انصارالله: عربستان را غافلگیر می‌کنیم تا از تعللش پشیمان شود

ایسنا نوشت: دبیر اول شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد که عربستان در اجرای تعهداتش در پرونده انسانی که شامل الزامات جهت رسیدگی به آثار تجاوزات به یمن از تمامی جوانب می‌شود، تعلل ورزیده و تلاش می‌کند زمان را بخرد.

به نقل از المیادین، یاسر الحوری، دبیر اول شورای عالی سیاسی یمن از غافلگیری‌ای پرده برداشت که یمن در حال تدارک برای آن است تا به بازدارندگی عربستان پرداخته و باعث شود که عربستان در صورت ادامه تعللش در تکمیل مذاکرات و پایبندی به الزامات برقراری صلح در یمن، پشیمان شود.

الحوری در اظهاراتی مطبوعاتی عنوان داشت،‌ اگر عربستان به روش خود برای آنکه در مذاکرات یک پا پیش بگذارد و دو گام عقب برود، ادامه دهد، یمن به آماده کردن جایگزین‌ها و گزینه‌های خود می‌پردازد.

وی تاکید کرد، اگر پایبندی شفاف و صریحی وجود نداشته باشد، عربستان و منطقه روی امنیت و ثبات را نخواهد دید. گزینه‌های یمن با گسترش تولیدات نظامی ساخت یمن و آمادگی رزمی در تمامی سطوح، گسترده است.

الحوری عنوان داشت که عربستان در اجرای تعهداتش در پرونده انسانی که شامل الزامات رسیدگی به آثار تجاوز از تمامی جوانب و تمامی تعهدات جهت تحقق صلح در یمن می‌شود، تعلل می‌ورزد و تلاش می‌کند زمان را بخرد.

وی گفت که رسیدگی به آثار تعدی به مردم یمن، گسترده‌تر از غرامت‌ها و بازسازی است، چراکه این تجاوز شامل تمامی بخش‌های معنوی و روحی و روانی و جسمانی و غیره است.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771670

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =