پارلمان اوکراین طرح تحریم‌های ۵۰ ساله ایران را تصویب کرد

مهر نوشت: پارلمان اوکراین در اقدامی ضد ایرانی، وضع تحریم‌ و محدودیت‌های مختلف علیه جمهوری اسلامی را به مدت ۵۰ سال به تصویب رساند.

به نقل از شبکه الجزیره، پارلمان اوکراین طرح ضد ایرانی دولت این کشور را به تصویب رساند.

پارلمان اوکراین روز دوشنبه طرح مربوط به تحریم های اقتصادی و دیگر محدودیت‌ها علیه جمهوری اسلامی به مدت ۵۰ سال را تصویب کرد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین که مدت‌هاست با طرح ادعاهای بی‌اساس، ایران را به تأمین سلاح برای روسیه جهت استفاده در جنگ اوکراین متهم کرده، در پیش‌نویس قطعنامه‌ای که به مجلس عالی این کشور ارائه شد، پیشنهاد تحریم ۵۰ ساله تهران را مطرح کرد.

تحریم‌های پیشنهادی به طور مشخص، محدودیت‌های دادوستد نظامی و کالاهایی با مصارف دوگانه برای شهروندان ایران را شامل می‌شود. همچنین براساس این پیشنهاد، کی‌یف از خروج سرمایه شهروندان ایرانی به خارج از اوکراین، جلوگیری خواهد کرد.

مطابق این پیش‌نویس، کابینه وزرا، سرویس اطلاعات خارجی، سرویس امنیتی و همچنین بانک ملی اوکراین مسئولیت اجرای این سند را برعهده خواهند داشت.

این قطعنامه پیشنهادی در ادامه ادعاهای بی‌اساس و خصمانه اوکراین علیه ایران مطرح شده است. مسکو و تهران همواره ادعاها درباره تأمین تسلیحاتی روسیه را قویاً تکذیب کرده‌اند.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771772

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =