١٢ پایگاه سیار خونگیری در کرمانشاه فعال است

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه از فعالیت ١٢ پایگاه سیار خونگیری در شهرستان‌های استان کرمانشاه خبر داد.

مریم میرزاده در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین استان کرمانشاه اظهار کرد: ذخایر خونیِ استان کرمانشاه در حال حاضر در حد مطلوب است، اما با توجه به اینکه روزهای گرمِ تابستانی را در پیش داریم به دلیل گرمای هوا ممکن است تعداد مراجعین کاهش یابد.

وی افزود: تابستان فصلِ آغاز مسافرت‌ها است و احتمال تصادفات جاده‌ای و نیاز به خون و فرآورده‌های خونی هم بیشتر می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به شرایط مذکور باید ذخایر را در حد مطلوب نگاه داریم و توجهی ویژه به فرآورده‌های خونی از جمله پلاکت که تنها سه روز قابلیت نگهداری دارند، داشته باشیم.

میرزاده تاکید کرد: نیاز به خون و فرآورده‌های آن همیشگی است و اهداکنندگان باید به طور دائم در مراکز اهدای خون حضور داشته باشند و این حضور مختص به روز یا ایام خاصی نیست.

وی گفت: تیم‌های سیار خونگیری با هدف تسهیل در دسترسی مردم به مراکز اهدای خون در همه شهرستان‌ها برنامه منظمی دارند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: تمامی شهرستان‌های استان کرمانشاه به جز دالاهو دارای پایگاه خونگیری سیار هستند این پایگاه‌ها هر هفته روز دوشنبه در شهرستان پاوه، چهارشنبه در شهرستان کنگاور و روز پنجشنبه در شهرستان جوانرود مستقر می‌شوند.

وی اضافه کرد: هر تیم خونگیری سیار حداقل ۶٠ واحد خونگیری دارد، اما استقبال از این واحدها در بعضی شهرستان‌ها بیشتر و در بعضی دیگر کمتر است.

میرزاده با بیان اینکه سال گذشته بیش از یک پنجم خون اهدایی ما مربوط به تیم‌های سیار بود، تشریح کرد: هدف ما از به‌کارگیری واحدهای سیار خونگیری این است که در بخش‌های با بعد مسافت زیاد امکان دسترسی مردم به اهدای خون وجود داشته باشد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771657

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =