انتقاد از باشگاه استقلال: این همه داور خوب و در تراز جهانی داریم ،چرا داور خارجی می خواهید؟

روزنامه اطلاعات نوشت:چند روزی است که از سوی یکی از باشگاه های فینالیست جام حذفی،استفاده از داور خارجی برای قضاوت فینال فوتبال جام حذفی را پیشنهاد داده و حتی اعلام کرده که،حاضر به پرداخت همه هزینه استفاده از داور خارجی درفینال جام حذفی است؛اما کمیته داوران تا این لحظه زیر بار در خواست باشگاه استقلال نرفته و همچنان اعتقاد به استفاده از داوران داخلی را دارد.

اینکه در همین فوتبال ودر مجموع دارای داوران ممتاز حتی در سطح جهانی هستیم ،شکی وجود ندارد، با این حال برخی اعتقاد دارند که داوران ما پر اشتباه هستند.
مشکل اینجاست که متاسفانه نوع ارزیابی قضاوت یک داور بر اساس نوع نتیجه گرفتن تیم ها به بحث اعتراض تبدیل می شود که این نوع شیوه برخورد چندان منطقی نیست. در این ارتباط بارها شاهد بوده ایم که برخی از اعتراض ها به نوع قضاوت داوران، از سوی کارشناسان وخبرگان و پیشکسوتان داوری ،مردود و نا درست تشخیص داده شده است،اما از آنجا که قرار نیست در برابر برخی از ناکامی ها پاسخگو باشیم،کدام دیوار کوتاهتر از دیوار داور.

باید باور داشت در مجموعه دواران فعلی فوتبال کشورمان ،هستندکسانی که به دلیل سطح بالای قضاوتشان، مورد توجه کمیته داوران فوتبال جهانی واقع شده اندوحتی در استفاده از آنها در رقابتهای بین المللی غافل نمانده اند که در این حالت باید با عینک خوشبینانه به داوران فوتبال کشورمان چشم بدوزیم. زیبنده نیست که به خاطر یک بازی، اساس وتشکیلات داوران زحمتکش فوتبالمان را زیر سئوال ببریم.

شاید در گذشته های دور لازم به نظر می رسید که ازداوران خارجی سود ببریم ،اما اکنون این تفکر نخ نما شده است،چون داوران ممتاز وپر اوازه وکم اشتباه کم نداریم. بنا بر این استفاده از داور خارجی چاره کار نیست. به جای هزینه کرد ارزی در جهت دعوت از یک تیم متشکل از داوران خارجی، اندکی باورها و واقعیت ها را نسبت به داوران داخلی کشورمان تقویت وپر رنگ سازیم. باور داشته باشید که در بحث رشد داوران فوتبال در قیاس با فوتبال کشورمان ،این داوران هستند که بالاتر از فوتبال دیده می شوند.

23302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • 7 مقدس IR ۰۶:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  3 1
  این داورهای خوب و تراز اولتون کجاست که ما نمی بینیم؟ البته حق با شماست داور خوب برای تیم خاص زیاد داریم تا دلت بخواد
 • IR ۰۷:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  1 1
  بهانه‌ی بی‌خود، فرار به جلو.
 • IR ۰۷:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  1 1
  برو بابا! تا همین چند هفته پیش خود این باشگاه پرسپولیس هم جزو اصلی ترین شاکیان داوری بود حالا همه چیز گل و بلبل شده!
 • كيسه تهران IR ۰۷:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  1 1
  اين جماعت هوچيگر زمين وزمان مقصر ميدوند جز عملكرد واختلاسهاي مديران قبلي خود را.....
 • مهدی IR ۰۷:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  1 0
  به هر حال چون فشارهای روانی که یحیی و مدیران پرسپولیس روی داورها می گذارند روی نتایج بازی ها تاثیر گذار بوده این حداقل کاریست که فینال به فردی خارجی واگذار شود که این تاکتیک کثیف حداقل در بازی فینال استفاده نشود.وگرنه ما دوران خوبی داریم که حق دارند نگران زندگی خودشان باشند
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  1 0
  کم آوردن هی بهانه تراشی می کنند
 • ایران IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  1 0
  بحث خوب یا بد بودن داورهای ایرانی و خارجی نیست بلکه بحث تعلقات رنگی، عدالت و شرافت است.
 • مچتبی IR ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  2 0
  چون ان داورهای تراز اولتون برای تم محبوب وزارت ورزش کار می کنند و 7 یا 8 شاله پدر استقلال و در اوردند.