اوکراین شهرک‌های منطقه مرزی «بلگورود» روسیه را گلوله باران کرد

مهر نوشت: فرماندار «بلگورود» روسیه از تجاوز اوکراین به شهرک‌های مرزی این منطقه خبر داد.

به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، فرماندار منطقه بلگورود روسیه که با اوکراین هم‌ مرز است، امروز دوشنبه گفت که نظامیان اوکراین به طور همزمان چندین شهرک روسیه را گلوله باران کردند.

«ویاچسلاو گلادکوف» در بیانیه‌ ای گفت که در گلوله‌ باران ۲ مرکز صنعتی در شهر مرزی «شبکینو» ۴ کارمند روس مجروح شده‌ اند و جریان برق چندین شهرک نیز قطع شده است.

بلگورود روسیه که با منطقه خارکیف اوکراین هم‌مرز است، از زمان آغاز درگیری ها در فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی بارها توسط نظامیان اوکراینی هدف گرفته است.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه چهارشنبه هفته پیش در سخنانی اعلام کرد: حملات تروریستی شبه نظامیان اوکراینی مشابه حمله اخیر در منطقه بلگورود با واکنش قاطع و سخت نیروهای مسلح روسیه مواجه خواهد شد. از آغاز عملیات ویژه روسیه (علیه اوکراین)، حدود ۱۲۰ هزار نظامی برای کار با سیستم ها و تجهیزات مختلف آمورزش دیده اند. بیش از ۷۰ شبه نظامی اوکراینی در جریان عملیات ضدتروریستی در منطقه بلگورود کشته شدند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه هم پیشتر طی سخنانی در مسکو درباره ورود گروه خرابکاران اوکراینی به منطقه «بلگورود» اعلام کرد که این گروه خرابکاران شکست خوردند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه با اشاره به اینکه شهر باخموت در منطقه دونتسک به تصرف ارتش روسیه درآمده است، گفت: پس از این شکست، کی‌ یف اقدامات تروریستی علیه مردم غیرنظامی را آغاز کرد. در جریان این عملیات ضدتروریستی، حملات هوایی و توپخانه‌ ای علیه این گروه انجام شد. بقایای ناسیونالیست‌ ها به داخل خاک اوکراین رانده شدند و تهاجم روسیه تا نابودی کامل آنها ادامه یافت. بیش از ۷۰ تروریست اوکراینی از پای درآمده، ۴ خودروی زرهی و ۵ خودروی وانت بار منهدم شدند.

«ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار بلگوراد دوشنبه گذشته اعلام کرد که یک گروه خرابکار و جاسوس وابسته به نیروهای مسلح اوکراین وارد منطقه «گرایورونسکی» شدند.

این مقام بلگوراد در این خصوص اضافه کرده بود که اقدامات لازم برای از بین بردن دشمن در حال انجام است.

«ویاچسلاو گلادکوف» در این خصوص اضافه کرد: ۳ نفر در نتیجه گلوله باران مناطقی از بلگوراد توسط نیروهای مسلح اوکراین زخمی شدند: دو مرد و یک زن. این حملات همچنین به ۳ ساختمان مسکونی شخصی آسیب رساند. ساختمان ها آتش گرفتند، یکی از گلوله ها نیز به ساختمان اداری اصابت کرده است. در روستای زموستیه، گلوله ای به یک مهدکودک اصابت کرد و یک خانم مجروح که از ناحیه دست زخمی شده است، در محل امدادرسانی شد.

شهر باخموت در شمال دونتسک واقع شده و نقش یک مرکز حمل و نقل بزرگ برای تأمین تسلیحاتی نیروهای اوکراین در منطقه دونباس را ایفا می‌ کرد. نبرد شدید برای آزادسازی این شهر از اول آگوست ۲۰۲۲ شروع شد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771769

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =