت و آموزش داده‌اند.

  • این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به نبود اشراف دولت پاکستان در امنیت مرزها شاهد این اتفاق بودیم که به ضعف دولت پاکستان برمی‌گردد لذا به عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی پیشنهاد می‌کنم که پاکستان تامین امنیت بخشی از نوار مرزی پاکستان تا عمق ۳۰ کیلومتر را به ما بسپارند همان طور که در زمان حضور داعش در عراق ما با درخواست عراق بخشی از امنیت مرزهایمان با عراق را تامین کردیم و اجازه ندادیم داعش حضور فیزیکی و میدانی در مرزهایمان داشته باشد.

  • وی ادامه داد: براین اساس اگر پاکستان نمی‌تواند امنیت مرزهایش را برقرار کند ما آمادگی داریم در عمق مرزهای پاکستان امنیت را تامین کرده و با برخوردهای ضدامنیتی مقابله کنیم.

روایتی از نبرد نابرابر پنج مرزبان شهید سراوان با ۴۰ مهاجم مجهز به انواع سلاح‌ها

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771405

برچسب‌ها